Camelback türevi su tankı temizliği ve bakımı hakkında yardım!

Ercan Bayram

Forum Bağımlısı
Tepki
1.548
Merhabalar arkadaşlar

2 litrelik camelback türevi bir su haznesi var elimde ama plastik kokusunu nasıl giderebilirim bir fikrim yok deterjanlı su ile temizlik yaptım ama hala plastik kokusu var anlayamadım:)

Resim büyük olduğu için resmi küçükltmek istemiyorum resim linkini veriyorum..
Fotoğraf bulunamadı.

kolay bir yolu var mı?
Sanırım koku borudan kaynaklanıyor haznede birşey yok boruyu sökmeye uğraştım ama yok çıkmıyor...

yardımlarınızı bekliyorum

• Beğen
Tepkiler: Ginger Fergus
Scudo

Ginger Fergus

Aktif Üye
Tepki
65
bu tip durumlarda kullanılacak tek şey bence sirkedir.. bildiğiniz doğal üzüm sirkesi...sirkenin temizlik konusunda yarattığı mucizeleri çok kişi bilmez... öncelikle antibakteriyeldir... uygulandığında bakterileri öldürür... Organik maddelerden kaynaklanan tüm kokuları büyük bir hızla nötralize eder ... ben butip işlerimde çok kullanıyorum.... tavsiye ederim... yapacağınız tek şey yaklaşık iki litre hacim için yarım çay bardağı dolusu sirkeyi hazneye koyup sonrasında su ile doldurup biraz çalkalamak... sadece bir kaç dakika bencce yeterli olur... iki defa tekrarlamak daha da iyidir...

bir deneyip sonucu bildirin lütfen...

• Beğen
Tepkiler: Ercan Bayram

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.512
Selam Ercan Koku borudan kaynaklanıyor, boru güneş gördüğü için içinde bakteri ve yosun oluşuyor ve bu da suyun tadını bozuyor, bunu temizlemek için misinalı tel fırçalı bir ip kullanılıyor, ben Yeşil bisikletten almıştım sana da tavsiye ederim, boruyu temizleyince içinden bir ton pislik çıkmıştı ... Onun dışında torba temizliği içinde sodalı su, kola vs ile bekletme yöntemleri mevcut, borudaki oluşum ise çok daha yoğun bunlar işe yaramıyor mekanik fırçalı iple temizleniyor...

• Beğen

tırt kaptan

Forum Demirbaşı
Tepki
649
Beni su kaplarımı her kullanımdan sonra ağzı açık şekilde kurutuyorum çünkü eğer içinde su kalırsa hem koku yapıyor hemde yosunlanma oluyor, ayrıca ilk cevapta bahsedilen sirke uygulamasının da işe yarayacağını düşünüyorum.

• Beğen

Ercan Bayram

Forum Bağımlısı
Tepki
1.548
önce sirke uygulamasını deneyeceğim (en düşük maliyetli olan...)
bir sonuç alamazsam da fırça olayını kendim çözmeye uğraşacağım...

Cevaplar için teşekkürler ;)

Yukarı Alt