Bursa'da 'Bisiklet festivali' Coşkusu Başlıyor

Konu, 'Basında ve Medyada Bisiklet' kısmında Bisikletli Gezgin tarafından paylaşıldı.

 1. Bisikletli Gezgin

  Bisikletli Gezgin Onursal Üye

  Kayıt:
  3 Mart 2011
  Mesajlar:
  3.873
  Beğeniler:
  4.945
  Şehir:
  Altındağ, Ankara
  Bisiklet:
  Sedona
  Seviye:
  BURSA’DA ‘BİSİKLET FESTİVALİ’ COŞKUSU BAŞLIYOR


  [​IMG]

  ‘spor kenti Bursa’ hedefiyle çalışmalarına yön veren Büyükşehir Belediyesi ve Yeşil Pedal Bisiklet Derneği işbirliğiyle düzenlenen ‘2. Bursa Bisiklet Festivali’, 29 ile 31 Ağustos tarihleri arasında Bursa’da yapılacak. Yaklaşık 18 ilden 230 sporcunun katılacağı festival, bu yıl ‘Denizden Dağa Bisikletle Yolculuk’ temasıyla düzenleniyor.

  Acemler Tenis Kafe Sosyal Tesisleri’ndeki basın toplantısında konuşan Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkan Yardımcısı İlhan Satık, festival ile ilgili bilgi verdi. Satık, “Bu yıl 2.’si düzenlenen ‘Bursa Bisiklet Festivali’, 29 ile 31 Ağustos tarihleri arasında Bursa’da gerçekleştirilecek. Yaklaşık 18 ilden 230 sporcunun katılacağı festivali, bu yıl ‘Denizden Dağa Bisikletle Yolculuk’ temasıyla düzenliyoruz. Festivale katılacak olan bisiklet tutkunları, Botanik Park’ta kamp atmosferinde gerçekleştirilecek olan programın ilk günü şehirde tarih turu atacak, 2. gün Gündoğdu-Kurşunlu-Mudanya gezisine katılacak ve 3. gün ise teleferikle Uludağ’a çıkıp ardından Uludağ-Bakacak-oteller Bölgesi’nde pedal çevirerek, denizinden dağına Bursa’nın özellikli coğrafyasını tanımış olacak” diye konuştu.

  Ulusal boyuta taşınması ve geleneksel olarak düzenlenmesi planlanan festivale katılanların bir yandan Bursa’yı daha yakından tanıyacağını ve aynı zamanda da kentin özel lezzetlerini tatma şansı bulacağını söyleyen Satık, “Festivalin bir diğer hedefi de vatandaşlara bisiklet kullanımını özendirerek, bisiklet sporunun yaygınlaşmasına katkı sağlamaktır. 29 Ağustos Cuma günü saat 15.30’da Tophane Saltanat Kapı’da yapılacak açılış töreniyle başlayacak olan festival 3 gün boyunca bisiklet sevdalılarını Bursa’da ağırlayacak” dedi.

  Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Abdülkadir Karlık ise, geçen yıl ilk kez ‘Tarihin İçinde Bisikletle Yolculuk’ temasıyla düzenlenen festivalin bu yıl da ‘Denizden Dağa Bisikletle Yolculuk’ temasıyla planlandığını ifade etti. Bisiklet sevdalılarının şehrin güzelliklerini yakından tanırken, kampta düzenlenecek konser ve çeşitli faaliyetlerle de tam bir festival atmosferini yaşayacağına vurgu yapan Karlık, festivalin geleneksel hale getirilmesinin önemine de işaret etti.
  Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Turizm Daire Başkanı Aziz Elbas da programın içeriğine dikkati çekerek, “Dolu dolu bir program hazırlandı. Bir yandan şehrin doğal, tarihi ve kültürel değerleri tanıtılırken, diğer yandan da sağlıklı yaşamanın en önemli destekçisi olan bisiklet sporunun yaygınlaştırılmasını hedefledik” dedi.

  Yeşil Pedal Bisiklet Derneği Başkanı Ertan Güler de, bisiklet sporuna ilginin Türkiye’de son yıllarda ciddi anlamda arttığına işaret etti.

  Milliyet
   

İlginizi Çekebilir

upload_2016-10-18_9-53-55.png
Soru basit aslında: Arkadaşlarınızla yaptığınız bir performans turunda veya bir yol yarışında kaç kez rekabete girdiniz ve bu rekabetin sizi ne kadar yorduğunu görme şansınız var mı? Not: Bu...
chris-froome-descending.jpg
[ATTACH] Profesyonel gibi inin Tekrar selamlar. Geçen hafta İngiltere'de yayınlanan Get into Road Cycling isimli dergiden "profesyonellerden tırmanma teknikleri" ile ilgili bir makale...
upload_2017-2-6_15-27-44.png
Bugüne kadar üzerinde hiç durmadığım bir konudan bahsedeceğim: Antrenman yoğunluğu dağılım modelleri (ingilizce kısaltması TID, yani Training Intensity Distribution). TID nedir, ne işe yarar...