Büyüyünce ne olmak isterdiniz?

guneeymurat

Aktif Üye
Tepki
86
otobüs şöförü olmak isterdim küçükken 8-10 yaşında ama ressam olduk sürünüyoruz
saygılar selamalar

Scudo

lepidoptera

Forum Demirbaşı
Tepki
419
ben küçükken tiyatro sanatçısı olmak isterdim.üniversite yıllarında da bunun için elimden geleni yaptım ama gel gelelim sağlamcı karakterimden dolayı kendimi kariyer başlangıcında buldum iyi mi ettim kötü mü ettim zamanla görücem...

MustafaOnderATiK

Forum Bağımlısı
Tepki
755
İsim
Mustafa Önder ATİK
Bisiklet
Giant
Öncelikle bugünlere geldiğimiz için Allah ' a şükürler olsun. Lise hazırlıkta talihsiz bir olay sonucu işitmemi kaybetmiştim. 6 yıldır 2 tane kulak cihazı kullanıyorum. Lise 3 te hayata küsmüşken kendimi kitaplara verip kendimi keşfettim. Başarma isteğimi inancımı azmimi tekrar ve fazlasıyla kazandım. Bu sporu kendime hedef seçtim. Ailemle anlaşma yaptım. Ben eğer Lise 3 te onlara takdir getirirsem ve başarılı olursam bisikletimi alacaklardı. İstediğim bisiklet Bianchi Champion Yol bisikletiydi. Bu spora atılmayı çok istiyordum. Sadece bisiklete ihtiyacım vardı. Derken ailemle böyle anlaşma yaptık. O zamanlar okuduğum kitapların birisinde hedefinizle ilgili detaylı araştırmalar yapın. Hedeflerinizin sınırlarını ve zorluklarını öğrenin. Ben o zamanlar bisiklet sporu adına aklınıza gelebilecek çoğu teknik bilgiyi giantın trek in büyük bisiklet markaları olduğunu herşeyi internetten araştırarak öğrendim. Ve yine böyle forumlardan edindiğim arkadaşım Cansın EĞİNLİOĞLU bana hediye olarak gönderdiği MET Kask azmimi ateşlemeye yetmişti. Birilerinin bana olan inancı ve güveni kendime olan güvenimi artırıyordu. Ve her ne olursa olsun mücadelesini verdiğim hedefimden asla kopamıyordum. Ben 4 yıllık lise hayatım boyunca teşekkür dahi alamayan ben ailemden gizli gizli harçlıklarımı biriktirebilmek için 4 aylık servis süremin 3 ayını servisle gitmedim. 5 km lik yolu yürümüştüm. Hafta sonları dershane hafta çi okul. Öğretmen Lisesinde dersler sabah 8de başlar akşam 16 da biter. Okulda karnımı doyurmam için ailem harçlık verirdi. Harçlıklarımı biriktirebilmek için evden ekmek arası yapardım onunla karnımı doyururdum. Günlerim böyle geçerdi. Ayrıca 2 tane kulak cihazı kullandığım için arkadaşlarım tarafından çok dışlanmıştım. Yapayalnızdım. Lise 3 te aileme takdiri getirdim. Sırf bisiklet aşkına. Peşinden babam bana bir şart koştu. Omzumdan tutup " Oğlum önünde bir öss sınavı var. bu sınavda bir başarı göster bir üniversiteye yerleş senin bisikletini ben alacağım" dedi. Bende tamam dedim. Ve o moral ve inançla öss ye girdim. Elimden gelenin en iyisini yaptım. Peşinden İstanbula Hem Cansın ve ailesiyle tanışmak hemde bisikletçi eksiklerimi tamamlamak için alışveriş yapmak için gelmiştim. Derken öss sonuçları açıklandı. Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Ereğli Eğitim Fakültesi Sosyal bilgiler öğretmenliğini kazanmıştım. Sevinçten havalara uçmuştum. Neden mi? Tabi ki aileme olan sözümü tutmuştum onlarda bisikletimi alacaklardı. Ve samsun bafraya döndüm. Ailemi sıkıştırıyordum. Babam öğretmendi tek maaşla geçiniyorduk. Ama durumumuz halimiz çok şükür kendimizde iyiydi. Beterin beteri vardır. Neyse annem benimle konuştu. Oğlum bisikletini alamayacağız. Üniversiteye kayıt yaptıracaksınız para lazım. Ders harç parası yatıracaksınız para lazım derken içimden bir AHHH çektim. başka bişey diyemedim. Durum ortadaydı. Anneme babama hiç bir zaman küsmedim. Tamam dedim sustum. Ama aileme olan güvenim derinden sarsılmıştı. Üniversite başladı ve zonguldak ereğlideyim. Oradaki Erdemir spor kulübü ile felan iletişime girdim kendimi anlattım onlarda sağolsunlar zamanla beni aralarına kabul ettiler. Ben düzenli antremanlar yapmaya başladım. Ve tabi bir yandan para biriktiriyordum. Ailem bana 300 ytl gönderirdi. 200 ytl si yurda giderdi. 100 ytl si bana kalırdı. 75 ini biriktirirdim. 25iyle bir ay idare ederdim. Günlerim aylarım böyle geçti. 4 ay sonra takımdan bir arkadaşımız olan Aykut bisikletini satacağını bildirdi. Bende onun bisikletine talipli oldum ve ailemin bana söz vermiş olduğu bisikleti yine ben kendim harçlıklarımı biriktirerek aldım. Ve çok şükür bugünlere geldim.Hayatımdaki ilk yarışım 15 Nisan 2007 Uluslararsı 2. Manavgat Dağ Bisikleti Maratonu peşinden 2 aralık istanbul çekmeköy yarışına katıldım. Belki komik gelicek size gülünç bir durum çekmeköy yarışında 3. turda çişim geldiği için yarışı bıraktım. Yarış başlamadan şehir turuna çıktığımızda arka tarafta çok yapmaya çalıştım ama bi türlü yapamadım. Sonrada yarış sırasında bir sıkıştırdı ve böbreklkerime sancılar girmeye başladı. Bir zaman sonrada iyice bunaldım ve bıraktım. Bu sıralar çok rahatsızım ama 6 ocakta olan yarış ve ondan sonraki 2 yarıştada güzel bir derece yapıp genel klasmanda kendimi göstermek isterdim. Peşinden Federasyonun yarışlarında elimden gelen mücadelenin en iyisini verip bir yerlere gelmek isterdim. Bugüne kadar amacım Bu sporda başarılı olup bir yerlere gelmekti. Ama bundan sonraki amacım nasipse başarılı olup bir yerlere gelebilirsem gençliğimize ve insanlığımıza bir örnek olmak her ne olursa olsun insanlar istedikleri zaman başarabileceklerine inandırmak ve onlara güven duygusu vermek onlara birer örnek olmak ve bu mustafa bizim evladımız neler neler başardı bizler başaramazmıyız dedirtebilmek. Başarılı olup beni eleştirenlere de parmak ısırtmak isterdim. En son olarak sizlerinde tanıyacağı gibi sevgili Murat SUYABATMAZ sesimi duymuş. Kendisine ayrıca teşekkür ederim. Sadece azmimden ve mücadelemden dolayı takdir gördüm. Maddi destek göremesemde manevi anlamda beni tebrik ettiğine inanıyor 10 kasımda ankara istanbul arası şehitlerimiz anısına ve diyabet hastaları turuna bizzat kendisi davet etti. Verdiğim mücadele gerçekten zor bir mücadeleydi. Ben bugünlere kolay gelmedim. Ne kadar bu işe gönül vermişte olsak her zaman eleştiriliyorsun veya hor görülüyorsunuz. Ben bu eleştirilere ve hor görülmelere karşı dik durabildim. Çok şükür yıkılmadım. Her şey gönlünüzce olsun. Sadece şunu söylim ben kendi adıma demiyorum . Gerçekten aramızdaki başarabilecek umut vaad eden durumu yeterli olmayan kardeşlerimizin elinden keşke tutabilsek... Herşeyin hayırlısı diyorum sevgiyle selamlıyorum. Siz siz olun umutlarınızı yitirmeyin.

...:: BENİ BEN YAPAN GÖNLÜMDE YATANLAR DEĞİL ; ORTAYA ÇIKARIP YAPMAYA ÇALIŞTIKLARIMDIR ::...

Hakkımda öğrenmek istediğiniz herşey için web sitem

(link)

Sevgi ve Saygılarımla

Mustafa Önder ATİK

Tepki
18
ne olursa olsun kendi işim olsun çünki başka birisinin bünyesinde çok çalıştım ve şuan kendi işimle meşgulüm mutluyum,huzurluyum,karışanımyok sadece kendi kendime karışıyorum kendi kendime programımı yapıp istediğim herşeyi yapıyorum bence en iyisi bu olsa gerek.

Ercan Bayram

Forum Bağımlısı
Tepki
1.518
Bu kadar insan birşeyler olmak istiyor
Ziraat Mühendisiyim. Bende mesleğimde ilk adımı attım ve Binlerce milyonlarca insan için şimdiden hormonsuz ve düzenli gerekli önlemleri alınarak yetiştirilmiş Meyve ve Sebze yetiştiriciliğine başladım.

Yaz sonuna Hormonsuz Kavun yemeye beklerim :)

İyi Forumlar...

• Beğen
Tepkiler: daredevıl

Furkan DURU

Forum Bağımlısı
Tepki
181
Büyüyünce hmm :) İyi bi Matematik öğretmeni olabilir :)

murty

Forum Bağımlısı
Tepki
1.185
Bisiklet
Giant
2004 liseden mezun olmusum hayalim hep Pilot olmakti,OSS ki 2 kez girdim ama napalim matematigi bir turlu sevemedim,biyolojim ve kimyam full gelmesine ragmen ogretmenlik fakultelerini ancak kaznabilmistim.Etrafimdaki Mezun insanlar KPSS ugrasiyordu herhalde dedim bu sinav stresi hic bitmez,hic bir yere yerlesmedim bende ,attim kendimi uzaklara ,sadece kucuk bir gezi icin ziyaret ettigim Uzakdogu da 4 senemi dolduruyorum ,ulkemden ,ailemden ,sevdiklerimden uzak koskocaman 4 sene...
Hala pilot olamadim :) ama 18 inde tekbasina yurtdisi gormus biri olarak (ingilizcem bile yoktu:)) su an 4 yabanci dil konusabilmek herhalde benim icin basari sayilabilir...
Ucaklara olan sevdam bitmez gibime geliyor ama pilot olamiycam belki ama seneye bir havaalaninda ise basliycam kismet olursa ...

Sizin istediklerinizde size bir acidan "dua" olur farkinda olmazsiniz ama o istekler her akliniza geldiginizde "dua" etmis sayilirsiniz, dua ki cesit cesittir,nasilki siz doktora gidersiniz ben su ilaci istiyorum dersiniz,doktor da isteginize binaen "sana bu ilac iyi gelmez sen sunu kullan" da diyebilir yada bu ilac tam sana gore de diyebilir ,bazen dua ,duayi da kesebilir,siz hep onu onu dersiniz ama anneniz bir gun derki "Ey Rabbim oglum/kizim icin en hayirlisi ni nasip et " pat diye bambaska bir sey oluverir,bence annenize dikkat edin :D
onun icin diyorum ana tema KISMET nerden nereye :)

vgulgec

Forum Bağımlısı
Tepki
172
iyi bir beden eğitimi öğretmeni ile güreş antrenörü olmak isterdim spor ile her daim içli dışlı olmayı isterdim 15 yıllık güreş hayatımdan sonra şimdi 32 yaşında 50 -60 yaşında bir insanın yıpranmışlığında bir vucudum ve geride içimde ukde kalan hayallerim var :( bundan sonraki hayallerimi izmire taşıyorum nasipse 2 ay içinde temelli gideceğim izmirde büyük bir bilgisayar teknik servisi ve bayisi hayalim var :)

Tufan Yuzseven

Forum Demirbaşı
Tepki
324
denize aşık bir çocuk olarak kaptan olmak isterdim hep.
bunun için büyük adımlar attım,
liseyi güverte bölümünde okudum,
üniversiteyi güverte bölümünde okudum,
mezun oldum ve kaptan oldum sonunda...
kaptan olunca da babamın (kaptandır kendiside) lise tercihlerimi yaparken '' manyakmısın oğlum kaptan olacaksın'' dediği anı hatırlayıp durdum, halaa sıkça hatırlarım.

kaptan olunca aynen birkaçgün sonra olacağı gibi bisiklet sezonunu erken kapatmak zorunda kalıyorsunuz sefere çıkmak yüzünden:D