Büyükada'ya, "18 Mart, Çanakkale Zaferi" Bisiklet Çıkarması

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında Halil Atalay tarafından paylaşıldı.

 1. Halil Atalay

  Halil Atalay Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  7 Ocak 2009
  Mesajlar:
  637
  Beğeniler:
  644
  Şehir:
  B.çekmece, İstanbul
  Seviye:
  18 Mart Çanakkale Zaferi'nin yıldönümünde Şehitlerimizi Anma amacı ile Bisikletliler Derneği, Türkiye Yeşilay Cemiyeti ve Adalar Belediyesi'nin de işbirliği ile Büyükada'da bisiklet gezisi ve piknikli büyük tur yapılacaktır.

  Sabah 10:00'da Kadıköy iskelesinden çıkacak ilk grup, yoldan katılacaklarla Maltepe iskelesine ulaşacaktır.

  Tüm katılımcılar, 10:45'te Maltepe iskelesinde buluşup günün anlam ve önemine uygun araçla, çıkarma gemisi ile adaya hareket edecektir.

  11:30'da Büyükada'da buluşan bisikletliler ile 12:00 de büyük tura çıkılacaktır. Belirlenen bir noktada verilecek molada piknik ikramı yapılacaktır.

  Etkinlik, 16:00 gibi Adalar Belediye binası önünde yapılacak çekiliş ile SEDONA 751 D sahibini bulması ile sona erecektir.
  Gezi dönüşü yine çıkarma gemisi ile Maltepe iskelesine dönüş sağlanacaktır.

  Kask takılması zorunludur. Bayrak direklerinin Türk bayrakları ile donatılmasını, olanaklı ise sarı yeleklerin giyilmesini rica ediyoruz.

  Alternatif ulaşım;
  - 09:10 Kabataş-Adalar vapuru
  - 09:50 Bostancı - Adalar vapuru
  - Deniz taksi ile yapılabilir.

  ( 18 yaşından küçükler, velileri ile katılabilirler. )

  ( Bisiklet ve kask kiralamak için: Çetin bey (533) 564 04 74 )

  Katılım için ad, soyad ve cep tel. bilginizi kayit@bisikletliler.org adresine iletmenizi rica ederiz.
  ..........................................................................................
  Çanakkale Savaşı, I. Dünya Savaşı sırasında 1915-1916 yılları arasında Gelibolu Yarımadası’nda Osmanlı İmparatorluğu ile İtilaf Devletleri arasında yapılan deniz ve kara savaşlarıdır.
  İtilaf Devletleri; Osmanlı İmparatorluğu’ nun başkenti konumundaki İstanbul’u alarak boğazların kontrolünü ele geçirmek, Rusya’yla güvenli bir tarımsal ve askeri ticaret yolu açmak, Alman müttefiklerinden birini savaş dışı bırakarak İttifak Devletlerini zayıflatmak amaçları ile ilk hedef olarak Çanakkale Boğazı’na girmişlerdir.
  Ancak saldırıları başarısız olacak, iki tarafın da çok ağır kayıplar vermesiyle İtilaf Devletleri geri çekileceklerdir.
  Çanakkale Savaşları , ilgili bütün ulusları derinden etkilemiştir. Avustralya ve Yeni Zelanda‘ da Anzak Günü adıyla her yıl düzenli bir seramoni tekrarlanır. Ayrıca Avustralyalı ve Yeni Zelandalılar o gün toplanarak Gelibolu Yarımadası‘ndaki Anzakların (ANZAC: Australian and New Zeland Army Corps) çıkartma yaptıkları Anzak Koyu’na gelerek atalarının savaştıkları bu yeri ziyaret ederler.
  Bu savaşlarda İtilaf subaylarının bile takdirini toplayarak yıldızı parlayan Mustafa Kemal, 8 yıl sonra Türk Kurtuluş Savaşı’nda milletine önderlik edecek, savaş sonunda kurulan Türkiye Cumhuriyeti’ nin ilk cumhurbaşkanı olacaktır.
  Çanakkale savaşı insanlığın son insanı savaşıdır. Çanakkale kurtuluş mücadelesinin en şanlı , şerefli zaferidir. 18 mart çanakkale şehitlerini anma günüdür Ruhları şad olsun.
  Türk gençliği ! Övün geçmişinle, senin için çarpışıp senin için 3 devleti dize getirmiş bir milletin torunusun. Bu şehitleri unutma.
   
  Levent_K bunu beğendi.
 2. #2
  Halil Atalay

  Halil Atalay Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  7 Ocak 2009
  Mesajlar:
  637
  Beğeniler:
  644
  Şehir:
  B.çekmece, İstanbul
  Seviye:
  BÜYÜKADA YOLCUSU KALMASIN

  BÜYÜKADA Bisiklet turu için İBB'den otobüs ve kamyon tahsis edildi ve Pazar günü beykent shell benzin istasyonundan hareketle Beylikdüzü, Avcılar, Kçekmece,Sefaköy, Ataköy, Bakırköy, Merter, Mecidiyeköy geçerek maltepeye gideceğiz. bunun için kayit@ bisikletliler.org adresine güzergahta binilecek durak, yer, ad soyad ve cep tel belirtilerek mail atılması DUYURULUR.

  ayrıca araç tahsis konusunda İBB Sosyal idare işler müdürlüğü ve Yol bakım Dairesine teşekkür ederiz.

  irtibat için 0532 528 00 61
   
 3. Alper Yıldırım

  Alper Yıldırım Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  20 Haziran 2009
  Mesajlar:
  610
  Beğeniler:
  472
  Şehir:
  Antakya
  Seviye:
  Ah beee, duyurulması biraz geç kalmış bir organizasyon olmuş. Bisikletim arkadaşımda. bir kaç gün önce haberim olsa alır sabah tura katılırdım :S
   

İlginizi Çekebilir

yjpg-728x728.jpg
Sağlığınızı Koruyun (Guard Your Health) Dergisi aşırı yemek yemenin son yıllarda hızlanması problemini gözler önüne seren bir dizi araştırma yayınladı. Bununla birlikte, eğer kilo vermek...
upload_2017-2-6_15-29-19.png
Bugüne kadar üzerinde hiç durmadığım bir konudan bahsedeceğim: Antrenman yoğunluğu dağılım modelleri (ingilizce kısaltması TID, yani Training Intensity Distribution). TID nedir, ne işe yarar...
upload_2016-8-24_11-3-33.png
Sistemli çalışmak, gelişmek ve yarışlarda iddialı olmak isteyenler için akıl dolu bir site var. Adı Xert Online Xert Online | Login Baron firması bu siteyi hazırlarken aynı zamanda Garmin Edge...