Çalıntı Bisiklet??

Adsız123

….
Tepki
197
İsim
…..
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Bmx
Arkadaşlar, çalıntı bisiklet konusunda aklıma bişey takıldı: Bisikletlerin çalıntı olduğunu anlamamıza veya kanıtlamamıza ilişkin bir ibare veya belge var mıdır? Sonuçta birsürü bisiklet 2. el olarak alınıp satılıyor. Örneğin 2. olarak aldığınız bisiklete bigün biri yaklaşıp "Bu bisiklet benim" diyerek çalınma zamanı için aldığınız tarihten daha eski bi tarih sölese ne yaparsınız? Sonuçta bisikleti 2. el olarak satmış ve sonra böyle bir yola başvurmuş olabilir. Ya da benim böyle bir durumda 0 aldığım bisikletimin faturasını göstermem mi gerekir? Bu konuda uygulanan prosedür nedir? Bilgilendirirseniz sevinirim.

Scudo

Adsız123

….
Tepki
197
İsim
…..
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Bmx
Ama yine de faturasının olması o kişiye ait olduğu anlamına gelmiyor. 2. el olarak satmış da olabilir.

Önder Tarım

Forum Bağımlısı
Tepki
1.817
Bisiklet
Specialized
Alabileceği en fazla kadrodur diye düşünüyorum.O da seri numarasından dolayı.

sadık1964

Daimi Üye
Tepki
402
ikinci el olarak aldığınız bisikleti satanı tanımıyorsanız kimlik fotokopisini birde bisikleti size sattığına dair imzalı bir evrak almanız bence iyi olur aksi halde yolda biri durdurup bu bisiklet benim dese faturasını da gösterse ne yapabilirsiniz direk karakolluk olur bisikletin gittiğine mi üzülürsün yoksa hırsız durumuna düştüğünemi inşallah kimsenin bisikleti çalınmaz