Çadir seÇİmİ!!!yardim arkadaŞlar!!

Tepki
9
bisiklet turu yapacağım ve çadıra ihtiyacım var 100 tl limitim var.internetten inceledim fakat karar veremedim bizzat kullandığınız markalar varsa yorumlarınızı bekliyorum aklımda bir tane var easy camp comed 200 bu çadırı kullanan varmı? 40 - 50 tl lik çadırlar işimi görürmü?teşekkürler...

Scudo

Gündoğarken

Daimi Üye
Tepki
213
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Sedona
turu sıcak havada yapacaksanız işiniz görür ama biraz serin havalarda sabah kaskatı uyanabilirsiniz kanımca

• Beğen
Tepkiler: rıfat özkara
Tepki
271
Bu çadır için bir sitede aynen şöyle yazmış. 'First timer's tent, it makes an ideal shelter to trial a few nights outside'. Şu anlama geliyor. İlk defa kamp yapacaklar için, bir kaç gece dışarıda kalmayı denemek için iyi bir çadır.

Kısacası, kamp yapmayı deneyecekler bunu alabilir, böylece kamp işinden hoşlanmayıp çadırı bir kenara atarsa fazla zarar etmemiş olur diyor.

Benim tavsiyem tek katlı çadırlardan uzak durun. Tek katlı çadırlar ancak kuru yaz havaları için uygundur.

Bisiklet için çadır kriterleri şu olmalı:
1. Ağırlığı 2 kg'ın altında olmalı (tek kişilik çadırlar için)
2. En az 3 mevsimlik olmalı. (3 mevsimlik çadırlar kışın kar üzerine kurmaya uygun değildir ama yağmurlarda su geçirmezler)

Tolga Günsezer

Forum Bağımlısı
Tepki
1.060
Bisiklet
Whistle
(link)

Linkteki çadır ihtiyacınızı karşılayabilir.

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
çadırda kesinlikle tenteli modellere bakın. çünkü gece boyunca veya yağmur altında sizi kurtaracak tek şey tente oluyor.

şöyle açıklıyım, yağmurda damlalar gergin tentenin üstünden kayıyor ve çadırı ıslatmıyor ("üşenmeyin tenteyi iyi gerin" de demiş oluyorum aynı zamanda :) ).

akşamları da, malum nefesiniz, çadır içi sıcaklıkla dışarı arasındaki fark, kırağı vs gibi nedenlerle, eğer tentesiz çadırsa, hava almadığından ıslanıyor içi...

Tepki
7
Tenteden kastınız 2 katmanlı çadırların ikinci katmanı mı yoksa çadırdan bağımsız şekilde, çadırdan üstte ağaç arasına gerilen korucuyu malzeme mi?

@CandanC

• Beğen
Tepkiler: rıfat özkara

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Erhan Tanrıkulu

Sizin tabirinizle "iki katmanlı çadırlarda çadırın üzerine geçirilen ikinci katman". :in:

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
uzun bi süredir foruma girmiyordum...

evet, tam olarak serkan bey'in verdiği cevap :)

Derya Keçeci

Forum Bağımlısı
Tepki
4.127
İsim
Derya
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Candan,sen nerelerdesin? Yasaklı falan da değilsin ama...:)

Çadır arayan arkadaşım.Kendine bir tane Husky bizam al ve çadır sorunun çözülsün.

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
selam derya abim :) ya bi tez yetiştirmem gerekiyodu... malum forum da bağımlılık yapıyo... gönüllü yasaklanma isteğimi sağ olsun yöneticilerimiz kabul etmişti, 1 ay falan yasaklı kalmıştım işte :)

tezi teslim ettim ama bi de bi sınav sürecim var şimdi... bugün bi bakınıyım etrafa diye geldim :) sanırım nisan sonuna kadar yine kaybolucam ortalıklardan... baktım uzak duramıyorum forumdan, yine bi yasaklanma talebim olur ama :)

• Beğen
Tepkiler: Derya Keçeci