Bursa-Gölbaşı Gezisi...

Fatih Özgenlik

Forum Bağımlısı
Tepki
393
Merhaba dostlar,
forumdan duyurduğumuz gölbaşı gezisini bugün yapmış bulunuyoruz. ne kadar keyif aldığımızı ise anlatamam. Katılmayanlar çok şey kaçırdı önce bunu söyleyeyim. Birçok arkadaşımız istekli olmalarına rağmen kimileri iş-güç,kimileri de sağlık sebeplerinden dolayı katılamadı.yani koca Bursa'dan 3 kişi çıktı.
sabah 9:00'da yola çıkan kadromuz; ben, Zafer(by_cix) ve Kutsal (penelope). Üçümüz de bisikletforum sayesinde tanışmıştık ve ilk defa beraber pedallayacaktık, bu yüzden de ayrı bir heyecan vardı içimizde.
Şehir merkezinin sıkıcı trafiğini hızla atlatıp Ankara yoluna çıktık,yolun ilk kilometreleri trafik ve özellikle minibüsler yüzünden pek zevkli olmasada, şehirden uzaklaştıkça keyfimiz artıyordu. Giderken hafif bir eğim :D ve sert esen rüzgar bizi biraz zorladı, sırayla yer değiştirip rüzgarın olumsuz etkisini en aza indirmeye çalıştık. ortalama 25-30 km ile seyrettik,tabi dönüşte rüzgar bize çalıştı ve 40km'den aşağıya düşmedi hızımız..
daha fazla uzatmadan fotoğraflara geçelim :)
kestel de fotoğraf çekmek için duruyoruz...zafer ve kutsal...
(link)
gölbaşı ayrımına kadar durmadan devam ettik, bursa tost yiyip çay içiyoruz. rüzgarın soğukluğunu Kutsal'ın yanında getirdiği nescafe sayesinde unutuyoruz... çok makbule geçti dostum.
(link)
mola yerimizdeki kuçu.. ilerde daha büyük boyları karşımıza çıkacak.
(link)
ve gölün kıyısına ulaşıyoruz. küresel ısınmanın etkileri burda da karşımıza çıkıyor. gölün suyu bir hayli çekilmiş, suların olması gerektiği yerde bisikletlerimizle dolaşıyoruz. zemin gerçekten çok ağırdı, zar zor ilerledik.
(link)

(link)
gölün diğer tarafında bir köyü gözümüze kestiriyoruz ancak bu dere geçmemize izin vermiyor..
(link)

(link)
baktık olmuyor sığ bir yerinden bisikletlerimizle geçtik, e tabii ki ıslandık birazcık :) burda dengesini kaybeden Kutsal zeybek oynuyor sanki :D
(link)

(link)
soner den sonra ben de başladım ıronman usulu fotoğraflara :)
(link)
bisikletlerimiz yukarı taşıdıktan sonra biraz dinleniyoruz. burdan geçmekte epey zorlandık. bir yandan sürekli üzerimize takılan otlar, diğer yandan yerde gördüğümüz domuz izlerinin bizde yarattığı korku... şimdi bir domuz çıksa ne yaparız diye planlar bile yaptık. bu arada gelen köpek ulumaları umrumuzda değildi. öncelikler değişiyor ne de olsa böyle bir durumda :eek:
(link)
üçümüzün aynı karede olması için uğraşan Zafer telefonunu ayarlamaya çalışıyor, ben de fırsattan istifade onun resmini çekiyorum...
(link)

Scudo

by_cix

Aktif Üye
Tepki
59
arkadaşlar tek kelimeyle mükemmel bi geziydi 3 kişi de olsak müthiş zevkli geçti tabi diğer Bursalı mtbci arkadaslarımızın bize katılamamasının üzücü tarafı olsada güzeldi bi sonraki gezilerimizde tam kadro olmak umuduyla görüşmek üzere :)

Fatih Özgenlik

Forum Bağımlısı
Tepki
393
işte örnek bir Türk gencinden, örnek bir poz :)
(link)
gölün çevresini dolaşan asfalt yola doğru çıkıyoruz. Zafer gördüğümüz kayalıklardan bisikletle inmemek için zor tutuyor kendini, aslında birazcık biz engel oluyoruz...
(link)
o da "bari yukarılara tırmanayım bakalım ne varmış diyor" bizde bir yandan lastiklerdeki çamurları temizliyoruz. göl kıyısında pedallamak inanılmaz eğlenceliydi.
(link)
işte gölden güzel bir manzara, karşı tarafta görünen köye ulasacağız birazdan..
(link)

(link)
köye varıyoruz ve köy meydanı diyebileceğimiz yerde bir çınar ve bu küçük anıttan başka bir şey yok. köy gerçekten çok ilginçti sanki terkedilmiş gibiydi. sadece 1 kişi gördük, geri kalan ise köpek ve sincaplar... ne gelen vardı ne giden. biz de ya daha ileri devam edecektik, ya da geldiğimiz yoldan geri dönecektik.uzaktan gelen köpek ulumalarını da dikkate alarak geri dönmeye karar verdik...
(link)

(link)

(link)

bu küçük mola da lolipop ve müslilerimizi çıkartıyoruz... :D
(link)

dönüş yolunda bu kez rüzgarı arkamıza aldık ve ortalama 40 km hız ile Bursa'ya döndük. Keşiş dağı namı diğer Uludağ bizi karşılıyordu...
(link)

gezimizde herbirimiz yaklaşık 65-70 km pedalladık, benim km saatinde çıkan problemden ötürü kesin değerler alamadım. ama nabız saatim 3:18dk. bisikletin üzerinde olduğumu söylüyor. 150 ort. nabızla 2600 kcal yakmışız :D

böylece bisiklet tutkusunu paylaşabileceğimiz iki dostla daha tanışmış oldum, tabii bunun için özellikle bisikletforuma teşekkür ediyorum. ayrıca şehrimde olmasına rağmen daha önce hiç görmediğim bir yeri bisikletle tanıma şansı buldum.

sevgili Zafer ve Kutsal'a,
ve tabii ki gezimizi inceleyen forum dostlarına şimdiden teşekkürler...

sare

Üye
Tepki
167
güzel bir gezi,fotoğraflar için teşekkürler.gezmek için çok uygun bir zaman ve mükemmel bir ortam,kutlarım,sevgiler...

• Beğen
Tepkiler: Fatih Özgenlik

penelope

Aktif Üye
Tepki
49
cok guzel ve eglencelı bır gezi oldu. foruma ve size tesekkur ediyorum. bı resımde ben koyayım barı 3umuz bırlıkte iken. benım zeybek baya güzel olmus :D
http://img258.imageshack.us/img258/1503/penelope0001yu2.jpg
abi yanlız ben hala köye takıldım kımsecıkler yoktu. tırstım valla serı katılın tekı cıkcaktı dıe :D zaten mezarlıkta vardı köyun dıbınde herhalde gece canlanıo koy.tam korku flımlık yer valla.

candede

Forum Bağımlısı
Tepki
1.050
Canlar yüreklerinize saglık.İnanılmaz güzel bir seyir,Bu gezi ile bizleri büyülediniz.Bugün için üç kişi ile yaptığınızı unutmayınız yarın çok daha fazla kişi ile pedal basaçağınız muhakkak.
Daha güzel seyirlerde buluşmak dileği ile...

'''Bir gün hepimizin Aile olarak bir arada pedal çevireceği gün de gelecek.'''

• Beğen

Ediz Tevfik Özgan

Forum Bağımlısı
Tepki
972
ne yazık size katılamadım işlerim ancak 12 den sonra bite bildi.Paylaşımlarınız için teşekkürler.

Nau04

Üye
Tepki
65
Selam size kaşifler,

yine çok güzel bir köşe, yine süper bir tur.. Fatih'im sadece forum ve aniden planlanan gezi de bile 3 kişi süper. ben tek takılıyodum eskiden. İnanıyorum ki bir hafta önceden planlansa ve derneğe de duyursaydık çok daha geniş katılımcı olurdu.

Arkadaşlar pazartesi resmi olarak Bisiklet Kulübü statüsü kazanıyoruz. Tonga Doğa Sporları Derneği Bisiklet Kulübü. Daha profesyonel olarak yaklaşacağız artık bisiklete ve daha büyük organizasyonlarda hep birlikte olacağız.

Tekrar bu güzel tur için sizleri tebrik ediyorum. En kısa zamanda birlikte pedallamak dileğiyle.

Keep riding.

(link)

• Beğen

Fatih Özgenlik

Forum Bağımlısı
Tepki
393
@penelope
birkaç ay sonra tekrar gidelim,yine böyle bir manzarayla karşılaşırsak bi numara var demektir. "ölülerin şafağı"nı çekeriz o zaman işte orda. :)

@sare

çok teşekkürler, bu mevsimde bisiklet için bu şartlar çok iyi fakat yağışların gelmesini temenni etmemiz gerekiyor artık..

@candede

İyi dileklerinize katılmamak mümkün değil, umarım günün birinde ülkemizin farklı köşelerinden gelecek siz dostlarla Bursa'da geziler düzenleriz...

@edi55

teşekkürler sevgili Ediz, artık haftaya inşallah...

@Nau04

aslında evet biraz geç karar verdik,senin de hastalığına denk geldi. bizim dernek zaten dağda kampta. e temsilcisi olarak ben vardım, Kutsal'da Budak'ı temsil ediyordu, işte böyle kaynaşıp güzel bir gezi yaptık. bi Zirve'den Soner eksikti :D

İsmail Ağıllı

Forum Bağımlısı
Tepki
833
arkadaşlar gezi çok güzel bakıyorum karda yok bulmuşsunuz güzel havayı kaçırmamışsınız fotografladan köpek sanki poz vermiş size çok hoş :)

• Beğen

nuriaktürk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.394
çok güzel gezi olmuş paylaşım için teşekkürler.

thief

Üye
Tepki
1
Abi çok güzel bir gezi olmuş...Ama bisikletin parçalar tamamlanmadığından gelemedim.çok üzüldüm yaa..Nicaleus arkadaşla gelirdik biz ama parçalarımızda eksiklik vardı malesef.Bir kaç ay sonra böle havalar iyileşince önceden duyurulsun 1-2 hafta gibi.Bende birkaç kişi bulurum.Daha çok kişiyle pedal çeviririz...Hem de bize rehberlik edersiniz:D

• Beğen

by_cix

Aktif Üye
Tepki
59
@alphathief

seve seve pedallarız arkadaşlar ilkbahara yaza kadar bisikletçi arkadaşlarımızla müthiş yerler keşfedeceğimize inanıyorum.

• Beğen

Mustafa_Temizel

Daimi Üye
Tepki
70
Bisiklet
Salcano
Geziniz mükemmel olmuş.Havada şansınıza çok güzelde.İnşallah en kısa zamanda hep beraber bi gezi yaparız.

Fatih Özgenlik

Forum Bağımlısı
Tepki
393
gezileri, eğer şehir dışı falan değilse 1-2 hafta önceden duyurmak nerdeyse imkansız. zaten bisiklete ciddi anlamda ilgi duyanların çoğu hafta sonunun en az 1 gününü bu aktiviteye ayırıyor genelde. mesela önümüzdeki hafta sonu yağmur olmazsa ( kar olabilir :) ) en az 1 günü bisiklet üzerinde geçireceğimi şimdiden biliyorum : D

Kutsal ile birlikte Elm sokağına gidebiliriz...

Nau04

Üye
Tepki
65
Peki önümüzdeki hafta için bir plan yapalım. Bu sefer daha çok katılımcı olsun.

by_cix

Aktif Üye
Tepki
59
@penelope

:D:D mezarlıklı olsun ya şehirden uzak olsun yeter action olsun yeter bu hafta sonu bi yerlere gitsek mi kesmedi beni gölbaşı :D

penelope

Aktif Üye
Tepki
49
bu sefer uludaga cıkılmayan yerlere cıkalım ama dere gıbı bısı olmasın :D

Fatih Özgenlik

Forum Bağımlısı
Tepki
393
bir aksilik olmazsa yarın zafer ile birlikte gürsu tarafına keşif gezisi yapacağız. o civara gidebiliriz... veya apolyont veya misi köyü tarafları.