Bursa/mudanya-tirilye gezisi...

Fatih Özgenlik

Forum Bağımlısı
Tepki
393
Merhaba arkadaşlar,
bu sabah saat 9'da mudanya iskelesinde buluştuk. Kadromuz ben,abim(nau04) ve geçen hafta Tonga Dernek toplantımızda tanıştığımız, gerçek bir bisiklet sevdalısı olan Ertan abiydi(Kendisi yıllar önce Bursa'da "bisiklet sevenler derneği"ni kurmuş ve yönetmiş). birkaç arkadaşımız son anda gelemeyeceğini söyleyince biz de çıktık yola tirilye'ye doğru. Tirilye çok köklü bir geçmişi olmasına rağmen hala o tarihi havasını koruyabilen ender yerlerden biri.-aynı zamanda "sev kardeşim" ve "melekler adası" dizilerinin çekildiği yerdir.Lafı fazla uzatmadan fotoğraflara geçiyim hemen :)

bir gün önce bursa'dan mudanya'ya pedallamıştım, ilk 2 resim c.tesi gününe ait.
(link)
mudanya'ya giderken tırmanılan rampa
(link)
tirilye yolundayız,yol üzerinde bir çok çeşme bulunuyor.
(link)
biraz çöp topladık durmuşken, çevremizi koruyalım değil mi.
(link)

(link)
tirilye'ye varıyoruz.
(link)
bir grup fotoğrafçıyla tanışıyoruz ve resimlerimizi çekiyorlar...poz verip durduk.
(link)
bendeniz
(link)
tirilye otelinde çay molası verdik, burada tv ve tiyatrolardan tanıdığımız arkadaşlarla tanışma fırsatı bulduk.
(link)

(link)

(link)

(link)
hava harikaydı şansımıza...
(link)
bazı dostlarımız arabalarıyla bizi buluyor.
(link)
dönüşte tekrar Bursa'ya doğru rampaya tırmanıyoruz.
(link)
Bademli civarı, bu tepenin en yüksek yeri oluyor...5,5 kmlik bir tırmanmadan sonra yaklaşık 330 m yüksekliğe ulaşıyoruz.
(link)

böylece keyifli bir pazar daha geçirmiş oluyoruz,
vakit ayırıp inceleyen arkadaşlara şimdiden teşekkür...

Scudo

abrean

Daimi Üye
Tepki
360
fotoları bizimle paylaştığınız için teşekkürler. iyi bir yolculuk. biraz daha ayrıntı verseydiniz ( teknik Olarak ) iyi olurdu.
size bol pedallı günler diliyorum

• Beğen
Tepkiler: Fatih Özgenlik

Fatih Özgenlik

Forum Bağımlısı
Tepki
393
@abrean

teşekkürler, önerilerinizi bundan sonraki gezi paylaşımlarında dikkate alacağımdan emin olabilirsiniz...

Ediz Tevfik Özgan

Forum Bağımlısı
Tepki
972
bir gün önce Ataruh ile pedalladığımdan Pazar da izin istemeye dilim varamadığı için size katılamadım. Güzel yerlerde güzel gezmişsiniz. Mudanyadan Bursaya olan rampa hakikaten zorlayıcı yazın çokta sıcakta çıktım ama ruhumu nerdeyse teslim ediyordum.Ayağınıza sağlık.

• Beğen
Tepkiler: Fatih Özgenlik

Fatih Özgenlik

Forum Bağımlısı
Tepki
393
@edi55

sanırım yalovaya doğru pedalladınız ataruh ile,aslında c.tesi günü mudanyaya, gemlik üzerinden ve sahilden gitmeyi planlamıştım hem de gemliğe kadar birlikte süreriz diye düşünmüştüm ama sabah çok erken çıktınız sanırım.saat 6:00da falan diyordu ataruh çünkü.
ayrıca yorumunuz için teşekkür...

Ediz Tevfik Özgan

Forum Bağımlısı
Tepki
972
@ytse_jam

Evet ama 7 ye doğruyu buldu çıkmamız. Ataruhun fotoğraf makinesi bozuldu ama inşallah fotoları kurtarabilir.Teşekkürler.