Çalışma Sandalyesi Önerisi ?

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Özgür K. tarafından paylaşıldı.

1. Özgür K.

Özgür K. Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Arkadaşlar konuya pek uygun bir site değil farkındayım, ama 1 ay önce bisikletforum dışında takip ettiğim tüm siteleri yeni yıla kadar kendime yasakladım, tek konu açabileceğim yer de burası.

Durum şu, daha önce 400 liralık bir yönetici koltuğu, 200 liralık ikea koltuğu, yine 200 civarına internetten aldığım bir tekerlikli sandalye kullandım. Ancak hiçbir türlü tam rahatlığı bulamadım.

Birincil kullanım amacı ders çalışırken kullanmak olacak. Yani bilgisayar kullanırken rahat olayım diye kocaman bir sandalye-makam sandalyesi istemiyorum. Aksine aşırı derecede rahat olmayacak, ancak ölçüleri ergonomik olacak, oturduğumda aşırı yüksek olup ayağımın havada kalmayacağı bir şey arıyorum.
    Oturma bölümü aşırı büyük olduğu için dik oturamayacağım ve yine büyük olduğu için sadece geriye yaslandığımda sırt kısmına temas edebileceğim bir ürün de istemiyorum.
    Normal dik bir şekilde oturup çalışırken sırt kısmı sırtımı desteklemeli, uygun açılarda oturmalıyım.

Şu ana kadar denediklerim arasından tek rahat dediğim model bu , ama fiyatı belli. Hani belki ileriki 5-6 yıl boyunca kullanacağım desem alınır ama 2 yıl sonra bir daha kullanmayacağım bir ürüne gereksiz para.

Bir de şöyle bir durum var, üniversite kütüphanesindeki ahşap, basit bir sandalye bile bu eve aldığım 200-400 liralık sandalyelerden çok çok daha rahat geliyor. Çünkü dizlerim 90 derece açıda duruyor, kaykılarak değil de tam dik oturuyorum, sırtımı destekliyor. Açıkcası aynısını bulabilsem doğrudan ondan alacağım ama onu da bulamıyorum. Kütüphane görevlilerinin de bilgisi yok nereden alındığı hakkında, hatta bir tanesini satın alsam dedim onu da kabul etmediler.

Var mı bir fikri olan ?
    Tekerlikli olmasına-dönmesine bile gerek yok. İstediğim gibi rahat olsun, açıları uygun olsun, devasa olmasın yeterli.
    Fiyat uygun olursa da tabi iyi olur, kesin sınır yok ama aradığım ürün de zaten binlerce özelliği olacak birşey değil.

2. Ulaş Çavuşoğlu

Ulaş Çavuşoğlu Onursal Üye

Adı:
    Ulaş
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Mobilyacılar çarşısına falan git kütüphanedeki sandalyenin detaylı fotolarını çek 50 liraya falan yaparlar ölçülerini ver kütüp deki sandalyenin

Kesin yaparlar

Özgür K.

Özgür K. Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Basit-düz bir tahta değil kütüphanedeki sandalye de. Sadece ekstra bir özelliği olmayan standart ama son derece rahat bir sandalye.

4. Mustafa555

Mustafa555 Aktif Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Özgür K.

Özgür K. Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Böyle bir şey aramıyorum.
    Bu tarz sandalyeler oturup geriye doğru gömülünce çok rahat, bende de var zaten bolca. Ama oturup ders çalışayım dediğinizde birkaç saat sonra sırt ağrısı yapıyorlar sırtı desteklemediği için.

6. Kaan.Özçelik

Kaan.Özçelik Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    @Özgür K. İnanmayacaksınız ama az önce eşimle bu konuyu konuşuyorduk. Evde 3 tane çalışma koltuğu var, ben en çok 1993 senesinde Bürosit'ten aldığım koltuğu beğeniyorum, hatta bu mesajı da onun üstünden yazıyorum :)

Öyle "müdür" koltuğu falan değil, bildiğin "sekreter" koltuğu, kolçaklı.

Yukarıdaki tarih doğrudur, 22 senedir benimle, ciddi düşünüyoruz :)

İlginizi Çekebilir

GR_VillaOliveGrove_074-630x420.jpg
Sürüşlerimizdeki ortalama hız, ne durumda olduğumuzun iyi göstergelerinden biridir. Yol bisikletine ilk geçtiğimdeki ortalama hız hedefim 25 km/h olurdu hatırlıyorum :) Zamanla daha da yükseldi....
upload_2017-1-3_15-31-54.png
Spor sırasında nabız bandı kullanıyorsak bazen nabzımızın en üst noktaya çıktığını görürüz. Bu üst noktayı oksijen kullanarak maksimum yakıt ürettiğimiz üst sınır olarak görebiliriz. Buna teknik...
20170411_091255.jpg
Herkese merhaba ben Necmettin Ünlü. İzmir'de yaşıyorum ve üniversite ögrencisiyim. 21 yaşındayım. Her şey 19 yaşında 133 kiloya kadar çıkmamla başladı.Boyum 1.9m idi ama yine de kilo oldukça belli...