Buz Tutan Gölde Bisiklet Sürmek

Konu, 'Basında ve Medyada Bisiklet' kısmında Bisikletli Gezgin tarafından paylaşıldı.

 1. Bisikletli Gezgin

  Bisikletli Gezgin Onursal Üye

  Kayıt:
  3 Mart 2011
  Mesajlar:
  3.864
  Beğeniler:
  4.858
  Şehir:
  Altındağ, Ankara
  Bisiklet:
  Sedona
  Seviye:
  Buz Tutan Gölde Bisiklet Sürdü, Kenardakiler Göle Düşmesin Diye Dua Etti


  [​IMG]

  Kırşehir Bisiklet ve Doğa Sporları Derneği (BİDOS) Başkanı Serkan Altuk, yaklaşık 15 santimetre buz tutan göl üzerinde bisiklet sürdü. Çılgın bisikletçi, zaman zaman dengesini kaybederek yere düştü. Gölün kenarında bulunan çocuklar ise buzun kırılmaması için dua etti.

  BİDOS Başkanı Serkan Altuk, 'bisikleti karada herkes sürer önemli olan buzda sürmek' diyerek, Karahıdır ve Çuğun köyünün ortasında bulunan Çuğun Gölü'nde bisiklet sürmeye karar verdi. Artuk, buzun kırılma ihtimaline karşı can yeleğini ve özel kıyafetlerini giydi. Özel bisikletiyle Çuğun Gölü üzerine çıkan Artuk, buz üstünde gezmeye başladı. Altuk, bu etkinliği ile hem dünyaya hem de Türkiye'ye bisiklet sürmenin doğaya saygı olduğunu göstermeye çalıştığını kaydetti. Buz üzerinde bisiklet sürerken buz çıtırtıları geldiğini anlatan Altuk, kimsenin bu uygulamayı denememesi gerektiğini söyledi.

  BİDOS Başkanı Altuk'un buz üzerinde bisiklet sürdüğü sırada göl kenarında bulunan çocuklar, "Allah'ım Serkan Abi suya düşüp ölmesin." diye dua etti. Altuk, buz üzerinde bazen kayıp düştü, bazen de Türk Bayrağı açıp şu mesajı verdi: "BİDOS olarak Çuğun Barajı'nda 15 santimetre kalınlığında buz üzerinde böyle bir etkinlik yaptık. Çatlama sesi geliyordu. İlk katmanda mı yoksa en alttaki katmanda mı bilemedim. Can yeleğimizi giyip gerekli önlemimizi aldık. Türkiye ve Kırşehir gibi cennet memlekette bisiklete binmek ayrıcalık. Sağlık veriyor, ruh sağlığı veriyor ve insanı sosyalleştiriyor. Umarım herkes bisiklete biner."

  30 Ocak 2012
   
 2. Cengiz Gökalp

  Cengiz Gökalp Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  23 Ekim 2011
  Mesajlar:
  806
  Beğeniler:
  338
  Şehir:
  antalya
  Bisiklet:
  Scott
  Seviye:
  çılgınmış adam baksanıza :)
   
 3. isa yılmaz

  isa yılmaz Üye

  Kayıt:
  3 Kasım 2011
  Mesajlar:
  63
  Beğeniler:
  29
  Şehir:
  kuşadası
  Seviye:
  iyi cesaret tebrikler.