Buyrun Sİz Yorumlayin

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında halp tarafından paylaşıldı.

 1. halp

  halp Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  20 Nisan 2008
  Mesajlar:
  413
  Beğeniler:
  212
  Şehir:
  İSTANBUL
  Seviye:
  :eek: YAZIYA BAKILIRSA SİZİ BİLEMİCEM AMA BEN YAŞAMIYORUM DEMEKTİR BU :( Türkiye Kamu-Sen, mayıs ayı için tek kişinin yoksulluk sınırını bin 285 YTL 77 YKr, 4 kişilik ailenin asgari geçim haddini ise 2 bin 589 YTL 39 YKr olarak hesapladı.

  Araştırmaya göre, mayıs ayında 4 kişilik bir ailenin sağlık kuruluşlarının belirlediği biçimde beslenebilmesi için günlük 19 YTL 76 YKr harcama yapması gerekiyor.

  Araştırmada, toplam tüketim harcamaları içinde gıda harcamalarının payı yüzde 22.89, ailenin aylık gıda harcaması ise 592 YTL 80 YKr olduğu belirtildi.

  Araştırmaya göre, Türkiye İstatistik Kurumu verilerindeki konut giderleri bir memurun mayıs ayı maaşının yüzde 41.24'üne denk geldi. Buna göre, bir memur ortalama
  maaşının yüzde 98.71'ini gıda ve barınma harcamalarına ayırmak zorunda kaldı.

  Araştırmada tek kişinin yoksulluk sınırı bin 285 YTL 77 YKr, 4 kişilik ailenin asgari geçim haddi ise 2 bin 589 YTL 39 YKr olarak hesaplandı.

  Sonuçlar, asgari geçim haddinin bir önceki aya göre yüzde 2.03 arttığını gösterdi. Çalışan tek kişinin açlık sınırı ise yüzde 1.53 oranında artarak 976 YTL 68 YKr oldu.  KAYNAK :cnnTürk
   
 2. bianconero

  bianconero Aktif Üye

  Kayıt:
  2 Haziran 2008
  Mesajlar:
  116
  Beğeniler:
  64
  Şehir:
  Ayvalik
  Seviye:
  biz ülke olarak bu rakamlarla alışmaya alıştık sanırım biraz zaten genel olarak bakılırsa tarih boyunca da genlerimize işlemiş hükümetleri padişahları "yaşa padişahım" diye övmek, bu yüzden isyan etmeyi öğrenmeyip tahammül etmeyi öğrenmişiz.. böyle gelmiş böyle gitmez umarım..
   
  halp bunu beğendi.
 3. #3
  halp

  halp Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  20 Nisan 2008
  Mesajlar:
  413
  Beğeniler:
  212
  Şehir:
  İSTANBUL
  Seviye:
  Çok Haklisin Zaten DoĞuŞtan BorÇlu DoĞuyoruz Ölene Kadarda Bunlari Ödemeye ÇaliŞiyoruz Emeklİ Olupta Ev YÜzÜ GÖrebİlsek Kavgasini Yaparken Bİz Hollanda Da Kİ Kuzenİm Daha 18 YaŞinda Ve Kendİ Evİ Ve Arabasi Var SÖzn BİttİĞİ Yer Burasi Olsa Gerek Yazik.. Bu Asİl Ruhlu TÜrk İnsanlarina Yazik Bİzİ Bu Hale Getİrenlere...:(
   
  ZekiAlper ve bianconero bunu beğendi.
 4. bianconero

  bianconero Aktif Üye

  Kayıt:
  2 Haziran 2008
  Mesajlar:
  116
  Beğeniler:
  64
  Şehir:
  Ayvalik
  Seviye:
  bu yaşlarda ev+araba sahibi olan insanlar türkiye de de yok değil aslında ama daha da önemlisi insanlar da gelecek kaygısı diye bir şeyin olmaması.. biz de ise en iyi üniversiteleri bitirsek bile yarınımız meçhul ne yazık ki :(
   
 5. ZekiAlper

  ZekiAlper Antalya Downhill Prof MTB rider

  Kayıt:
  4 Ekim 2007
  Mesajlar:
  2.911
  Beğeniler:
  1.653
  Şehir:
  Antalya
  Adı:
  Antalya Downhill Özel Antrenör
  Bisiklet:
  Specialized
  Seviye:
  Arkadaşlar bu ülkeyi kurtaracak adam çevre baskısından uzak yani çevre şartlarından kendini soyutlayacak biri olmalı :( Valla işimiz çok zor! Ama inançlı Türk halkı bunun üstesinden ileride gelicek!, ben buna inanıyorum ;).. Ülkemizin jeopolitik konumu ve askeri gücüyle ilerleyecegiz tahminimce ..
   
  halp bunu beğendi.
 6. Süleyman Onur Dülger

  Süleyman Onur Dülger Bisikletkolik

  Kayıt:
  22 Kasım 2007
  Mesajlar:
  1.009
  Beğeniler:
  508
  Şehir:
  Eskişehir
  Seviye:
  Ne diyeyim ki 5 kişilik bir aileyiz ve o tek kişinin yoksulluk sınırından daha az para giriyor evimize.yazık diyorum 400 ytlye 6-7 kişi geçinmeye çalışan aileler tanıyorum ve çok acıyorum,300 ytl ile kira ödeseler 100 ytlye nasıl geçinecek bir ay?ondan sonra kredi kartı,haciz.Hacizciler geliyor evde alacak birşey yok.Ondan sonra baba intihar ediyor hep aynı şeyler:eek:
   
  halp bunu beğendi.