çadır almak istiyorum ama?

SametAksuoğlu

Forum Demirbaşı
Tepki
457
lafuma, marmot gibi markalarda hem hafif hemde 3 hatta 5 mevsim gibi pro seçenekler var.

ancak ben gerektiğinde yol kenarında orda burda yani çoğu durumda tekin olmayan yerlerde de çadır kuracağımdan alacağım çadırınbisikletimin arkasında taşıyacağım heybemi, bisikletimi ve yanımdaki her türlü malzemeyi de içine almasını, tüm bunları aldıktan sonra bi de beni içine almasını istiyorum.

yani koca bisikleti bi hamlede çadırı yırtmadan sokabileceğim, bisiklet içerdeyken de rahatlıkla çıkabileceğim ama nihayetinde bisikletle taşıyacağım için de oldukça hafif ve küçük bir çadır yani imkansızı istiyorum...

yahu ben ne çok şey istedim böyle :eek:

Scudo

M.Cilasun Bayülgen

Daimi Üye
Tepki
254
Selamlar,

Sen de isteğinin hayli talepkar olduğunun farkındasın ;) Şu linkteki olabilir ancak tek kişi için ağır bir seçenek 3,5kg.

(link)

Türkiye'ye hiç geldi mi bilmiyorum ama en azından markanın temsilcisi var burada onlarla temasa geçebilirsin.

Şu senin tam istediğin aslında fakat bu markanın temsilcisi yada getireni bile yok memlekette.

(link)

Ali Kader Erol

Aktif Üye
Tepki
138
(link)

yukarıdaki linkte marmot twilight modelini inceleyebilirsin. ne çok hafif ne de çok ağır. kamplı turlarda göze alınabilecek bir ağırlık... ben kullanıyorum, memnunum...

• Beğen
Tepkiler: Eray ADALI

tolga1976

Forum Bağımlısı
Tepki
2.380
Kadıköy'den Tepe nautlius' gidilir..

Alt kattaki süper markete girilir..

Sol arka taraftaki outdoor bölümüne gidilir..

90 liraya fıssssssstık gibi çadır alınır..

Çıkılır..

Bisiklete binilir,

İster bagajına ister sırtına ister heybene koy,

Ama bir güzel gezilir..;)

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
(link)

Ben geçen yaz bu çadırdan aldım.. Artvin üzerinden Kaçkarları aşıp Rize'ye gittiğimiz turda kullandım ve çok memnun kaldım.. Çift tenteli, kesinlikle su geçirmez (test ettim turda:)) İç hacimi geniş ancak bisikleti ayakta içeri sokman biraz zor, ben 180 boyundayım ve ortasında dizlerimin üzerinde durduğumda başım tavana değiyordu.. Ancak çadırın zemini gayet geniş. Özellikle tek kişi kalmayı planlıyorsan bence yeterli olacaktır.. Biz 3-4 kişi uyku tulumlarımızla yattık bu çadırda.. Tabi 4 kişi olunca biraz sıkıştık ama yine de kalınabiliyor tabi :)
Ağırlık olarakta 3.5kg verilmiş fabrika verisi.. Fiyatını, dayanıklılığını ve kullanışlılığını düşündüğümüzde çokta fazla bir ağırlık değil.. Sonuçta tabi ki 4-5 kat fazlasını verip çok hafif modeller terch edebilirsiniz.. Ben sadece ucuz alternatif sundum..

• Beğen
Tepkiler: İbrahim Aslanhan

herbil

Daimi Üye
Tepki
368
@d.berkay

aynı çadır dan bende de var, kar kış dışında kullanmak için en iyi çadırlardan birisi. Ama çok ıslak zeminlerde kullanmak sakıncalı olur. Tabanı polietilen örgü olduğu için belli bir kullanımdan sonra tabandan su alabilir. Ama kuru zeminlerde süper bir çadır. dış tentesi çıkabiliyor. Yaz kampları için dış tentesini yanına almazsan 1 kg ye yakın tasarruf saylarsın ağırlıktan. ama polleri biraz uzun bisiklet turu için.

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
Evet polleri biraz uzun dediğiniz gibi.. Bunun yanında Kaçkarlarda ıslak çimlerin üzerine çadır kurup gecede yağmur altında kaldık çadırda ancak gram su almadı :) Ayrıca çift tenteli olması sayesinde de çadırın parçalarını arkadaşımla paylaşıp taşıdık bazen.. Bu tür avantajları da var tabi çift tentelerin.. Bunun yanında çadırın fotoğraflarına baktımda tek kişi için hem bisiklet hem de malzemeler rahatça sığar gibi görünüyor..

SametAksuoğlu

Forum Demirbaşı
Tepki
457
@M.Cilasun Bayülgen

ilk çadırın eyvanlı kısmı bisikleti sokmayı zorlaştırır, ayrıca sevgilimle mehtaba karşı oturup gökyüzünü seyretmeyeceğim için o tenteli bölüm hayli fuzulü duruyor :D diğerindeyse gene bisikleti sokmak sorun olur gibi... örneklerden baktıkça nasıl bir şey olması gerektiği kfamda netleşti.

kapısı önde ve büyükçe olmalı ki bisikleti boyluca direksiyon kırmadan sokabileyim. hatta arkada ikinci bir küçük girişi olmalı ki bende kendimi ordan içeri atayım.

bu bağlamda @Ali Kader Erol un önerdiği marmot oldukça güzel bir şeye benziyor.

(link)

ancak @d.berkay ın sunduğu seçenek de 150 lira altına lafuma gibi bir markadan ürün alabileceğimiz en der bir örnek. genelde lafumalar pahalı olur diye biliyorum.

ah geçen sene marmot %50 indirim yapmışken keşke çadır işini de halletseymişim. yani gidipte bi çadıra 200 liranın üstünde de para verilmez ki şimdi. iyi hoş 200 bile pahalıya benim için ama neyse o konuya hiç girmeyelim.

düzenleme:

baktım da marmot unda ağzı küçük, en ideal seçenek lafuma gibi duruyor

herbil

Daimi Üye
Tepki
368
@SametAksuoğlu

bisikleti çadırı almak biraz lüks kaçar, çünkü bisikletin içerisine gireceği bir çadır ya büyük ve ağır olur, yada pahalı olur. Onun için bence bisikleti çadırın içerisine sokmaktan vazgeçin olsun bitsin, bu işi de 150 tl nin altında bitirin. Hatta sırf bisiklet turları için özel hafif çadırlar var, ucuz a da bulmak mümkün.

• Beğen
Tepkiler: Efrahim ÖZCAN

SametAksuoğlu

Forum Demirbaşı
Tepki
457
Hatta sırf bisiklet turları için özel hafif çadırlar var

örneği var mı ülkemizde

M.Cilasun Bayülgen

Daimi Üye
Tepki
254
@SametAksuoğlu

Tekrar selamlar arkadaşım,

Sanırım ya sen çadırların ölçülerine bakmadın ya da ben senin tam olarak ne yapmak istediğini anlamadım... :D

Bu iki çadırda bisikletli kullanım için üretilmiş modellerdir. Salt bagaj ölçüleri birincisinde 115 yükseklik 200x135, ikincisinde ise 135 yüksekliğe 74x221...

Nerdeyse sürerek içeri girilir... :in:

Şaka bi yana ben de herbil gibi düşünüyorum bisikleti çadıra almaya çalışma alternatif bi güvenlik metodu bul... tek kişilik çadır olarak da ben marmot eos1 kullanıyorum biraz fiyatlı ancak ağırlık 1450gr, polleri de katlanınca 40 cm oluyor.

(link)

herbil

Daimi Üye
Tepki
368
@SametAksuoğlu

Var, hangi mağazada vardı tam hatırlamıyorum ama 2 kişilik, tek pollü, alçak ve 1.500 gr ağırlığındaydı. google den araştırabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: Efrahim ÖZCAN

A.fox

Üye
Tepki
11
@SametAksuoğlu
lafuma ve hannah markasının o tarz çadırları var tek pollü modelleri var ağırlıklarıda ortlama 1.5 kg ama tel pollü oldukları için gergi ipleri olmadan ayakta durmuyorlar ve kubbe çadırlar gibi rahat kullanımlı değiller istanbuldasın karaköyde 3-4 tane outdoor ürünler satan yerler var istersen oraları bir gez birtanesine girip karar verme en az 3 tanesine gir hem o bisiklet için olan modelleri hemde kubbeli oln modelleri görürsün ben bu hafta gezdim kendime göre istediğim ürünü aldım :D loap marka texas modeli çadır ı aldım çift tenteli su fln geçirmez 3 mevsim dayanıklı 3.2 kg ve toplndıgında kendi çantasına koyuluyor az yer kaplıyor bisiklet heybeleri için uygun boyutlarda ve de uygun fiyat 135 tl :)

SametAksuoğlu

Forum Demirbaşı
Tepki
457
(link)

(link)

yukardaki linklerde 500 ila 600 lira civarında satılan salewa micra base çadırı, k2 outdoor da indirimli görünce, neredeyse 3 bisikletin sığabileceği hayvani ölçülerdeki bagajı da hesaba katarak aldım.

(link)

bu konu başlığında verilen linkler seçim sürecinde oldukça işime yaradı, herkese teşekkürler.

philykia

Üye
Tepki
141
@Tolga Ayla

Yaz turları için evet, ama yağmur altında sıkıntı yaratacağını garanti ederim.

M.Cilasun Bayülgen

Daimi Üye
Tepki
254
Hayırlı olsun, verdiğin paraya karşılık çok iyi bir cadır almışsın...
Güle güle kullan.

emregogus

Aktif Üye
Tepki
54
zorlu bir kampçılık, yüksek irtifa yada -200metrede bir mağara kampı atmayacaksanız hiçte 300-400 liralık çadırlar almanıza gerek yoktu. Ha almışken birkere alırım ömür boyu kullanırım derseniz çok iyi bir seçim olur. Ama yok abi ben arada atarım kampımı takılırım diyorsanız, Çift tenteli birazda bagajı olan bir çadır almanız yeterli olacaktır. Ben aktif olarak mağaracılık yapmakta vede mecburen 2haftada bir kamp yapmak zorundayım, kipada satılan tesco marka çadır aldım. 3 kişiik diye geçiyor, 2kişi ve ekipmanlarla çokda rahat sığıyorsunuz 39 lira gibi çok ucuz bir rakama almıştım 3senedir kullanmaktayım. Kısacası :) çokda abartamaya gerek yok arkadaşlar..

• Beğen
Tepkiler: makara ve mathcup

gokhan erdogan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.194
(link)

Bisiklet ve motosiklet faliyetleriniz için 1.69 kg ağırlığı ile size yük olmayacak bir çadırdır.
Hızlı ve pratik kurulumu vardır.
Tek pollü olması sebebiyle germe ipleri olmadan ayakta durmaz.
Çadır kumaşının içi özel bir kaplama kaplıdır.

Ağırlık 1,69 kg

Ölçüler 150X250 cm

Yükseklik 105 cm

Paket Ölçüleri 55cmX15cm Çap

bisiklet için tek kişik ideal çadır 135 lira bence gayet iyi yada tünel çadırları tercih edebilirsin onlarda bu kg da

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Elimde isteklerini karşılicak bir çadır var serkan tasdelenın kullandıgı cadırdan sıfır uygun fıyata verebılırım

(link)

Ürünün aynısından istersen uygun fiyata bırakabılırım.