Caad o kadar iyi mi?

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.169
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yıl 1999 Mario Cipollini Tour de France'de 4 etap kazanıyor.Takımı Saeco.Italyan bi kahve üreticisi.Takım bisikletleri Cannondale Caad 5 belki de 4 emin olamadım.Neyse 4 etap kazanınca Cipollini kameraya dönüyor ve Cannondale en iyi bisikletleri yapar diye bağırıyor.Ondan sonra da Cannondale'nin popülerlik tavan ama neyse benim merak ettiğim şu: O zamanın şartlarında Tour de France koşmuş bir bisiklet olan Caad5'in günümüzde yeni modeli, en son modeli olan Caad12si o zaman Tour de France gibi bi yarışa girecek kapasiteye sahip bi bisiklet midir? Yani mevcut en üst seviye alü bisiklet Caad12, bunu biliyoruz.Ama gerçekten (özellikle Caad10 ya da 12 kullananlara soruyorum) o kadar da iyi mi? O kadar da iyiyse Tarmac(9r), Supersix, Tcr, Cr1 gibi giriş seviyesi karbonlardan daha mantıklı değil midir?

Not:Tour de France'ye girmek bi niyetim yok.

Scudo

mehmet.ali

Forum Bağımlısı
Tepki
2.933
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bence! ne kadar iyi olursa olsun karbon kadar esnemezlik sunamaz.

Ozan k.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.738
Bisiklet
KTM
2600dolara satiliyor. Zaten fiyat giris sebiyesi karbon civarinda.

Kişiden kişiye değişir ama o paraya ben almazdim. Ama daha makul fiyatlara dusunurdum çünkü en azindan dustugumde en.ufak darbede catlamaz etmez...

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.169
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Karbon'dan daha az esneyen Alü kadrolar mevcut ki ama? Ayrıca 2600 dolar? Yanlış bilgi o kesin.O paraya Ultegra donanımlı supersix olmasi lazım.Caad12 1500 dolar civarı

• Beğen
Tepkiler: rostk1cq

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.169
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Serkan Mıstınoğlu
Öyle bi şey dediğimi hatırlamıyorum ve bilgim yok ancak Caad vardı.Günümüz giriş seviyesi karbonlara kıyasla günümüz'ün Caad modelinden bahsediyorum

Efe Yamac Yarbasi

Daimi Üye
Tepki
311
Bisiklet
Cannondale
caad12 üst seviye karbon kadrolara rakip olarak çıkmış bir bisiklet değil, onun için supersix var zaten. ama düşük seviye karbon bisikletlerden daha iyi olduğu söyleniyor, fiyatı da uygun. aynı zamanda alüminyum kadrolar hunharca kullanılabiliyor :D ama kesinlikle tdf'de yarışabilir, birçoğumuuzn bisikleti yarışır çünkü olay bisiklette değil, bisikletçide bitiyor. çoğumuzun altındaki ekipman 15 yıl önceki ekipmanlardan fersah fersah iyi ve yarışlardaki tırmanış dereceleri çok da değişmiş değil

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.895
Bisiklet
Cervélo
Özür dilerim dediğinin şu olduğunu sandım: adam 1999'da aluminyumla fransa turu kazanmış, şimdi niye çıkıp CAAD12'yle fransa turu kazanmıyorlar

Tepki
83
İsim
çağlar
Bu başlık da karbon mu alüminyum tartışmasına doğru hızla ilerlemez umarım :)

• Beğen
Tepkiler: berktx

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.169
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Serkan Mıstınoğlu
Estağfurullah abi.Demek istediğim aslında şu: Tamam bisiklet kazanmıyor ancak bisiklette de marifet olmalı sanıyorum ki.Caad12'nin daha alt modelleri bile zamanında alü bisikletler arasında efsane görülürken şu anda kaç jenerasyon üstü olan caad12 o kadar iyi midir? Yani profesyonel bir yarış koşar potansiyelde demek doğru olur mu? Mesaj sayısı arttırmak ya da goygoy olsun diye sormuyorum.Yıl sonu mevcut bisikletimi degiştirmeyi düşünüyorum ancak karbon'a soğuk baktığım için bana en ona en yakın olan lazım.E aynı zamanda performans olarak yüksek bi şey lazım

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.169
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Ozan k.
Bu ultegra donanımmış.Ben direkt olarak yurtdışı 105 fiyatını baz aldım.Zaten Delta'da 5700 civarı.Ve ben de demiştim ultegra olan o civarda diye

Ozan k.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.738
Bisiklet
KTM
O paraya ultegrali supersix var diyorsun :)

Sonra da ultegrali caad12 icin normal diyorsun .

Sen caad12 mi alırdın yoksa supersix mi?

Neyse...

Sadettin Z.

Forum Bağımlısı
Tepki
11.749
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Cyclocross
Soru epey muğlak olduğu için gelen cevaplar da her yemeğe uyan meze tadında. "O kadar iyi mi?" şeklindeki bir soruya "Size ne kadar lazım acaba" diye bir cevap geliyor akla.

Üzerindeki donanımdan bağımsız olarak CAAD kadro mükemmel bir karbon fiber alternatifidir. Tercihiniz alüminyum ise doğru adrestir.

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.169
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Ozan k.

Karışıklık oldu herhalde.O paraya ABD fiyati Supersix var.7700 tlye türkiyede 105 li supersix var.Aynı paraya ise ABD'de ultegra var.Ayni paraya bizde alt donanım.Delta sitesine bakın 5700 tl Caad12 105.Bahsettiğim bu

@Sadettin Z.
Cevap için teşekkür ederim.O kadar mı derken insanlar anlar diye düşündüm o kadar mı diyerek bilindiği gibi çok mu iyiyi kassettiğimi.Karbon'a alternatif olarak en iyi bisiklet Caad12 diye biliyorum.Aksini iddia edenler var mı yani bana gerçekten önerir misiniz demek istedim.Diğer konular gibi bayağı bi öneri konusuna dönüştürdüysem özür dilerim.

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.169
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ÖmerMurat
Abi hiç sorma 50 kere okuyorum yazdıklarımı :D

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Uptown Cyclist

Sırf bu yüzden takibe alıyorum seni :harika::harika: eğlenceli oluyor senin anlaşılabilmeni izlemek :D:D

Sadettin Z.

Forum Bağımlısı
Tepki
11.749
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Cyclocross
@Uptown Cyclist

Özür dilenecek bir durum yok doğrusu. :) Lakin bu tür bir tavsiye konusunda beklentilerinizi ne kadar net olarak belirtirseniz gelen cevaplar da o kadar spesifik ve "kaliteli" olacaktır.

Örneğin CAAD kadronun yük altında esneme miktarının muadili karbon fiber kadrolarla kıyaslanması, kaza esnasında alınan hasar tecrübeleri, titreşim sönümleme özelliği gibi nitelikli bilgiler daha çok işinize yarayabilir.

• Beğen
Tepkiler: The UGUR