Caddebostan sahilini geri istiyoruz...

frustrated

Aktif Üye
Tepki
81
haftasonları bostancı maltepe arasında o kadar çok mangal yakılıyordu ki sahil yolunu resmen duman kaplıyordu..bir milletin tek eğlencesi mangal olur mu arkadaş? en lüksünden en ucuzuna yüzlerce araba sahil yoluna parketmiş herkes mangal yakıyor yasak olmasına rağmen..sonra pisliğini ortada bırakıp gidiyor haftaya yine oraya gideceğini düşünemiyor.güvenlik görevlileri zaten yılmış herhangi bir yaptırım güçleri de yok...yani bu rezillik havalar soğuyana kadar böyle devam eder..istanbuldan ankaraya taşındım ama ukte kalmış içimde işte :)

Scudo

binRR

Forum Bağımlısı
Tepki
1.979
Hadi diyelim mangalı yakıyor ki yakıyorda zaten:D en azından rüzger karadan denize doğru estiği zamanlarda, ki genelde öyle esiyor, git deniz tarafında yak dumanıda gitsin denize doğru:) aynı şey uçurtmacılar içinde geçerli.
Ama en büyük sorun, yerdeki cam kırıkları, insanların bisiklet yolu nedir bilmemesi vede bostancı pendik arasındaki bisiklet yoluna konmuş banklar:(
Caddebostan fenerbahçe arasında pazar günleri plaj önü hariç bu tip sorunlar yaşanmıyor aslında, bostancıya kadar olan kısımda öyle sayılır, amma bostancı pendik arası tam bir vietnam. Küçükyalıdan sonra yerde bisiklet yolunu belirleyen çizgi ve işaretlerde yok. Pendik gurubundan arkadaşlar konuyla baya bir ilgilendiler belediye bazında, hatta verin boya ve kalıpları biz yapalım bile dedik, bakalım bekliyoruz:)

Serap Erdogan

Daimi Üye
Tepki
216
@dinçer karadayı

Derdini Marko Paşa'ya anlat. Kim mi? o :bilmiom: ...
http://www.tarihiolaylar.com/wp-content/uploads/markopasa.jpg

Belkide artık hepimiz öyle yapmalıyız okadar çok umut kırıcı mesajlar okulyorum ki sıkıldım herşeyden. Ya makus kederlerimize razı olalım yada "Marko Paşa kurtar bizi:D":dua:

• Beğen
Tepkiler: Can Özbek

OrionForEver

Forum Bağımlısı
Tepki
857
Bencede su anda en buyuk sorun dragos pendik arasında. Dragos'a kadar yine bir nebze her sey normal miş gorunmeye calısıyor ama sonrasında kopuyor. Benim gorusum,
turların bu bölgelerde artırılması yonunde olacak. Bunun içinde gerekirse aksam turlarının bir kısmının bu guzergahlarda yapmak bilniclenme ve goz asinalıgının olusması acısından onemlidir.

Planlama yanlıs olsada dogru uygulama ile sonuc iyileştirilebilir. Bu konuda elini taşın altına koyan arkadaslara ayrıca cok TEŞEKKÜRLER.

Saygılar,

Can Özbek

Forum Demirbaşı
Tepki
398
söylemek istemiyorum ama üzülerek söylüyorum.
bizden hiç birşey olmaz... nereye ne kadar şikayet edersek edelim ben inanmıyorum bu sorunların çözülebileceğine çünkü şikayet ettiğimiz adamların umrunda bile değil eminim ... :(

H.Sages

Daimi Üye
Tepki
174
@Serap Erdogan

Ne dediğinizi anlayamadım. Topikle alakasız bir şey mi söyledim? Başkasına yazacağınız mesajı bana yazdınız galiba.

Cool_uzak

Forum Demirbaşı
Tepki
544
@Can Özbek

"Bzden" derken sanıyorum biz bunları düşünen ve isteyenleri kastetmedin, değil mi?. Yoksa bu "bize" hepimiz mi dahiliz? :D ... Pek birşey değişeyecektir arkadaşar. Özellikle Pendik -Drogos arasındaki durum evet her türlü içler acısı zaten insanıda oyle. İstabulu seveyim mi? Nefret edeyim bilemiyorum? Ama insanın buruda yapacak çok şeyi var. Tabi yaptığı şeyler ile ilgilide yer ve insan sorunu..vs vs.

Bitmez bu dertler...sonu yok bunun.

Hadi Enver açtın bu konuyu her mesaja tek tek cevap ver. :D

Cool_uzak

Forum Demirbaşı
Tepki
544
@Can Özbek

Herkesin derdi ekmek parası ve bunu üzerine yaptıkları herseyin haklı olarak yapılmıs bir davranış olduğunu düşünüyorlar. Hadi kendilerini kandırıyorlarda bunu bize yutturmaya neden çalısıyorlar anlamıyorum. :p

Haklı olma konsunda bizlerde yanlış yapıyorz bazen. Fakat hatasız kul olmaz. İnsanoğlu doğası gereği bencil olmak zorunda ve tebiki buda bütün sorunların kököünü oluşuturuyor. Çok örnekleyebilirim. Ama yapmayacağım. :)

Haklısın diyorum yani. :in:

H.Sages

Daimi Üye
Tepki
174
Bu sorunların yaşanmaması için olabilecek tek bir çözüm var. Milletçe empati duygumuzun gelişmesi. Bu olursa bisiklet yollarındaki sorun değil, trafikte, işte , evde , otobüste bile problem çıkmaz.

Daha önce de forumda yazmıştım, bazı arkadaşlarımız da aynı fikirde. Tek spor zevkinin futbol seyretmek ? olduğu bir ülkede bisiklet yolunda mangal yapılması gayet normal. Hatta araştırırsak bazı forumlarda "haftasonu mangal yapacağına biskletle (üstelik tayt giyerek) dolaşan bazı kendini bilmezler var. Yakında kendiliğinden giderler zaten" diyenler de vardır.

Bisiklet popülasyonu artarsa bisikletçiye saygı, anlayış artar. Trafikte şeridinde giden araç satyısı artarsa buna riayet eden sürücü sayısı da çoğalır. Çoğunluk ne derse o olur.

cemal_007

Daimi Üye
Tepki
284
ben Caddebostan sahilinde tur yaparken eğer bir araba bisiklet yoluna park etmişse bir tekme atıyorum veya çiziyorum kaportayı

mangalcılara durup konuşuyorum lütfen burada mangal yapmayın sizin ne kadar mangal yapmaya hakkınız varsa bizimde bisiklet sürmeye hakkımızın olduğunu anlatıyorum

bence bu iş kavga veya başka şekilde değil bu iş bisiklet yolunda sürekli bisikletliler görülürse düzelecek gibi geliyor bana

Nicotine34

Forum Demirbaşı
Tepki
821
Bisiklet
Trek
Kusuru mangalcılarda, bisiklet yolunu yaya yolu gibi kullanan insanlarda arayalım ama, kabahati bisiklet yolu dururken bisiklet yolunu kullanmayan hatta bisiklet yolunda hangi taraftan bile ( yerde oklarla gösterildiği halde ) gideceğini bilmeyen bisikletcilerde de aramak lazım.

Sahip olduklarımızın kıymetini bilmek ve anlamak için illa onların elimizden gitmesinimi beklemek gerekir :(

Saygılarımla,

Serap Erdogan

Daimi Üye
Tepki
216
@Nicotine34

Tabiki de her an varlığını hissettirmek çok önemli ama belediyeler tarafından cezai yaptırımı olmazsa bizim kişisel çabamızın en fazla uyardığımız kişilerin bilinçlenmesi ile sınırlanır ki en son sayımlarda İstanbul'un nüfusu sanırım 12 milyon du sanırım.:) Zor fakat imkansız değil ama devletin bize kudret elini uzatması şart.:D

• Beğen
Tepkiler: Nicotine34

recep24ank

Forum Bağımlısı
Tepki
4.634
İsim
Recep Eşref ÇINAR
Bisiklet
Carraro
@Sinan Kefeli

Eline alacaksın makinalı hepsini tarayacaksın bak bakalım bir daha oluyormu

enver avcı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.460
Bisiklet
Scott
@uzaktr

beni bilirsin kardeşim tek tek cevap yazarım.parmaklarım hızlı yazar.:D :D ama işin aslı ben bu konuyu buraya herkes şikayetlerini birbirine yazsın diye koymadım.ben beyaz masaya isteğimi yazdım ve bunu paylaştım.ama arkadaşlar şikayetlerini buradan yazdığında bişeyler olacak sanıyorlar.bişey değişmeyeceğine inanan arkadaşlar lütfen konuyu dağıtmasın burada.benim amacım bu değildi.arkadaşlar şikayetlerini buraya değilde beyaz masaya yazsa bişeyler olabilir.evet olmama ihtimali de var fakat beyaz masadan hiç bi
yetkilinin bu forumu takip edipde bak adamların bundan şikayetleri var dediğini sanmıyorum.
beyaz masaya şikayet yazanlar ve cevap alanlar yazsın lütfen.:boese157: bişey olmayacağını düşünen arkadaşların burayı kalabalıklaştırmasına gerek yok

enver avcı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.460
Bisiklet
Scott
@cemal_007

cemal bey o çizdiğiniz arabaların sahibi sizi yakalarsa yada gören biri araç sahibine bisikletliler yaptı derse ne olur.al başına bir düşman daha.bisikletli gördüğü yerde üzerine sürer.bide o mangalcılarla konuşma olayını gözünüze kestirdiğiniz sakin aileler ile değil de oradaki herkes ile tek tek konuşun bakalım ne olacak.ben her türlü bahse varım 10 mangalcı ile konuşamadan hastaneye alırlar sizi... böyle sosyal mesajlar türkiyede işe yaramaz hepimiz biliyoruz.konuşarak falan olmaz.alıcan eline köteği ver allahım ver ver allahım ver.yada verme allahım verme :D :D

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
konuşarak falan olmaz.alıcan eline köteği ver allahım ver ver allahım ver.yada verme allahım verme :D :D

enver dostumun mesajı

alem adamsın enver dostum

:in: :in: :in: :in: :in:

Serap Erdogan

Daimi Üye
Tepki
216
@enver avcı

(link)

Siz de ozaman gereksiz kalabalık yapmışsınız zaten beyazmasaya başvurularımızı yayınladığımız bir topik vardı.

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Boran

derşan sezer

Forum Bağımlısı
Tepki
1.158
enver ya birde şöyle düşün o mangalcılar,donla denize girenler ve el ele sevgi turu yapan insanlar olmasa sahilde sıkılmazmısın?
Mis gibi mangal kokusu ya :) Biz fransamayız ingilteremiyiz norveçmiyiz kardeşim duygusuz insan onlar kurallara uyarlar ensesine vur maaşını al tipi insan bunlar.Benim canım halkım pier cardin donla denize giriyor varmı bundan güzel şey :)
Onlar bisiklet yolundan gidiyosa bizde yaya yolundan gideriz hem antireman oluyor slalomda bir antireman çeşidir yavaşlayıp sonra hızlanmakda bir antiremandır.Güne ayak uydurmak lazım tdfe katılıcak sporcular bu sahilden yetişicek.
Düşün tdf son etap millet yola atlamış alkış tezahurat amrstron ve diğerleri elemanlara çarpıyor sense caddebostanın yollarından gelmişsin iki slalom ve etap birincisisin.Hayalmi bu istersek gerçek olur