Bursa'nın beyaz gelini "Uludağ"

Kayıt
18 Ocak 2015
Mesaj
9
Tepki
35
Yaş
33
Şehir
BURSA
Merhaba bisiklet sevdalıları!

Bilenler bilir Uludağ, adından anlaşıldığı üzere sadece fiziki olarak değil, gidenlere, gezenlere, oksijenini ciğerinin derinliklerinde, bronşlarının taa dibinde hissedenlere manen de çok büyüktür, çok uludur. Evet mekanları güzelleştiren insanlardır ama bu güzellik ahenginin içinde mekanın güzelliğinin hiç mi önemi yok? Bizce var. Hele söz konusu Uludağ ise, o bizim şanımız, o bizim varımız, o bizim sembolümüz, o bizim başımızın üstünde(2.543 Metre kadar) taşıdığımız beyaz, bembeyaz gelinimizdir.

Tabi Uludağ bu kadar güzel olur da, Yeşil'e ve Pedal'a, pedallamaya gönül vermiş insanlar güzel olmaz mı? Hele bu iki güzellik bir araya gelirse, ortaya nasıl bir ahenk çıkar hiç tahayyül ettiniz mi? Namütevaziliğimizin kusuruna bakmayacağınızı umarak ve bu konudaki samimiyetinize can-ı gönülden inanarak, Yeşil pedal olarak yapmış olduğumuz Uludağ gezisine ve sucuk partimize teşriflerinizi rica edeceğiz. Hatta lutfeder Bursamıza gelirseniz, bu gezinin daha da coşkulusunu birlikte yapmayı, kendimize şeref addederiz.foto 8.jpg foto 9.jpg foto 11.jpg foto 13.jpg foto 14.jpg foto12.jpg

Söyleyin dostlar, memleketimin dağları gibisi var mı? Her yeri bir başka güzel, her diyarı bir başka özel ! En önemlisi tam da Atam gibi... Nereden baksan güzel!

Temiz hava, kar, kayak, kızak derken -teşbihte hata olmazmış- kurt gibi acıktık. Bir gün öncesinden almış olduğumuz sucuklarımızı yemek üzere, piknik alanımızın yolunu tuttuk ve başladık sucuk partimizin başrol oyuncusunu, yani mangalımızı yakmaya... E hazır fotoğraf çekinirken en sevgilimizi,foto 4.jpg foto 5.jpg Yeşil Pedalımızı da unutmadık.


Sanırım, hatta kesinlikle sucukları biraz fazla almış olacağız ki, sucuklu ekmek partisinin, ekmekli sucuk partisine döneceğini düşünmeye, hatta ekmekli sucuk partisine döndüğü anları bizzat yaşamaya başladık. Hadi kalmasın, yazıktır atılmasın derken, herhalde mübalağasız 2-3 aylık sucuk stoğumuzu yapmış olduk. Uzun bir süre, içinde sucuk bulunan cümleler kurmak istemiyor olacağız.

foto 10.jpg

Sevgili başkanımız Yalçın Ataylar'ın elindeki sucuğun ve ekmeğin büyüklüğü, sanırım ne demek istediğimizi çok net anlatacaktır.

Evet evet, her ne kadar bulunulan mekanın güzelliğinin önemi de olsa, aslolan insandır ve gerçekten de mekanları insanlar güzelleştirir. Eksi 5-7 derecede, mangalın başında bizi birbirimizle birlikte tutan şey, aramızdaki görülmeyen, elle tutulmayan ama damarlarımızın çeperlerine dek hissettiğimiz Bisiklet sevdasıdır! Bu iki tekerlekli araç sayesinde, öylesine güçlü ve sarsılmaz dostluklar kuruldu ki, bu acımasız hayatta daha da sırtımız yere gelmez. Kimsenin kimseden maddi çıkar gütmediği, sadece iyi vakit geçirip sağlıklı bir hayat geçirmek adına bir araya gelmiş olan bizler, Allah alacak nefes verdiği sürece bu iki tekerin üzerinde olacağız.

Harika bir pazar gününün ipuçlarından bazıları da aşağıdadır. Lütfen seyre devam edelim.

foto 16.jpg foto 18.jpg foto 20.jpg foto 21.jpg foto 24.jpg foto 25.jpg foto 26.jpg foto 28.jpg

Nasıl? Uludağ'ı hiç bu kadar güzel görmüş müydünüz? Haklıymışım değil mi?

Aşağıda göreceğiniz fotoğraftaki insanlara iyi bakın. Her biri, bisiklet için sizin düşündüklerinizin ve hissettiklerinizin aynını hissediyorlar. Bisiklet bizim yaşam tarzımızdır, bisiklet bizim iki tekerli yarimizdir, bisiklet bizim sevdamızdır, bisiklet Candır!

foto15.jpg
Değerli vaktinizi ayırdığınız için minnettarız. Yolumuz bisikletten geçiyor ya, elbet bir gün bir yerde buluşuruz!

Sağlıcakla Kalın...
 
Scudo

YüzSürKoş

Forum Bağımlısı
Kayıt
24 Mayıs 2014
Mesaj
1.823
Tepki
1.522
@M.Ozkul @Barış TURAN Bir kişilik daha kontenjanınız var mı ? :D @Oğuzhan Y. Tırmanıs sezonu Nisan ,Mayıs aylarında baslar .Uludaga cevre ılllerden bır cok arkadasımız gelir.Fakat sayıları genelde az olur.Forumdan bu tıp bir organızasyon duzenlenebılır. Uludag 2015 Tırmanıs topıgı tarzında bir baslık acılıp bu baslıga herkes gelıcegı tarıhı belırtıp kucuk caplı organızasyon yapabılır. Katılım cok da fazla olmayacagı ıse asıkar. Kalabalık bir katılımla tırmanmak istiyorsanız Bursa bisiklet festıvalıne gelerek Uludaga Sarıalandan ıtıbaren ya da Festıval Ekıbı hangı guzergahtan gıderse o sekılde cıkabılırsınız :)
 
Kayıt
18 Ocak 2015
Mesaj
9
Tepki
35
Yaş
33
Şehir
BURSA
Harekete az kaldı ama onun öncesinde bazı oluşumları tamamlamamız gerekli. Sonrasında her şey çok hızlı gerçekleşecek inşallah. Selamlar