Büyükçekmece Kordon'da bisiklet sürme yasağı!

teo53

Bisikleti seven doğa gezgini ?
Tepki
395
İsim
Orçun
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Herkese merhabalar, dün 3 arkadaş bisikletlerimizle Büyükçekmece kordona iniş yaptık. Biraz gittikten sonra 4 zabıta tarafından çevrilerek daha fazla ileriye gidemeyeceğimizi, alınan karar gereği Akşam 8-12 arası bisiklet kullanmanın yasak olduğunu söylediler ve bildiğiniz bizi geri çevirdiler. Sebep ise insanlar, çocuklar zarar görüyormuş, kazaya sebebiyet veriyormuşuz ve bu vatandaşın talebiymiş biz yunan vatandaşıyız sanki !. O ring yapan treni kaldırın o zaman dedim kaçkez insanlar ezilmekten son anda kurtuldu cevap yok ! Beyaz masayı arayıp gerekli şikayeti yaptım, büyükçekmece belediyesi online destek hattına da yazdım. Birazdan Ankara CHP genel merkezi arayıp şikayette bulunacağım. Sizce daha neler yapılabilir bize ait olan yol kapatılamaz ! https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/l/t1.0-9/13912629_10154612422199238_8999464399539990075_n.jpg?oh=2e5e5abef28c1531d5d58f2661e0c5a1&oe=5815BFE3

https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/13924966_10154612422169238_2059655158629010197_n.jpg?oh=ad29e19c46ed1b3a3ff52f12b059c6d8&oe=584F474B

Scudo

teo53

Tepki
395
İsim
Orçun
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@HamzaUrun
ve bunu yapan belediyenin propagandası, bisiklet yollarını genişlettik uzattık, özgürlük, temel hak, sağlıklı yaşam ıvır zıvır. Bisiklet yolu halkın talebi üzerine tren yoluna çevrilmiştir ve 3 ay bisiklet sürmek yasakmış. Az önce çekmece belediyesini aradım allahım deli olacam, diyorum ki kulağınıza mantıklı geliyor mu ? Bisiklet yolunda bisiklet sürmek yasak ve bana ait olan yolda trenin gitmesi serbest.Sahilden Mimarsinana gidicem bana alternatif kullanabileceğim bir bisiklet yolu gösterin, hemen paralelinde olan yolda araçların yola park etmesinden dolayı zaten süremiyoruz, kaldırımlardan insanlar zor yürüyor bana yol gösterin dedim cevap yok. Gelin dilekçe verin dedi, nasıl sinirlendim anlatamam tamamen saçmalık, tamamen geri kalmışlık, tamamen cehalet, tamamen dikta ! daha ne söyleyebilirim ki !

• Beğen
Tepkiler: Gauss ve HamzaUrun

VolkanÖzcan

Forum Demirbaşı
Tepki
414
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
eylem, belediye önünden topluca o bisiklet yoluna sürüş vb.

• Beğen
Tepkiler: teo53

lealtad

Forum Bağımlısı
Tepki
1.597
İsim
Hüseyin
Bisiklet
Diğer
Bu tarz durumlarda en etkili yol medya ve yayın organları bence. Çekindikleri tek şey afişe edilip insanların bazı şeyleri ögrenmeleri..

Bu şekilde çalışmalar olursa etkili olacaktır..

• Beğen

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.462
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@VolkanÖzcan O eylemde yapıldı. Sonuç 0'a 0 elde var 0 olayı. Ben artık bisiklet yolundan vazgeçtim zaten. Büyükçekmece de insanlar, Gürpınar da arabalar. Sinir stres sahibi olacağıma hertürlü ışıklandırmamı takıp yollara atıyorum kendimi. Sabahları saat 06:30 da çıkıyorum. Ulaşım olarak Cengiz Topel caddesini kullanın hem sinirleriniz zıplamaz hemde araçlarla beraber makul bir hızda seyahat etmiş olursunuz. Yaklaşık 1 ay önce zabıtalarla konuştum ama nafile. Tamam anlaşmaya uyacağım istediğiniz saatlerde bisiklet yoluna girmeyeceğim dedim. Bisiklet yolunun açık olduğu saatlerde de 1 adet yaya görmeyeceğim bu yolda dedim. Zabıtanın devreler yandı.

• Beğen

teo53

Tepki
395
İsim
Orçun
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@lealtad
@VolkanÖzcan
Bu tarz bir yapılanma olursa ben seve seve katılırım organize olmak lazım.

teo53

Tepki
395
İsim
Orçun
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@trainspotting35

Böyle bir eyleme nasıl tepkisiz kalabilir bir belediye yönetimi anlam veremiyorum. Bizler çok bir şey istemiyoruz, birazcık saygı paylaştığınız resmi gördükten sonra bisiklet yolunda trenin gitmesi de normal geldi... Dün mecburen kendimi caddeye attım ve bir klasik haline gelmiş kapı açma olayı ile karşılaştım. Şoförün tepkisi " Esir aldınız her yeri, geberin ! " Cevap bile vermeden devam ettim, lanet ettim ülkeme, insanlarına, yazık gerçekten. Ama ben bu işin peşini bırakmayacağım. Gerekirse hergün arayacağım, gerekirse her gün o yolu kullanacağım, yasal olarak girişlere ve çıkışlara uyarı tabelası koyması gerekiyor. Şu saatlerde bisiklet ulaşımına kapalıdır diye zorluğa zorluk çıkaracam

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.462
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@teo53 Anons yapıyorlar. Ben çok kavga ettim insanlarla, zabıtalarla. Grup halinde sürüş yaptığınızda Büyükçekmece Bisiklet Kulubü olarak bazı akşamlar 15 kişi çıktığımız oluyor ne insanlar ne zabıta sesini çıkaramadı. Sıkıyorsa çıkarsınlar durumu geçerli. Ben sinir sahibi oldum oysaki bisikleti sinirimden arınmak için kullanıyorum. Hak aramak güzel bir şey eylemlere katılımım her zaman olmuştur ancak iş bireysellik olunca canım ülkem ne yazık ki kaba kuvvetin merkezi haline geldi. Ne yazık ki şuanda bendeki anlayış ite bulaşmaktansa çalıyı dolaşmak durumu. Okulların açılmasına az kaldı. Soğuklarda bastırınca o zaman Büyükçekmece nin cennet zamanları başlayacak.

• Beğen
Tepkiler: kubilayt ve teo53

teo53

Tepki
395
İsim
Orçun
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@trainspotting35

Bende bunu anlayamıyorum gerçekten, kim kalabalıksa onun sözü geçiyor. Mantıksız insanlar yönetim beceriksizliğinden kaynaklı. Ama istanbul büyükşehire şikayet ettim, sahiller onların yönetimine bağlılar. Belediye onlardan izinsiz bir çivi bile çakamaz sahile umarım güzel haberler gelir. 2013 ten beri böyle bir yasağın olduğunu bilmiyordum gerçekten yazık... Bundan sonra ki tüm bisiklet sürüşlerinde geleceğim tepkiyse tepki. Kaba kuvvet kullanmadan, insanca, saygıyla....

Az önce Büyükçekmece belediyesinde aradılar ve aynı şeyi zırvaladılar. İnsanlar daha rahat yürüyebilmesi için alınmış bir karar bu yüzden bisiklet yolu kapatıldı. O zaman insanlar rahat yürüsün diye araç yolunu kapattığınız oluyor mu ? Hayır tabiki de araç yolunu nasıl kapatabiliriz araçlar ulaşım aracı. Dedim bisiklette bir ulaşım aracıdır önce bunu kabul etmeniz gerekiyor, yapmış olduğunuz bu davranış eleştirdiğiniz yönetim sistemimizin bir parçasıdır. Ülke olarak sorunumuz budur sorunları çözmek için uğraşmak yerine yasaklamayı tercih ediyorsunuz. Sizi tebrik ederim dedim kapattık.

Bir tanıdığım BİMER'in bu konuda büyük bir yaptırım gücü olduğunu söyledi bende buraya bir şikayet kaydı açtım, hep beraber böyle bir kayıt açarsak bisiklet yolumuzu kazanabilme ihtimalini arttırmış oluruz.

• Beğen
Tepkiler: trainspotting35

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Niç niç niç:mad: biz bu ulkede yasayan bazilari gibi yasamak istemiyoruz, bunu nasil anlatacaz, her uc ayda bir olay oluyo ulkede ama hala anlamamakta devam ediyorlar cok şey varda icimde daha kalsin bakalim bunu da icimize atalim.

mywashere

Daimi Üye
Tepki
479
Bisiklet
Mosso
Yapmayın etmeyin bisiklet yolu bisiklete serbest olsa o tren nasıl aksamadan gidecek belediyenin cebi nasıl dolacak !

• Beğen

teo53

Tepki
395
İsim
Orçun
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@mywashere Tren içinde verilen cevap Büyükçekmecenin nostaljisiymiş, halk onu çok seviyor ve talep ediyormuş, biz halkı dinlemek zorundayız. Biz yunan vatandaşıyız sanki, bunların halkı değiliz çok pis uğraşacağım bunlarla... :mad::mad::mad:

Tepki
139
İsim
ŞükrüGüllüoğlu
Bisiklet
Cannondale
Bu kordon boylarıonı çok dar yapıyorlar. Bisiklet yolu da yaya yolu da dar. Yetmiyor. Uzun süredir sahilde bisiklete inmiyorum o yüzden. Kendimi dağlara tepelera verdim :)

Maltepe dolgu alanı istisna. Orası çok iyi oldu. Bence tüm kordon hatlarını parça parça genişletmeliler.

mywashere

Daimi Üye
Tepki
479
Bisiklet
Mosso
@teo53 Kalemi düzgün birisi güzel bir dilekçe yazıp bizlerde onunla belediyeye bimere gerekli mercilere iletsek güzel olur

teo53

Tepki
395
İsim
Orçun
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
BİMER'den gelen cevabı sizlerle paylaşıyorum,

Bimer Başvuru Numaranız :976185

Söz konusu şikayetinize istinaden; Büyükçekmece Belediyesi Emir ve Yasakları Uygulama Yönetmeliği içerisinde Meclis Kararıyla belirtilmiş olup 20:00 - 00:00 saatleri arasında uygulama devam edecektir. Sahil yolundaki tren konusunda ise vatandaşımızın yoğun talebi sonrasında hem nostaljik olması , ulaşımda kullanılması ve gezintisi yapmak isteyip yürümek istemeyenlerin , yaşlı ve çocukların fayadalanması düşüncesiyle uygulama devam edilecektir. Bilgilerinize."

Chp Ankara ile görüştüm, biz buradan hiçbir müdahalede bulunamıyoruz deniyor. IBB'den hala bir cevap gelmiş değil maalesef. Burada önemli olan gerçekten parti yada benzer şeyler değil, gerçekten baştaki insanın düşünce yapısıyla alakalı. Aynı tarihlerde Beylikdüzü belediyesine bir öneri sunmuştum, MTB parkuru olmadığını ve bölgede böyle bir parkurun olması faydalı olabileceği yönündeydi ve güzel haber ise belediye tarafından dün arandım işleme alınmış. Belediye meclisi tarafından olumlu değerlendirilip Fen işleri konu ile ilgili çalışmalara başlamış. Birisi bisiklet yolunu kapatır üzerinden tren geçirir, diğeri ise bisikletlilere önemini gösterir. Ben buradan Beylikdüzü Belediyesi yönetimine hassasiyetinden dolayı teşekkürlerimi iletiyorum.

https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/t31.0-8/14047102_10154632008934238_7580337292811055863_o.jpg

• Beğen
Tepkiler: trainspotting35

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.283
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Hic bosuna kendinizi uzup yipratmayin. Istanbul'da bisikletliye gezme tozma hakki yok.
Ben artik inancimi yitirdim. Cekip gidicem buralardan..