bütçe çıktı 650-700 TL'ye..Peki ne alayım başlangıç için bu fiyata?:bilmiom:

Ahmet Kur

Aktif Üye
Tepki
65
Bisiklet
Giant
arkadaşlar daha önce bu kategoride forumda yani bu başlıkta 500 liraya kadar bisiklet almak istediğimden, trabzon'da kullanacağımdan bahsetmiştim. Şansımın yaver gitmesiyle beraber bütçemde artış oldu artık 700 TL'ye çıktı üst limit :D olleeeey:D önerileriniz nelerdir arkadaşlar. Başlangıç seviyesi olarak. Yalnız önereceğiniz bisikletler daha sonradan parça değişimi konusunda filan rahat modeller önerirseniz sevinirim ve önerilerinizi nedenleriyle yazarsanız sevinçten boztepe'den atlarım

Scudo

erdem öncel

Daimi Üye
Tepki
149
Bisiklet
Trek
whistle bisikletler çakma bianchi gibi bir şey :)

whistle; bianchi'nin yenilenme çabasının sonucu olarak ve italya başta olmak üzere avrupa ülkelerinde ithalatini genişletmek için kullandığı bir pazarlama stratejisidir.

ben olsam trek fx 7.3 düşünürdüm ..

• Beğen
Tepkiler: Ahmet Kur

Emre Yıldız

Forum Bağımlısı
Tepki
502
Bisiklet
Giant
Sedona 741 bakmanızı öneririm fiyatı 800 tl cıvarı ama pazarlıkla veya nakıtte 700 e alabilirsiniz.

• Beğen

Ahmet Kur

Aktif Üye
Tepki
65
Bisiklet
Giant
evet, güzel öneriler geliyor. herkese teşekkür ederim. galiba whistle'dan şaşmayıp1053v veya 1054v alıcam :)

Onur Kahraman

Forum Bağımlısı
Tepki
853
@erdem öncel

o bisikletin fiyatı ahmet kur'un bütçesini aşıyor. ve şehir bisikleti verdiğiniz model.
whistle bianchi'nin çakması diye birşey yoktur.bianchinin üretimidir.sorun bakalım whistlenin üretim merkezine :)

• Beğen

Ahmet Kur

Aktif Üye
Tepki
65
Bisiklet
Giant
@Onur Kahraman

Evet arkadaşlar doğru diyor Onur arkadaşım...Önerilen modellerin çoğunun 2009 veya 2008 modeli benim bütçe sınırlarım içinde kalıyor:) bulabilirsem o modelleri de tabii ki düşünürüm neden olmasın :) zamanında bi ege turu hayalim vardı bir arkadaşımla onun için 2008 yılında da bayağı araştırma yapmıştım :) ama o zaman bu forumdan haberim yoktu şimdi iyi ki de olmuş haberim...

erdem öncel

Daimi Üye
Tepki
149
Bisiklet
Trek
@Onur Kahraman

evet bianchi tarafından üretiliyor doğru. ama türk bianchi tarafından. (link) alakası yok. hatta whistle için kullandıkları o renkler amerikan bayrağını andırıyor. büyük ihtimal isim seçerken de böyle bir intiba uyandırmak istemişler. kısacası whistle yabancı pazarlara girebilmek için türk bianchi'nin kullandığı isim.

bisikleti yapan firmanın dünya çapında bilinip bilinmediğini anlamak için de yapmanız gereken basit. örneğin wikipedia'da whistle ile ilgili bir madde yok. ama (link)

• Beğen