Çadır Seçimi

Melih AÇIK

Daimi Üye
Tepki
97
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
merhabalar herkese...
düşün düşün bir sonuca varamadığım çadır seçiminde sevgili bisikletforum ahalisinin görüşlerini almak istedim.
daha önce yaz turlarında kullandıgım çadırımı yenilemek ve rizede yaşamaya başladığımdan dolayı karadenize uyum sağlayacak yani yağmur yağarsa acaba su alır mı tedirginliğini yaşamayacağım bir çadır arayışındayım.
aklımda bütçeme uygun olarak araştırdığım kadarıyla;
husky bizam, karrimor xlite x1, vango soul 100, evolite summit, karrimor venture 2 var.
tabi daha başka önerileriniz olursa değerlendirebilirim. marka takıntım yok. yağmurda kendimi rahat hissedeyim, ağırlık konusunda da takıntım yok ama uzun bisiklet turlarında kullanacağımdan 3 kilodan fazla olmazsa iyi olur. bütçem 200-250 lira civarında.
ayrıca şişme mat önerilerinizi de değerlendirebilirim.
diğer arkadaşlara da faydalı olması dileğiyle, teşekkürler...

Scudo

ziyainal

Forum Demirbaşı
Tepki
230
İsim
Ziya
Bisiklet
Merida
hocam konu öksüz kalmış ne yaptınız çadır aldınız mı bende çadır arıyorum forumu gezerken sizin yadığınızı okudum

Migel

Daimi Üye
Tepki
431
İsim
Migel
Bisiklet
KTM
10 senedir husky kullanırım.4 mevsim çadırını da kullandım 5 mevsim çadırını da.Bir sıkıntısını görmedim açıkçası.

İsa Yavaş

Daimi Üye
Tepki
154
Bisiklet
b'Twin
Buradan soruvereyim.Tam bilmiyorum ama tura çıkarken yanımızda çadır götürmesek te gittiğimiz yerde (Camping) çadır kiralama şansımız var mı? Varsa nasıl? Bilgi verebilecek biri varsa söyleyebilir mi?

Tamer KAMIŞLI

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@İsa Yavaş

Bu durum nerelere gideceğinize bağlı hocam. Güzergahınız Üzerindeki campinglere bakın telefonla arayıp bilgi alabilirsiniz. Çoğunun hazır çadırı bulunur fakat fiyatlar kendi çadırınızı kurmanıza göre daha pahalı olur. Eğer ki uzun bir tur düşünüyorsanız Yanınızda mutlaka çadırınız olsun derim ben. Sakatlık olur başka bir durum olur campinge kadar gidemezsiniz olduğunuz yerde kalmanız gerekir belli mi olur.

1brah1mmm

Daimi Üye
Tepki
18
Bisiklet
Merida
karrimor x lite 2t ve evolite summit iki cadırıda kullandım karrimoru tavsiye ederim. Kullandığım model cadırın önce dış katman sonra iç katman kurulabildiği için yağmurlu havalarda iç tante ıslanmadan kurulumu yapılıyor.

serkanoz87

Daimi Üye
Tepki
197
İsim
serkan özdemir
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
eğer halen almadıysanız husky bizam2 alın, fiyatına göre en iyilerdendir.

Tepki
27
Bisiklet
Sedona
Açtığım konu anlamsız sebeplerden silindiği için buradan yardım istiyorum. Bisikletle uzun turlarda hem taşırken hem de dinlenirken rahat ettirecek hafif ve işlevsel aynı zamanda uygun bir çadır arıyorum.

Tasogare

Forum Bağımlısı
Tepki
1.340
İsim
Mugen
@olguakbayrak
@kokanche

aynı kaliteye bekleme, şu anda fiyat performans olarak en iyi ürün Husky bird, Loap ve Ferrino da değerlendirilebilir.
Evolite'ın çadır ve bi kaç kamp ürününü kullandı, zaman zaman arkadaşlarımdan alıp kullandım kalite farkı baya. eğer sadece bir sezonluk bi heves değilse çadırı kaliteli alın, kulaklarımı çınlatırsınız ;)

• Beğen
Tepkiler: kokanche

Machagi

Üye
Tepki
88
İsim
Serdar
Bisiklet
Diğer
Arkadaşlar iki çadır arasında kaldım.Coleman Monviso 2 kişilik indirimli 1394.-TL.ikinci Vaude Odyssee L2P2 1820.-TL. Arasında kaldım.Fiyat önemli değil kalite ve sağlamlık aradığım.bu çadırlar hakkında bilgisi olanlardan yardımcı olmalarını rica ediyorum.

Vaude Odyssee L 2P 2 Kişilik 3 Mevsim Çadır 11487

Coleman Monviso 2 Kişilik Çadır | TÜRKİYE'NİN EN İŞLEK SPOR MAĞAZASI SPORQUET

Arkadaşlar iki çadır arasında kaldım.Coleman Monviso 2 kişilik indirimli 1394.-TL.ikinci Vaude Odyssee L2P2 1820.-TL. Arasında kaldım.Fiyat önemli değil kalite ve sağlamlık aradığım.bu çadırlar hakkında bilgisi olanlardan yardımcı olmalarını rica ediyorum.

(link)

(link)