Çalıntı! Bit pazarına nur yağmaya devam ediyor...

Özgür Türker

Daimi Üye
Tepki
236
Bisiklet
Bianchi
Ben bisikletimin ilk sıfır satın aldığımdaki faturasını saklıyorum.

İleride satarsam faturayla birlikte vereceğim.

Faturalı 2. el satışı ve alışı bir nebze olsun hırsızlığın önüne geçmek için bir önlem.

Scudo

Sanberk E

Forum Bağımlısı
Tepki
1.605
Bisiklet
Pinarello
biraz daha güvenliği arttırmalıyız.

@eyupozturk katılıyorum.

@Özgür Türker kesinlikle, dürüst satıcı olmak en mantıklısı. zaten bizde plaka denen şey yok :D seri numarası var ve fatura şart.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:

Sanberk E

Forum Bağımlısı
Tepki
1.605
Bisiklet
Pinarello
@Fatih Olgun

ben kendi odamda veyahut evimin demir kapılı bodrumunda tutuyorum. ama %99 odamda :)

Tepki
9
Bisiklet
Salcano
@Berksan
Bende inşallah 1 hafta içinde değiştiriceğim bisikleti o zaman odam da yeni bir arkadaşım olucak sanırım :D

Sanberk E

Forum Bağımlısı
Tepki
1.605
Bisiklet
Pinarello
@Fatih Olgun

şimdiden hayırlı olsun :)

Tuncay Üner

Forum Bağımlısı
Tepki
619
Bisiklet
Trek
Memleketim ne hale gelmiş. Çalıntı bisikletler alenen satılıyor...

enzo

Forum Psikopatı
Tepki
1.183
İsim
Enes Ç.
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Recepcal Nereden tutarsan tut elinde kalan bir yorum yazmışsın, ironi yaptın sanırım. Eğer ironi değilse çok büyük konuşuyorsun, burası istanbul, totondan donunu alırlar ruhun duymaz, büyük konuşma ;) Eve girip, girmişken anahtarları alıp, ev sahibinin arabasını çalan hırsızlar var bu ülkede...

Bilal Öz

Aktif Üye
Tepki
82
Bisiklet
Geotech
Arkadaş yer belli yurt belli çalıntı oldukları gün gibi ortada ama kimse birşey demiyor gel de saçını başını yolma !

Recepcal

Üye
Tepki
4
Bisiklet
Salcano
Berksan bey, bu ülkede her laf birilerinin bi yerine dokunur.. En çok kime dokunursa o muhalefet olur..

@Enes Çatal Tutucak bi yer bulamadın galiba ama senin ilacın bende deil.. Benim bişeyimi çalan olmadı.. Çalınsada koymaz Önemliyse çaldırmam.. Kontrolü Elden bırakmak yersiz deilmi.. Boşvermişliği bırakın.. Farkındalığınızı yükseltin.. Farkındalık çok önemlidir..

Özgür Türker

Daimi Üye
Tepki
236
Bisiklet
Bianchi
@Enes Çatal

Doğru, totodan donu bile alırlar.

Hırsızı var, arsızı var, sapığı var; var oğlu var. Ki ne şerefsizler var.

Benim arabam ucuz olduğundan ve kasko da çok pahalı geldiğinden arabamı kasko yaptırmıyordum.

Daha dün şok yaşadım. Sapığın biri arabamın kaportasının yan sağ tarafını boylu boyunca baştan sona kadar çizmiş. Hem de çift çizik !! Muhtemelen 2 anahtarla aynı anda çizmiş, çizikler arası mesafe sabit duruyor.

Gel de bu sapığa sinirlenme !! Kimin yaptığını da bilmiyorum. Eğer yaparken görmüş olsaydım ben de onun bir yerlerini çizerdim ama görmedim ki.

Kasko da olmadığından yandı gülüm keten helva. Yaptırırsam cepten yiyeceğim. Şimdilik yaptırmayı düşünmüyorum.

Vallahi bu pislik ve bozulmuşluk nereye kadar gider, bilmiyorum.

Malesef sapıklar, hırsızlar arsızlar aldı başını gidiyor.

enzo

Forum Psikopatı
Tepki
1.183
İsim
Enes Ç.
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Recepcal

Dostum ne amaçla kendine bu kadar güveniyorsun onu anlamıyorum :) , aynısı yarın başına gelebilir, Allah göstermesin yarın ayyaşın biri karşına çıkıp bıçak çekse ne olacak, çaldırmamak için kendini mi tehlikeye atacaksın? Çalınırsa koyar koymaz o senin bileceğin iş ama bisikleti çalınan biri senin bu laflarından alınır. Kontrolü elden bırakıp da çaldırmıyor kimse zaten emin ol, senin dediğin gibi "baba parasıyla" alıp da sokakta başıboş da bırakmıyorlar. Son 6 ayda İstanbul'da 30-40 tane motosiklet (600 ve 1000 cc'lik Supersport makineler), kapalı garajlardan, kamera güvenlikli avm'lerden çalınmış sen hala farkındalıktan bahsediyorsun, inşallah başına gelmez, yaşamazsın böyle kötü bir olay ;) Selametle...

orhan0911

Forum Demirbaşı
Tepki
144
Bisiklet
Mosso
arkadaşlar tamir hanelerde numaratör denilen birşey var gidin bir tamirciye ana kolun altına isim soyisim yazdırın veya sayı numaratörle biraz boyası zarar görür ama garanti altında olur bisiklet bilginize ispata açısından iyi olur

sonuçta aglayanın malı gülene yaramaz !!!!!

Recepcal

Üye
Tepki
4
Bisiklet
Salcano
@Enes Çatal
Benim olmayan canı çok sahiplenmem.. O ayyaşında şuçu yok.. Adaletsiz bi dünyada yaşıyoruz.. Kısmet.. Bu kadar takip etmiyorum hırsızlık olaylarını .. O işler tamamen organize zaten.. O motosiklete o parayı verene kadar 3-5 aç doyursaydı.. Ve herkez bu zihniyette olsaydı ya.. Kendini deil insanları düşünseydi.. İşte o zaman hırsızla ayyaş insan olurdu.. İnsan sayılsaydılar.. Sana bu baba parası lafı koydu galiba genç..

orhan0911

Forum Demirbaşı
Tepki
144
Bisiklet
Mosso
aslında 250 tl ye alıp forma koyuncak sın sahibi çıkarsa 250 tl karşılıgında ona vereceksin hiç bulunmamasından iyidir bence nedersiniz ?

enzo

Forum Psikopatı
Tepki
1.183
İsim
Enes Ç.
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Recepcal genç dediğin adamın yaşına bak da konuş ;) 23 yaşında adamım 5 yıldır kendi paramı da kazanıyorum hamd olsun, ne bisikletimi çaldırdım ne baba parası yiyorum ama sen garip yorumlarına ve ısrarla lafı ters tarafından algılamaya devam ediyorsun ve yorumların giderek saygısızlaşmaya başlıyor, çalışıyorsan birtek sen çalışmıyorsun seninle bir alıp veremediğim yok. O motosiklete binen parasını kazanır verir alır (kaldı ki dişinden tırnağından arttırıp alıyor çoğu insan, zenginlerde bu tarz hobiler olmuyor), istediğine de yardım eder etmez, ne seni ne beni ilgilendirir ama sizde bir çekememezlik durumu varsa bilemem, rızık Allah'tandır, bu dünyada zenginlik de fakirlik de bir imtihandır. O yüzden adaletsiz dünyada yaşıyoruz diye kendimizi bırakmak yerine bu tür şeylerle mücadele edip iyi bir insan olmalıyız (şirinleri görmeyiz ama öbür dünyada yaradan rahmetini esirgemez!) Ben de senin düşüncendeyim, dinimiz gereği ülkenin kodamanları zekatını verse zaten ülkede fakir insan kalmaz... Selametle, daha da sövsen bundan sonra yanıt vermeyeceğim, çünkü eminim bu yazdıklarımı da yanlış anlayacaksın...

Sanberk E

Forum Bağımlısı
Tepki
1.605
Bisiklet
Pinarello
@Enes Çatal

enes kardeşim, genç arkadaşın yorumlarına baktım ve gereksiz bir konuşma olacağı için cevap vermedim. şimdi bu sana yazdıklarımada cevap verecektir. boşver biz önümüze bakalım :)

@Tuncay Üner

Yarın bu sattıkları yerde olacağım, yeni resimleri eklerim akşama.

@Bilal Öz

Kocaeli/izmit bit pazarında yani perşembe pazarının kurulduğu yerde. Ve bulundukları yerde hep polis olur araç denetimi için şaşmaz. ancak ben gidip desem bu bisiklet çalıntı var mı elimde belge ?

@orhan0911

Öğleden sonra tezgah açtıkları yerde olacağım, bakalım şu ilk paylaşılan bisikletlerden başka neler var, fiyatta pazarlıkta yapacağım ve neler konuştuysam videoya almaya çalışacağım. yarın akşam resim ve video ekliyeceğim.

sedat saraç

Daimi Üye
Tepki
47
Bisiklet
Scott
abi balık baştan kokuyor.şimdi orda o adamlar bisikletleri orada satıyor.zabıta gidecek göster bakalım kardeşim bu malın faturasını.2. el olsa bile fiş faturası olur.tabi eğer aldıysa.guzel ulkemde bu tip insanlarla yaşadıgım icin çok üzülüyorum.oyle bir hale geldik ki namuslu adamı taşlayacaklar nerdeyse.sen hala namuslumusun.ne namusu oğlum.çalıcan cırpıcan dalgana bakıcan gibi saçma sapan bir hayat işte.ALLAH ıslah etsin.soyleyecek kelime bulamıyorum.benim bisiklet 2 kez çalındı.ben her defasında buldum.çalan çoçugu da bi guzel dövdüm.(içim rahatladı)tiplere bak malum kesimden.kınamıyorum ama gazetelerin 3.sayfalarına açın okuyun suçlular genelde nerden belli ediyor kendini zaten.bize düşen maximum tedbir.iş polise kalırsa hiç kimse bisikletini filan bulamaz.ben bugune kadar medyaya yansımamış bir hırsızlık olayının daha çözüldügüne şahit olmadım.bulsalar bile hırsızı adam sattım derse.yine olan sana oluyor.ben daha çaldıgı şeyi yakalandıktan sonra iade eden bir hırsız gormedim.iade ettirildiginide duymadım polis tarafından.yanlışım varsa duzeltin.

bekirişgör

Aktif Üye
Tepki
21
Bisiklet
Scott
@Recepcal nasıl bir zihniyetin var anlamış değilim. tartışmaya çalıştığın adam sana ne kadar iyi davranıyo bilemezsin. söylediğin lafla konuştuğun konunun bi alakası yok sadece millete laf atacan birileriyle uğraşacaksın. hayat adil değil işte naparsın senin gibilere katlanmak zorundayız