Çadır önerileri

B

berkay onaylıı

Misafir
@mertkan şimşek
bahsettiğim çadır geldi arkadaşlar benim hoşuma gitti. eğer merak ettiğiniz yer olursa cevaplandırabilirim.

Scudo

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
(link)

tek pol kullanışlı olur mu ki ??

Emre Yönlüer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Trek
Benim soruların cevabı kimsede yok mu??

HTC Sensation XE with Beats Audio Z715e cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tepki
25
Bisiklet
Salcano
@berkay onaylıı

Çadır paketi bisikletin arkasında taşımak için uygun mu boyut olarak? Ağırlığı üzerinde yaziyordur 2.7kg olması lazım doğru mu.? Kurma imkanın oldu mu kurulumu, sağlamlık izlenimi nasıl?

B

berkay onaylıı

Misafir
@mertkan şimşek

mat gibi taşınabilir. rulo haline geldiğinde uzunluğu 55 cm falan ama çubukları içerisinden çıkarılırsa bir daha katlanabilir. heybe içerisine de konabilir. ama ben mat taşır gibi taşıyacağım kendi kılıfı da su geçirmez tartmadım ama ağırlığı o civarda fazla ağır değil. kurulumu basit tek başıma kurdum. gayet sağlam dış tentesinin dikiş yerlerini su geçirmesin diye alttan bantlamışlar. iç tentesi de gayet iyi alt tarafı çuval gibi ama anca bu kadar olur herhalde :) tavsiye ederim tabi bir husky çadırda kalmadım ama benim hoşuma gitti. içerisinde bir tek cebi var yukarıda askılığı var. öğrenci için en uygunu bu herhalde otelde kalsan aynı paraya gelir 1 günlüğü :D

M Manus

Aktif Üye
Tepki
45
Bisiklet
Salcano
Arkadaşlar tek kişilik mi önerirsiniz almışken çift kişilik mi almalı

çapı birinin 61 cm
diğerinin 66 yazıyordu galiba bu aradaki 5 cm çok şey olabilir kullanan var mı?

Veye bisiklet turcuları hem tek kişilik olanı mı tercih ediyor acaba?

1brah1mmm

Daimi Üye
Tepki
18
Bisiklet
Merida
@Emre Yönlüer

Dediğiniz çadırlar fazla yer kapladığından pek tercih edilmiyor. Birinci sayfada da 2 second çadırların resimlerini ve yorumlarını eklemiş arkadaşlar.

Karrimor x lite x2t çadır aldım bu hafta sonu kampımda deneyeceğim çadırın ayrıntılı resimlerini ve artı ve eksilerini buraya eklerim.

• Beğen
Tepkiler: MehmetAliB.

Antares

Forum Demirbaşı
Tepki
194
Bisiklet
KTM
İşte size envai çeşit çadır :)

(link)

Volkan Aydoğdu

Aktif Üye
Tepki
52
Husky bizam 2 kişilik çadırı öneririm. Ben Marmariz antalya turunda kullandım. İstanbul-tiflis-bursa turunda kullandım. Su geçirmez. Kurulumu çok kolay. fiyatı 200 lira civarında. 1 kere alın bir daha çadır almazsınız.

1brah1mmm

Daimi Üye
Tepki
18
Bisiklet
Merida
@M Manus

Benim tavsiyem çift kişilikten yanadır. Neden diye sorarsanız tek kişilik çadırlarda yanınızdaki bulunan malzemeleri koyacak bir yer olmamasındandır.Yağmurlu bir günde heybende veya çantanızdaki malzemelerin ıslanmasını istemezsiniz.

• Beğen
Tepkiler: Cüneyt HOCAOĞLU
Tepki
0
Bisiklet
Amoeba
Ben de bu aralar bi çadır alcam 2-3 günlük kısa turlar için; biraz araştırma yaptım da en uygun decathlondaki quecha arpenaz 2 çadırını bulabildim (70lira).
Ama arpenaz T2 lerden farklı olarak bunların bagaj kısmı yok, bu da beni çanta falan koymadan çok çadırın içinin çok havasız olacağı konusunda endişelendiyor.
arpenaz 2: (link)

Bi de Igloo markalı tek kişilik bi çadır buldum oldukça hafif (2.1 kg) ve paketlenmiş hali çok küçük ama çok fazla bi bilgi bulamadım hakkında
o da şöyle: (link)

bi de bunlar var;
(link)
(link)
(link)
(link)

Özellikle ilk iki ürün hakkında sizin de düşüncelerinizi almak isterim.
Boyum 1.70 igloo'ya çantamla birlikte sığabilir miyim?
Quecha çok havasız kalır mı?

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
ben de çadır bakıyorum... insan turlarda her ne kadar hafiflik istese de, konfor da bence bi o kadar önemli...
bugüne kadarki çadır deneyimim sonucu, şunları yazabilirim...

1- yüksekliği az olan bi çadır rahat olmuyo... 1.55 boyum var, en az 110 cm yükseklik lazım diyorum.
2-eşyaları dışarda bırakmak pratik diil, o yüzden 2 kişilik bi çadır tek kişilik kullanımlar için ideal....
3-bagaj kısmı olsa iyi olur. eşya koymak için diil ama, yağmurlu havada çadırdan çıkmak istediğinizde, siz ayakkabıyı giyene kadar bagaj kısmı yağmuru engelliyo, çadıra su dolmuyo... bagajsız bi çadırda, çadırdan çıkarken, yağmur direkt içeri dolar gibi...
4- quecha'nın ürün açıklmamalarında (200-300 tl'Lik olanında) 200 mm. duş testi diyo... oysa ciddi markalarda bu sayı 3000-6000 falan... afili çadırlar yapmışlar, ama çok güvenemedim ben şahsen. arpenaz'da da aynı sayı var... bi de kg. olarak hiç de hafif diiller.... e o zaman decatlon'dan pahalı bi çadır almaya gerek yok...
5- north face ve ferrino bana pahallı geldi...

sonuçta iki model arasında kaldım... husky bizam 2 ve bret 2 ... fiyatlar 230-350 arasında değişiyo... ikisinin de şekil şemal ve ölçüleri aynı, ikincisi biraz daha hafif, birincisi biraz daha ucuz... ve bizam 2 ile ilgili olarak olumsuz hiç bir yoruma rastlamadım herhangi bir forumda...

çadır seçmek zor işmiş yav :) bundan sonra bi de uyku tulumu bakıcam... bakalım onda n'apıcam :)

Tepki
0
Bisiklet
Amoeba
Dediğiniz gibi bagaj olayı bence de çok önemli; quechanın bagajı olsa hiç düşünmeden alcam
Bi de öğrenciyim olabildiğince ucuza kapatmaya çalışıyorum olayı :D
İgloo'nun da hafifliği ve kapladığı alan gözümü dolduruyo açıkcası, ama anladığım kadarıyla iç tentesinin büyük kısmı tülden yapılmış o kısmı düşündürüyor beni

Yalnız huskey bizam da 2600 gr, çok hafif değil sanki?

tahirkaya

Daimi Üye
Tepki
148
Bisiklet
Scott
Çadırla alakalı epey başlık açılmış.

Ben şimdiye kadar bizzat 2 farklı çadır(Quechua T2 ve Ferrino Lightent 1) kullandım.

Ayrıca okulumun Doğa Sporları Kulubü'nde epey çadır görmüşlüğüm var.

Bence bisiklet turlarında kullanılacak çadıra çok para vermemek lazım. Genellikle günübirlik açılıp kapanıyor ve hızlı bir şekilde yıpranıyor.

Şimdi bisiklet turlarım için tekrar çadır alacak olsam A101 Carfour(!!) gibi yerlerde satılan çadırlardan alırdım.

Yok bu çok basit olacak derseniz 2 model önerebilirim:

Quechua Arpenaz T2

Loap Sande.

İkisi de kubbe şeklinde ve 2.5 kg civarında. Turlarda 1 kg ağırlık bile çok görünebiliyor. Bu çadırların ağırlıkları da idare eder durumda.

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
ben hem kar-kış kamplarında hem bisiklet turlarında kullanabiliceğim bi çadır arıyorum... dolayısıyla, market çadırları kış şartları için yeterli diil. bi de market çadırlarında sabah sırılsıklam uyanıyo insan, en azından ben öyle uyanmıştım ve dağ şartlarında -- ki mevsim yazdı -- gece çok üşümüştüm. e bi de yağmura yakalanınca tüm eşyanın ıslanma ihtimalini düşününce; market çadırlarından uzak durmayı tercih ediyorum.

bi de bütçe sınırsız olsa 1.5 kg'lık çadırlar var ;) ; pek güzeller hatta, ama kendi adıma zaten 10 kg. fazlam var.... yani kendimi çadırda 0.5 kg'ın hesabını yaparken bulunca, çok güldüm kendime :D

bizam'ın ağırlığına min-max (bu min ağırlık poller olmadan sanırım. yani bizim esas bakmamız gereken max. ağırlık) 2,6-2,9 yazmışlar... bi forumda da, 2,9 denmesine rağmen tartıldığında 3.00 kg oluyo demişler. bret 2'nin ağırlığı 2,5-2,7 olarak yazılmış... o yüzden bret 2'ye daha yakınım.

bi de ferrino phantom 2 takıldı gözüme... 2.1-2.3 kg. toplanmış hali de 14x36 cm. ymiş.... 600 tl civarıymış... şeytan diyo ki... :D -- 600 tl de çok yav :S

Emre Yönlüer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Trek
Benim soruma cevap veren cıkmıyor....neden acep??&€&%€%€?? :eek:

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
bilmediğimizden olabilir bence :)

Tepki
0
Bisiklet
Amoeba
Ben de market çadırlarından uzak durma yanlısıyım, kullanan arkadaşlarım çadır çok havasız kaldığı için sabaha karşı soluk soluğa uyandıklarını söylemişlerdi. Çift tenteli giriş seviyesi çadırlara bakıyorum zaten

@Emre Yönlüer

Sizin bahsettiğiniz havada açılanlar 2 second lar değil de mi?

Emre Yönlüer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Trek
Bilmem ki nasıldı...Dergide askerin birinde görmüştüm.
Esas Gore-tex olanlar var onlar nasıl acabaa....incecik ama elemanlar kışın dağda kullanıyordu...:eek:ha:

1brah1mmm

Daimi Üye
Tepki
18
Bisiklet
Merida
@CandanC

Karrimor x lite x2t çadır kullanıyorum tavsiye ederim. Bir kaç siteden indirimli almak mümkün. İsterseniz bilgi verme acısından resimlerini çekebilirim.Hem yaz hem kış kamplarında kullanacaksanız en azından 4 mevsimlik bir çadır almanız gerekecektir.
4 mevsimlik çadır alacaksanız mutlaka polleri alüminyum olmasına dikkat ediniz.