Çağatay AVŞAR'ın Son Yolculuğu

KevSerSeri

Forum Bağımlısı
Kayıt
2 Ağustos 2006
Başlık
141
Mesaj
1.351
Tepki
3.364
Şehir
Ankara
Her zamanki gibi sabah antrenmanına çıkan yarışçımız Çağatay AVŞAR`a 17 Haziran 2010 sabahı Gölbaşı Çevreyolunda henüz plakası belirlenemeyen bir araç çarpıp kaçarak lisanslı sporcumuzu ölüme terk etmiştir.

Maden mühendisi olan Çağatay AVŞAR genç yaşta (40) ardında sevdiklerini gözü yaşlı bırakarak hayata veda etmek zorunda kalmıştır.

Kaza diyemediğimiz ve bir türlü kabullenemediğimiz bu cinayetin vicdan sahibi olmayan sorumlusunun bir an önce yakalanıp cezalandırılmasını sabırsızlıkla bekliyoruz. Aracın parçalarını toplayıp kaçacak kadar aklı başında olan bu katilin yakalanması Çağatay`ın ailesi ve sevdikleri için bir nebze de olsa rahatlatıcı olacaktır.

Merhum Çağatay AVŞAR`a Allah`tan rahmet, ailesine ve tüm sevenlerine de sabır ve baş sağlıgı diliyoruz. Mekanı Cennet olsun inşallah. Hepimizin başı sağ olsun.

Cenazeye katılan, gelmek isteyip de gelemeyen, başka şehirlerde kalbi bizlerle olan tüm dostlar ve bu acı günümüzü unutmamak için:

http://i961.photobucket.com/albums/ae94/Kevss/Turkiye/Ankara/P1020857.jpg

http://i961.photobucket.com/albums/ae94/Kevss/Turkiye/Ankara/P1020858.jpg

http://i961.photobucket.com/albums/ae94/Kevss/Turkiye/Ankara/P1020859.jpg

http://i961.photobucket.com/albums/ae94/Kevss/Turkiye/Ankara/P1020860.jpg

http://i961.photobucket.com/albums/ae94/Kevss/Turkiye/Ankara/P1020861.jpg

http://i961.photobucket.com/albums/ae94/Kevss/Turkiye/Ankara/P1020862.jpg

http://i961.photobucket.com/albums/ae94/Kevss/Turkiye/Ankara/P1020863.jpg

http://i961.photobucket.com/albums/ae94/Kevss/Turkiye/Ankara/P1020864.jpg

http://i961.photobucket.com/albums/ae94/Kevss/Turkiye/Ankara/P1020865.jpg

http://i961.photobucket.com/albums/ae94/Kevss/Turkiye/Ankara/P1020866.jpg

http://i961.photobucket.com/albums/ae94/Kevss/Turkiye/Ankara/P1020867.jpg

http://i961.photobucket.com/albums/ae94/Kevss/Turkiye/Ankara/P1020868.jpg

http://i961.photobucket.com/albums/ae94/Kevss/Turkiye/Ankara/P1020870.jpg

http://i961.photobucket.com/albums/ae94/Kevss/Turkiye/Ankara/P1020872.jpg

http://i961.photobucket.com/albums/ae94/Kevss/Turkiye/Ankara/P1020873.jpg
 

KevSerSeri

Forum Bağımlısı
Kayıt
2 Ağustos 2006
Başlık
141
Mesaj
1.351
Tepki
3.364
Şehir
Ankara
  • Başlık sahibi Başlık sahibi
  • #4
Cagatay`i en iyi taniyanlardan Sadik Dedeoglu`nun onemli aciklamasini lutfen okuyunuz!

BAŞIMIZ SAĞOLSUN

Hepimiz derin üzüntü içindeyiz. Böyle bir olayın kendi başımıza gelebileceğini düşünmek dahi dehşete düşmeye yetiyor. Ancak bu olayı bu kadar basite indirgememiz gerekir. Bu canice işlenmiş kazayı size dilim döndüğünce anlatmaya çalışacagım. Fakat öncelikle size ÇAĞATAY'ı biraz tanıtmak isterim.

Dostum Çağatay Avşar 1970 doğumludur. ODTÜ Maden Mühendisliği'nden lisansını, yüksek lisansını ve doktarasını almıştır. Kendisi son olarak uluslararası bir madencilik firmasında üst düzey yönetici olarak çalışmaktaydı. Çağatay'ın öğretim üyesi olan eşi de aktif olarak hem sporla hem de spor organizasyonları ile ilgilenmektedir. Eşi Türkiye Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu organizasyonunda her sene görev almaktadır.

Sevgili dostum Çağatay'a herzaman gıpta etmişimdir. Bir taraftan yoğun çalışma temposu gerektiren bir okulda okuyarak başarılı olmak diğer taraftan da aktif olarak spor hayatını sürdürmek benim için imkansızdı. Dostum bunu başarmıştı. Kaçımız böyle dolu başakları çevremizde görebiliyoruz? Çok nadir olsa gerek... Şöyle bir etrafınıza bakın, her tarafımız ülkemizin yetiştirdiği içi tamamen boş, küflü ve hiçbir işe yaramayan başaklarla dolu... Bunlardan biri dostumu aramızdan aldı.

Çağatay daima aşırı temkinliydi. Aşırı temkinli olması yüzünden yarışlarda herzaman sıralamada olması gereken yerden daha aşağıda derece alırdı. Çoğu zaman yol yarışlarında finishe yakın sprintlere girmez, kazaya karışmamak için diğer yarışcıların aksine peletonun ortasında yer kapmaya çalışmaz, kenarlarda dururdu. MTB'de ise inebileceği yerlerde bile bisikletini eline alıp inmeyi tercih ederdi. Antrenmanlarda genelde üzerine para taşımaz ancak pompa ve yedek iç lastigini almadan çıkmazdı. Kazada bile yedek lastiği ve pompası yanındaymış. Asla bisikletin üstüne kaskını takmadan çıkmazdı. Perşembe günü de evinden çıkarken kaskını ve bisiklet tamir malzemelerini yanına almış. Kaskını aradık bulamadık. Kaskının yanı sıra bisiklet selesi de bulunamadı. Tekrar tekrar arandı ancak bulunamadı. Çağatay'ın kasksız çıkmayacağına emin olmamıza rağmen yine de evinde kaskını aradık ancak bulamadık. Kanaatimizce katil kanıtlarını toplarken kaskı kap olarak kullandı, seleyi de heyecandan aracın parcası sandı. Diğer bir ihtimal de kaza sırasında kaskın ve selenin aracın bir yerine takılması veya camdan içeri girmesi.

Dostum Çağatay kazadan önce iş için Fransa'daydı. Bir gün önce beni aradı ve kazanın olduğu gün bisiklete binmek için sözleştik. Ancak o akşam erken yattığımdan buluşma saatini söylediği mesajı okuyamadım. Çağatayın Polar nabız saatinden aldığım bilgilere göre saat 06:03 de anteremana başlamış ve kaza meydana gelene kadar 52 dakikada toplam 20 km yol almış. Çağatay, kaza sırasında saatte 21.5 km hızla tırmanış yapıyordu. Olayın gerçekleştiği saat06:52 civarları. Gölbaşı İlçe Emniyet müdürlüğüne gelen ihbar ise saat 08:09'da. Emniyet mensuplarından birisi Çağatay'ın telefonundan işyerindeki arkadaşlarından birini aramış ve Çağatay'ın vefat ettiğini söylemiş. Bundan sonra da olaydan eşinin sonra da benim haberim oldu. Acele bir şekilde hareket ettim. Olay yerine vardığımda Çağatay'ı yolun sağında su arkının içinde gördüm. Bisikleti ile arasında 50 metre civarında mesafe vardı. Aracın teker izleri emniyet şeridini dahi aşmıştı ve sağda toprak zemine kadar ulaşmıştı. Anlayabildiğim kadarı ile araç dostuma emniyet şeridinde çarparak toprak zemine kadar devam etmiş ardından direksyonu sola kırarak tekrar yolun sol şeridine geçmiş ve aracı toparlamış.

Bisikletci dostlarım bu olayda Çağataya herhangibir yardımınız olması gerektiğini düşünüyor iseniz,hanği şehirde olursa olun etrafınıza dikkatli gözle bakın. Araç bordo renkli Renault Kango olması ihtimali yüksek. Kazanın olduğu yer itibari ile kaza yapan aracın şehirlerarası yol gidiyor olma ihtimali var. Belki bu araç bir tamirhanede veya şöför hastaneye gitmek zorunda kaldı sizde doktorsunuz şüphelendiniz lütfen ilgililere haber verin, veya benzinliğiniz var ve aracın benzinliğe gelme ihtimali var,saat ve mevkiyi biliyorsunuz,kayıtlarınızı kontrol edin, GSM de o saatlerde yoldan geçenleri kontrol etme imkanınız var,degerlendirelim,veya yol kenarında şüpheli hasarlı bir araç duruyor ihbar edin veya Polisseniz,yardımcı olun veya medya mensubusunuz olayı medyaya taşıyın, veya ilgilileri harekete geçirebilecek konumdasınız lütfen yardımcı olun,veya veya veya. İnanınki kınama veya yakınmadan daha iyi sonuç verecektir. Canilerin yanına kalmasın.

Cenaze arabası Kızılaydan geçerken 50-60 kişilik gurup yolu keserek cenaze aracına eşlik ettiler,hepinize teşekkür ederim.Çağatay gibi bir insana bu yakışırdı. Ancak gurubun daha kalabalık olması gerekirdi. Her ne kadar mesai saati olsada bu gibi ender görülen olaylarda insanların biraz fedakarlıkta bulunması lazım. Önemli olan yakınmaktan ziyade, somut birşeyler yapıyor olmamız gerekir.Eğer daha kalabalık bir gurup toplanabilseydi emin olun ki sesimiz çok gür çıkar,yaptırım gücümüz daha çok olurdu ve bazı insanların dikkatini çekerdik. Eger çok daha kalabalık bir gurup olarak toplanabilirsek bakın neler yapabiliriz. Bazen buna benzer acı olaylar ileriye dönük bazı insanların hayatlarınıda kurtarabilir. Lütfen daha duyarlı olalım.

Bisiklet federasyonumuz konuya gereken önemin verildiğini ayrıca Çağatay Avşar adını uluslararası bir yarışmaya vereceklerini söylediler. Cenazemizde Başkanımız, Asbaşkanımız, Genel Sekreterimiz, Aydın bey ve diğer yetkililerimizi görmekten mutlu olduk.

Hepinize teşekkür eder,kazasız belasiz günler dilerim.
 
  • Beğen
Tepkiler: sonEr´´ ve heng

KevSerSeri

Forum Bağımlısı
Kayıt
2 Ağustos 2006
Başlık
141
Mesaj
1.351
Tepki
3.364
Şehir
Ankara
  • Başlık sahibi Başlık sahibi
  • #5
Arkadaslar bana gelen son habere gore arac belirlenmis!

Emniyet uzerine dusen gorevi elbette yapiyordur ama biz de lutfen elimizden geldigince yardimci olalim.

Yakin zamanda kaza yapan, sanayiye giden, panjurlari kirik (kuvvetle muhtemel tamir edilmistir) BORDO RENKLI FIAT DOBLO arayacagiz. Renk kodu: 132

Ankara`dan Golbasi Cevreyolunu kullanarak gidilebilecek sehirlerin istikametindeki benzinliklere, tamircilere, oto yikamalara 17 Haziran Cuma gunu sabah saatlerinde Bordo Fiat Dobloya sahip, dikkat cekecek endiseli tavirlar sergileyen, aceleci sahislarin ugrayip ugramadigini sorabiliriz. Mumkun oldugu kadar cok kisiye bu bilgileri iletip yayilmasini saglayalim.

Benzinliklerdeki ve otoyol giris-cikislarindaki kameralari incelemek de emniyete dusuyor.
 
Kayıt
21 Haziran 2010
Başlık
0
Mesaj
1
Tepki
1
Şehir
America
Hepimizin Basi Sagolsun.sevdigimiz Kuzenimiz Cagatayin Kaybi Hepimizde Derin Bir Aci Yaratti.tum Ailesine Ve Yakinlarina Bas Sagligi Dilerim.umarim Katil Biran Once Bulunup Adalete Teslim Edilir.

Nursel Unsal:yasemin Demir:gursel Demir:
 
  • Beğen
Tepkiler: -Paşa-

KevSerSeri

Forum Bağımlısı
Kayıt
2 Ağustos 2006
Başlık
141
Mesaj
1.351
Tepki
3.364
Şehir
Ankara
  • Başlık sahibi Başlık sahibi
  • #7
BORDOYA CALAN KOYU KIRMIZI RENKLI FIAT DOBLO`yu 2006-2010 yillari arasindaki modellerden arayacagiz. Renk kodu: 132
 

Bora TİRKİ

Forum Bağımlısı
Kayıt
23 Ocak 2006
Başlık
148
Mesaj
1.334
Tepki
1.907
Şehir
Bisiklet Antrenörü
Bisiklet
Specialized
SON DAKİKA .

bisikletle antreman yaparken arkadan gelen arabanın çarpması sonucu ölen ÇAĞATAY AVŞAR'A çarpan arabanın renault kango değil fiat doblo olduğu tespit edilmiştir. Failinin bulunması için gündemden düşürmiyelim. katilin ankarada olmama ihtimali var çünkü kazanın vukuu bulduğu yer çevre yolu izmirde istanbulda bile olabilir şüphelendiğiniz her şeyi sadık dedeoğluna yada bana bildirin. mesela bir kamyoncunun sele fizik satması yada met kask satması yada görülmesi bile şüphedir. kaza mahalinde bu iki eşyada yok. herkese yayalım.
Arkadaşlar bunu lütfen hafife almayın hepimiz Çağatayız hepimiz bisikletçiyiz hepimiz yollarda bisiklet üstündeyiz. Bu olay hepimizin davası olmalı lütfen gerçekleri görelim ve hakkımızı arıyalım. ve bu katili bulalım. Herkes çevresini olanaklarını kullansın herkesle paylaşıp bu kazadaki en başta KATİLİ olmak üzere bütün eksik partçaları bulalım adalete teslim edelim formlarda dahi tartışalım.

BU OLAYIN ÜSTÜ K A P A N M A S I N.....

BİRLİK OLALIM.
 
  • Beğen
Tepkiler: gokhan erdogan

cemal_007

Daimi Üye
Kayıt
1 Nisan 2010
Başlık
11
Mesaj
245
Tepki
285
Şehir
B.çekmece
elime bir geçirsem şerefsizi sele borusunu bir yerine s.......
 
Yukarı Alt