Çalıntı eskişehir salcano f serisi

Eskişehirde bisiklet hırsızlığı neden çok ?

• adalet hırsızlara yumuşak

• yamuk yanlış kişi bol toplumun yarısı bozuk

• Toplam katılım
    39
  • Anket kapanışı .
Tepki
56
İsim
ender yuksel
Bisiklet
Giant
slm eskişehirde 4. defa bisikletim çalındı artık cinnet geçireceğim ,hırsız,dolandırıcı,yamuk yanlış kişi bolluğundan geçilmiyor,çalınan bisiklet salcano cross F serisi krem rengi özel toplama DART 2 havalı maşalı , kırmızı,siyah şeritler var ,shımano full sistem gören,yerini söyleyene ödül vereceğim ,bisikletin yerini söyleyen gizli tutulacakdır,eskişehirde bisiklet hırsızlıkları neden bukadar çok, apartmandan,bodrumdan heryerden çalıyorlar neden ? bu cesaret ? sebep ? hırsız şunu biliyor en fazla 1 ay yatar ,kaybedecek bişeyleri yok not; eskişehirde bisikleti çalınan arkadaşlar irtibata gecerse sevınirim

• Beğen
Tepkiler: Örümböcük
Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
O eski devir bitti artik , cocuklari bile calabiliyorlar taciz edebiliyorlar , cocuklari bile kimse sokaga salmiyor , bisiklet bu toplum icin cerez olmus baska bisey degil.

Gecmis olsun olay cok uzucu , bu kadar tekrarlamasi cok daha kotu . ama bisikletin yeri ev bunu hep soyluyoruz . sizde bundan sonra evde bir yer ayarlamaya calisin derim.

Bikedreams

Üye
Tepki
86
İsim
Talip .Y
Bisiklet
Bianchi
Ender bey 1 yada 2 anlarım'da 4.kez nasıl çaldırdınız ya.

Tepki
56
İsim
ender yuksel
Bisiklet
Giant
mrb,20 yıldır bısiklet kullanıyorum ilki polo idi kapının önunde unutmuşum bu benım hatam yıl 1986 , 2.bisikletim bi arkadaşa kılıt anahtarını verdim ,bi yerlere gitti geldi,2 gün sonra bisiklet kılıdıyle yok oldu,3.bisikletım ve 4.bisikletim makasla kesilmişdir,eskişehirde hergün bisiklet çalınıyor ,her yerden çalıyorlar,evin içene koymak şart ,isviçrede bi doktorun bisikleti 36 saat bi parkda duruyor kimse dönüp bakmıyor bile,bu ülkede bisikletini yattığın yerde tutacan ,kültür farkı.

Bikedreams

Üye
Tepki
86
İsim
Talip .Y
Bisiklet
Bianchi
İster market bisikleti ister pahalı bir bisiklet olsun kapalı balkonumdan başka hiçbir yere koymam telefonumdan bağlanır evimi kamera programı ile arada bir kontrol ederim birde güçlü bir alarm sistemi yanında eğitimli köpeğimde cabası önlemi aldım başım rahat.

Naberland

Aktif Üye
Tepki
48
İsim
Osman Emre Metehan Altuntekin
Bisiklet
Bianchi
Allah'ın kanunları uygulanmıyor. Ve bu millete dini öğretilmiyor. Adamda Allah korkusu olsa çalması zordur. Allah'ın belirlediği cezalar da olunca mis gibi olur.Ha tabi ki arada hırsızlıklar olur. Misal Suudi Arabistan dan hırsızlık suç oranı falan çok az. Tamam, tam olarak şeriat olmayabilir ama adı ve bir kısmı bile bir yere kadar yetiyor. (Not:Ateist birisi gelip de İslami kanunlar doğruymuş yanlışmış falan diye tartışma açmasın lütfen)

infazure

Üye
Tepki
3
İsim
Eren CİHAN
Bisiklet
Salcano
Geçmiş olsun hocam, maalesef çok üzücü bir durum bu ben de tecrübe ettim. Yeni bisikletimi eve koyuyorum ancak bu yorucu oluyor asansör vs. olmayınca.
Ben bu adamlara bir şekilde ceza vermek istiyorum ama nasıl. Yem olarak bi bisiklet mi kullansam acaba :komik:

Tepki
56
İsim
ender yuksel
Bisiklet
Giant
aklıma gelen şey , yem kullanmak yanlız bu şahıslar herşeyi göze alıyorlar olmalı , şimdi bu hırsızlara bi şey yapsan senden kötüsü olmaz bide böyle bi durum var yoksa bana kalsa dünyayı dar etmek lazım

• Beğen
Tepkiler: Örümböcük

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
Geçmiş olsun. Fotoğraf yok mu? Tarifle akılda kalması zor oluyor biraz.

Enes Dökmen

Forum Bağımlısı
Tepki
770
İsim
enes dökmen
Bisiklet
Mosso
büyük geçmiş olsun. bende çaldırdıktan sonra akıllandım artık evin içine koyuyorum.

C.Biberci

Tulpar
Tepki
5.477
İsim
Alp Tigin
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Triathlon
@uzaklar26 Geçmiş olsun.İnşaAllah bulunur.Bisiklet hırsızlığı adi suç kapsamına giriyor malesef..Hele birde üzerinde kilit yoksa neredeyse çalan değilde sizi suçlu durumuna düşürüyorlar.Şeytan dürtmüş misali ceza bile verilmiyor.Daha önce iki bisikletim çalındı ve iyi seviyeydiler.İlki marketten 45 sn gibi kısa bir sürede çalındı.İsim vermek istemiyorum ama A101 marketti ve kamera yoktu.Sonradan öğrendimki hiç bir A101de kamera olmuyormuş.Hakikattende öyle..Karşı bir işletmenin kamera kayıtlarından çalınma anına ulaştım ve karakola gittim.Görevli memur daha baştan umudu kesmeme yönelik konuştu.Kilit takmamam benim suçum olabilir ama yasalarda bu kadar gevşek olmazki..İikinci bisikletimde kaliteli bir kilit olmasına rağmen muhtemelen cırcırlı demir makasıyla kesilerek Avm parkından çalındı.Yine kayıtlar,karakol, ve umudu kes tarzı konuşmalar...Hadi öncekinde kilit yoktu ama ikinci hadisede eleman resmen kilidi keserek gasp ediyor dedim "ceza sistemi böyle yapacak bir şey yok" dendi yine.Asıl sorun ceza sisteminin hala caydırıcı olmaması..

• Beğen
Tepkiler: Oba ve valento

Oba

Üye
Tepki
21
İsim
Murat Işıl
Benim bisikletimi de Ramazan ayında
İnsanların oruçtan gevşediği zamanda calmislardi. Apartmanda üzerinde 2 kilit vardı kilitleri kesip apartman boşluğuna atmışlar.Polise gittik belgelerle ve dedilerki bu aralar çok çalıyorlar toplu şekilde bulabilirsek bi umut ve okadarda umutlanmayiniz dediler.O günden sonra bu ülkede adalet olmadığını anladım.Cocuktum iftarda orucumu acmistim ailem çalındığını söyleyince agladim niye agladiysam biledim. Demir döküm bisiklet benden agirdi hırsızların da hiç kafası yok . kilo hesabı satarlar ….... Kesecen elini. Sonra diyorlar el kesmek nekadar canice sonra kaliyo mu hırsızlık bak bakiyim.Bizim sınıfta Pakistanli kardeşlerimiz var. Birisinin babası sarraf Cuma günleri kapıyı kitlemeden camiye gidiyormuş niye çünkü dini kurallar uygulanıyor. 5 kişinin canı yanıyor ama sayısız kişi rahat oluyor. Sonumuz hiç hayır değil kanunlar yetersiz.

hgul65

Üye
Tepki
6
İsim
HÜSEYİN GÜL
Bisiklet
Salcano
(link) Arkadaşım geçmiş olsun Yemleme yapacaksında hep aynı adamlarmı alıyor acaba , İsviçreden bahsetmişsin ya bu bir kültür meselesi diyorum bende bisiklete yeni merak saldım ve gördümki bisikletliye hem yayalar tarafından hemde araç sürücüleri tarafından hiç saygı yok bisikletliyi kaale alan yok umarım düzelir..

Harun ÇEVİK

Forum Bağımlısı
Tepki
989
İsim
harun çevik
Bisiklet
Diğer
Geçmiş olsun hocam. Hırsızlık suçu 3 ile 7 yıl arasında ceza veriliyor.Ceza Çeşitli sebeplerden aşağılara çekiliyor. Şüpheli mahkeme bitene kadar serbest olarak dava devam ediyor. Farzedelim dava 3 yıl sonra sona erdi Ceza aldı. Dava yargıtaya gönderiliyor ve bir 3 yıl da orda devam ediyor. Suçu işleyen kişi bu süre zarfında aynı suçu daha tecrübeli olarak işlemeye devam ediyor. Ceza kesinleşince de indirimler, açık ceza evi, denetimli serbestlik. Geriye pek birşey kalmıyor. Yani sen bisikleti çaldırdığınla kalıyorsun.
(Yanlış ve eksiklerimi düzeltiniz lütfen)

• Beğen
Tepkiler: ender yüksel

Naberland

Aktif Üye
Tepki
48
İsim
Osman Emre Metehan Altuntekin
Bisiklet
Bianchi
@hidromek
Biyerden çıkmadı. Ben diyorum ki Allah a inanan ondan korkan ve onu sevip emrine uymak isteyen adam kurallarında da uyar. Suç azalır. Bunu dedim. "Ateistler suç işler hep" falan demedim. Din(İslam) düzgün insan olmayı sağlar kardeşim. Hayatın her anına kural koydu Allahu Azze Ve Celle. Kanunları da en iyi ve eksiksiz kanunlardır. Benim yazdıllarımda art niyet yoktur. Kapak yapma hakaret etme *** etme gibi amaçlarla yazmıyorum. Doğruyu konuşuyorum. Yazıyorum. Doğru olduğuna inandığım şeyi. Bir insan inanmıyor olabilir ama inanmadığı din hakkında bilgisi az ise bilmediği yerden konuşamaz. Müslüman iseniz Esselamu Aleyküm.

Zafer KAPLAN

Daimi Üye
Tepki
239
Bisiklet
Focus
@OsmanAltuntekin Yaş 15 yazıyor, doğrudur diye tahmin ediyorum ve bu kafayla bir ömür geçirebilmenizi temenni ediyorum.

@uzaklar26 Abi 1.2.3. ve 4. bence bu bir başarıdır :) paranızın bol olduğunu düşünmüyor değilim, şakası bir yana ben ve bildiğim bir çok kişi başına böyle bir şey gelmemesi için bisikletini neredeyse yatak odasına alacak. Siz sanırım bir çok seferde kilide güvenmeyi seçmişsiniz umarım bir daha çaldırmazsınız artık diyorum :) sevgi ve saygıyla..