Buzdolabı kompresoründen pompa olur mu? (yol bisikleti için)

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
Evde eski bir buzdolabım var kompresör kısmını yol bisikletimin lastiğini şişirmek için kullanabilir miyim ? 110 a kadar çıkabilir mi ? bilmiyorum
Deneyen olduysa cevapları merakla bekliyorum. Saygılarımla

Scudo

o.kucuk

Aktif Üye
Tepki
165
İsim
Ömer
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Cyclocross
Ben kullaniyorum ama yol bisikleti degil. 50-65 arasi rahat basiyor (tabi ölcemiyorum, tahmini deger)
Takip

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
Teşekkürler @o.kucuk ancak bendeki el pompası ile o kadar basabiliyorum amacım hem dolabı değerlendirme hem de bir sorunu çözebilmek

Normalde top vs şişiren beden eğitimci arkadaşlar var ama adamlar topu el yordamıyla sisiriyor hiç ölçmemişler ...

Tahminimce bu gün aramızda makina mühendisi yok:-(
Kompresör un yüksek basınç üreteceğini sanmıyordum ama olsa harika bir şey olurdu...

AbdülkadirArtan

Aktif Üye
Tepki
318
İsim
Abdülkadir Artan
Bisiklet
Diğer
Kaç ps çıkıyor hiç bakmadım ama biz yıllardır kullanıyoruz. Bir sorun olmadı.

AbdülkadirArtan

Aktif Üye
Tepki
318
İsim
Abdülkadir Artan
Bisiklet
Diğer
Bisikletin türü önemli değil. Arabaya da basıyoruz, kurbanlığın derisini yüzmek için de kullanıyoruz :) Uygun başlık olsun yeterli.

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
önemli @AbdülkadirArtan hem de çok öenmli arabaya bastığınız 30 PSI ile koyun da tabi ki şişirirsiniz... ben 110 PSI dan bahsediyorum

• Beğen
Tepkiler: ozgur908

Osman Yener

Forum Demirbaşı
Tepki
643
Bisiklet
Scott
@alper 76 bir ara airbrush'ım için sessiz kompresör arayışı yaptığım esnada ekovat'ı(sizin deyiminizle buzdolabı motoru) bu iş için düşünmüştüm. Hatırladığım kadarıyla 4-6 bar'a kadar basınç oluşturabiliyorlardı. Buda max 90 psi gibi bir değer eder ki yol bisikleti için sizin istediğiniz değere çıkamamış olur. Birde kapalı sistem çalışmak için geliştirilmiş ekovatlar hava basmak için açık sisteme dönüştürülünce sistemlerinde bulunan yağıda az az yollarlar. Bu nedenle bence hava basmak için uygun bir sistem değil. Bir ayak pompası ile çok daha ucuza ve güvenli şekilde bisikletinizin lastiklerini şişirebilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: HasanE ve ozgur908