Bursa Gemlik turu (bol mersedesli,komikli)

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhabalar Cümleten , nasılsınız keyifler ne alemde ? Ben iyi sayılırım çok şükür. Bu gezi yazısı benim ilk tur yazım olacak ve öyle planli , programlıda değil yani..E nasıl olabilir? Hayatımız goy goy anasını satim ehe eki eke ...

Tatil günümdü, len napim napim derken aklıma anam babam düştü, e gidim ziyaret edeyim dedim aniden. Şimdi burdan kimse " _la olm hayırsız evlat çıktı buda" demesin, bisikletle yapmadığım bir sey bu sadece ehehe)

Neyse hem mübarek Muharrem olmasi vesilesiyle bi ziyaret yapalım Rabbimizin emridir dedik hemde plansizliğın yollarda ne gbi eksileri artılari olur test edelim dedik...

Cantama sadece biraz para ( 2.5 tl ) koydum bide anamgillerde kalmak niyetinde olduğumdan gece yatmalık kıyafet aldik)
O kadar yani :) E ne olacaktı baba bislete 55 kilo kamp malzemesi koyup yan mahallede kamp atan macera perest Remzi abi miyiz biz keh küh keh

Geceden garajıma inip çakma brooks selemi montaj ettim fakat eski tip olduğundan kızaksiz tip sele borusu gerekiyordu, törkiş tekniklerle seleyi kızağa ekmek arasina kaşar sıkıştırır gibi umarsızca beledim. Elle kontrol ettim pek çıkacak gbi durmasa da kızaktaki kanallarada pek oturmadi :D

Ve yola çıktık ufaktan

2016-10-27_14-53-36_HDR.jpg
Neyse namazı kılıp ikindiye yakın bi saatte yola çıkıp önce esad komtana uğradım.. Ohhh ortam şahane valla taze çay ikram etti sağolsun. Orada bizim bisikletci arkadaslarla muhabet filan ettik. Oraya takılan insanlari seviyorum. Tam.sporcu insanlar barınıyor, esad abinin 40 yıllık tur arkadaşları filan oluyor orada genelde , kıyak abilerimiz...

Bi tanesi tek bacak tabir edilen " kenandeyl" mtb lerden almış , onu inceledim. Çok degisik bi aletti harbiden la ;
Bakıyosun maşada tek bacak eksik. Ala alla filan oluyorsun cidden eheh
Efsane soruyu patlattım tabi kaçar mi : "_ bu kaç para? " ahahah. Ortam gerildi sanki hehehe.

Neyse çayımızı içip Esad komtandan tur çantamızı tur bagajımıza monte etmek icin gereken kalin lasikli , çengelli tur şeysinden aldık ve yola çıktık....

2016-10-28_14-53-45_HDR.jpg
Bakın sinirlenmeyeyim dedim ama elde değil bilader. Brooks tadı alırız dedigimiz seledeki yayların konfor saglayacağını hayal ederken turum daha 10 . km sinde eziyete dönüştü:( .
Sele ana bacı sövülecek kıvamda bir esnemeye sahip malesef ama sövmicem arkadas , sövmicem

Hay ben senin....j72yejej€÷$$÷ neyse cocuklarda izliyor bunu efendi olayim.
2016-10-27_14-53-54_HDR.jpg
Biz bisikleti nasıl rijit ( esnemez ) bi hale getiririz diye plan program yapıyoruz ama bi sele geliyor tum emekleri heba ediyor zalım sele .

Şöyle düşün ; Her pedala bastığında poink poink poink diye bir efekt çıktığıni hayal et.
2016-10-27_16-06-59_HDR.jpg

Pedala basıyorsun ama enerji daha pedala varamadan yitip gidiyor, örseleniyorsun gardaaş , hayallerine yamyamlar baskın yapip tamtamlar eşliğinde dalga geçiyorlar seninle... :D

2016-10-27_16-24-52_HDR.jpg

Daha ne diyim lan sana zalım sele

"__kovir misin beni agam?"
Kovmirim ulaaaa kovmirimmmmmm

Neyse bu karmasik vesveseler eşliginde ovaakca köyüne geldim. 10 km cik yol o sele sayesinde 145 km hissi verdi. Ikindi namazina durduk ve bitiminde ordaki havuzlu bahçede çayimizi çorbamizi ictik
Oh be harbiden rahatladım... Sele beni kesiyor ben seleyi... Psikolojik harp var bilader, bildiğin gbi degil ehehehe.... :D

2016-10-27_17-12-54_HDR.jpg
2016-10-27_16-32-38_HDR.jpg
2016-10-27_16-43-44_HDR.jpg
Sonra sayın ingiliz soylusu böreeks selemizin izin verdiği ölçüde efsanevi rampamiz Dürdane rampasına geldik..
2016-10-27_17-41-44_HDR.jpg

O ana kadar kalbimde ankara havalari çalarken havanın dahada soğumasi ve ters yönden gelen rüzgarın , ayriyettende yükünü bi an önce boşaltma derdindeki kamyoncu abilerin homurtulu kamyonlarının sayesinde içimde çalan "angara'nın bağları da büklüm büklüm yolları' adlı eser birden soğuğun yorgunluğun sayesnde megadeth, sepultura, iron maiden gruplarının sert, acımasız ve duygusuz trash metal sarkilarina dönüştü...

After :)

Bifore :(

Rampadan korkan kim? Aslaaaa yok oyle bsey küllüm iftira...

O adını vermek istemediğim çakma ingiliz sele rampaya vermem gereken enerjiyi, keyfine elektirk lambalarını açık bırakan ahmak ergenler gbi hunharca harcıyordu..
2016-10-27_17-40-24_HDR.jpg

Bi.kaç km gittim bu seferde kamyonlar sıkıştırmaya başladi .

Adamın umrunda mi açmış arabesk muziği ufaktan tirmaniyor kamyonuyla, bense "foink poink ciykk ciykkk " efektleri eşliğinde popomdan çıkan " zibeh zibeh zibeh ayhh uyhhhh " feryadları esliginde tırmanmaya çalışıyorum :(

Kamyondan gelen ses :

Popomdan gelen feryad :(

Havada ufaktan.kararıyor, yagmurda yagacak ghi , rüzgar ters yönden geliyor ama ne ruzgar ; benim seleyle kanka oldular eziyet konusunda....

Az bi yolum kaldi artık inip yürümeye basladım.
Zirveye tırmandım ama kan ter icindeyim. Üstümdeki kiyafetler islanmis ama yağmurdan degil terden... Acınasıyım, fasfakirim, zapzalımım, kendimden kaçağım, beni benden alırsan seni sana bırakmamim....
2016-10-27_18-11-46_HDR.jpg

Bu.duygular icinde biraz dinleneyim dedim ama oyle soğuk ki icime sanki A sınıfı derin dondurucu koymuşlar..

Durdum durdum en sonunda yumruklarımı sıkarak havaya kaldırdım '__ Edriyıııınnnnnnnnnnnnnnnnnn," tadında haykırdım " _ senin ben sele gbi ta sülaleniiii lannnnnnnn sen benim kim olduğümu biliyor musunnnnn? Gemliklyiz olm biz "
???????

Neyse hava iyica kararmaya başladı . Bende ne far var nede akıl, ama o cok uzun rampanin birde inişi var.. esas o buyuk kabus benden demesi...

2016-10-27_18-11-25_HDR.jpg

2016-10-28_15-35-42_HDR.jpg
Cunku Bursa istikametinden Gemlik yoluna inen dürdane rampasinda emniyet seridi diye bisey yok.

Tirlar o iniste birbiriyle yariş halnde 80 90 130 Allah ne verdiyse basıyorlar ve senin altinda gariban ve oldukça hafif bir bisiklet var...

Adami biçerler gardassssss .l Adamı kör sinek gbi tokatlan bayiltirlar gardassssşş....

Abarttığımı sanmayin gercekten tehlkeli bi iniştir. Sagdan sagdan inerim diyorsaniz hatirlatayim 120 km hızla 50 cm, bazende 40 cm dibinizden tırlar geçer. Sizinde yusuf yusuf nidalarınız senfoniye dönüşür.

Dua ederek sagdan sagdan inmeye basladim Cok yavaş gidemezssin cunku kamyonlar kaptirarak geliyor koyveremezssin; Ani bi durumda dusersen direk tirlarin altindasın uyandirimm..

Frene basmaktan korkuyorum kayarsam diye, cunku ulkemizin en ama en muhim ihtiyacı " istanbul -izmir hatti parali otoban !!!!! Yapimi icin micir taşiyan kamyonla yol kenarina ince ince mıcır dökmüsler yani kamyonlardan savrulmus micirlar yolun dibini sarmış .

Eger sert bi fren koyarsam anında kayar bisiklet ve ben bir kamyonun altında hayatımı kaybederim. Frene basmasam o daha sakat cunku bi ara yolun bi kısmı boştu denedim 40, 50,55, 60, 65, 70 diye gitmeye basladı sayac tırstım...

( maryo ruzgardan soguktan ve kamyonlardan ötürü keyifli hissediyor)

2016-10-28_14-52-06_HDR.jpg
Neyseki o belayıda Allahima cok şükür atlattim..

Engürü koyunde kisa bi mola verip aksam saati annemlere vardim.

2016-10-27_18-30-38_HDR.jpg
2016-10-27_18-37-12_HDR.jpg

Habersiz gittiğimden sevindiler.
Ama ustum.basim kan ter icinde oldugundan ne bu halin ? Diye sordular... Biskeletle geldim deyince yüzlerindeki ifade anlatilamazdi eheheh.

2016-10-27_19-10-29_HDR.jpg
O gece annem babamla zaman gecirip ertesi gün Cuma namazi sonrasi tekrar yola çiktim.

2016-10-28_12-55-17_HDR.jpg

2016-10-28_13-57-25_HDR.jpg
2016-10-28_14-17-31_HDR.jpg
Who's thats merso?
2016-10-28_14-30-33_HDR.jpg
2016-10-28_14-48-30_HDR.jpg

2016-10-28_15-07-25_HDR.jpg

2016-10-28_15-13-37_HDR.jpg
2016-10-28_15-13-54_HDR.jpg
2016-10-28_16-03-46_HDR.jpg
aviary-image-1477729812846.jpeg
2016-10-28_15-49-25_HDR.jpg
2016-10-28_18-00-26_HDR.jpg
(Mahallesine varan maryo not keyifli,
Haşat, viran, mazlum hissediyor :(

Dönüşte Dürdane rampasindan
inerken yne temkinli indim orada yolun iyice daraldigi bir yer var dere mere , köprü möprü ... 55 km hizla inerken gerizekali biri bi baktim ters yonden bisikletle rampaya cikiyor Allahim inanamadim gordugume bilader.....

Sağa kacsam en az 110 la giden bi kamyonun altina girecegim , sola kaçamam zaten banketler var...

Dualar ederek pompalayarak frenledim makinayi o ahmak hala gelmeye devam ediyor. Yavas yavas ...
Ya bazen agzimi bozunca bana kiziyorsunuz haklisinizda bilader buyrun siz sövmeyin bu bisikletci adama...

Yani her zaman.bisikletciler masum olmuyor yani.. Onu demek istiyorum...

Neyseki son 25 metre kala dahada sert pompalayarak durabildim. O ne yapti dersiniiz???

İhi ihi ihi diye siritarak bisikleti bankete dayayip yanimdan gecerek yoluna devam etti.... Seytan dedi yakala agiz burun dal ama adami dövmek icin yeterli alan yoktu vazgecip sadece sövdüm ve yoluma devam ettim...

Gorusuruz
Not : Böreeks seleye ne mi oldu aha resme bak begen paylas ahahaha :D

2016-10-29_10-14-44_HDR.jpg

Maryo intikamını almış hissediyor keh keh küh

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@mariokaldato En azından ter tutmayan formalara/rüzgarlıklara/montlara ve Brooks selelere neden o kadar verildiğini anlamışsındır umarım, gerçi hiç umudum yok, nato kafa nato mermer!

mariokaldato

Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Tolga Çelebi
:D e abi hakkini vermedigimi nerden cikariyorsunuz ehehe bu tur biraz sakat ogeler ve tecrubeler barindiriyordu ondan hallice yazayim dedim
Yoksa hep yollardayiz keh keh küh

Eto3401

Aktif Üye
Tepki
68
İsim
Ahmet Ertuğrul Y.
Bisiklet
Salcano
Okuduğum süre boyunca böreaks seleden nefret ettim,sonu okuyunca kendimi stresimi atmış gibi hissettim :D
Bu arada şeker beyaza yerleri de Gümüş grisi yapın bence daha iyi durur,çok sırıtıyor çünkü.

Volks

Forum Demirbaşı
Tepki
644
İsim
Volkan
Bisiklet
Specialized
Sağ salim varmışsınız..
Tek bir şey dikkati mi çekti..
Kask görmedim, ne fotolarda ne de bisikletin üstünde ? O kadar yolu kasksız mı gittiniz gerçekten ?

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

mariokaldato

Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Volks
Uzulerek soylemeliyim ki evet dostum :( ama sanirim bi direncim kirilir yakinda kask takarim

Bi zaman evel rak şok maşalara takmistim kafayi durmadan csb hikayeler yaziyordum. Sanirim yeni hedefim böreeekks olabilir :D kesinlikle markaya yonelik bir algi operasyonu degil amacim. Oyle anlasilmasin tamamen benimki klişe degerleri hicvetmek ; Mersoda onlardan biri keh keh

• Beğen
Tepkiler: Cemil Dada

mariokaldato

Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@SerkanH
Ahahaha rampayi gectim olm duz yolda en dusuk viteste dahi "poink poink foink cayk cayk ciaynt " efekti ckiyor yaaaaaaa reissss :D ama tabi Nasrettin hoca durur mu anında cevabı gorseller eşliğinde yapıştırmış "___2016-10-29_17-21-37_HDR.jpg 2016-10-29_17-20-45_HDR.jpg

No fallov rabbit , falov mi yegen :D

No esneme no cry ahahaha :D

Yaylar nerde amca amcacımmm

"Ditti onlar attaaya ditti :D

@Eto3401
Dostum inan bana bi bolgeyi tekrar boyama isleri sifirdan boyamaktan daha zor. Bunu tecrube maksatli kendim boyadim kalsin böle

Eto3401

Aktif Üye
Tepki
68
İsim
Ahmet Ertuğrul Y.
Bisiklet
Salcano
Siz bilirsiniz tabi.B
@mariokaldato
Siz bilirsiniz tabi.Bisiklet toplamakta çok keyifli bir işe benziyor,ya da restore etmek diyeyim.Uğraştırıcı ve keyifli gibi,dimi?

• Beğen

mariokaldato

Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Eto3401
Duruma gore keyif duruma gore eziiyet . Bunu toplamak kolay oldu sonucta klasik degil. 90 li yillardan gelme bi kadro set

Hikayesi burda
(link)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@mehmetsunu @mehmetsunu nasıl bir hırsla gözünü kestirdiyse seni artık, Mario Jardel gibi her ortaya kafa sallayarak giriyor ceza sahasına, ayağını denk al, benden söylemesi @mariokaldato

Battutaettanci

Daimi Üye
Tepki
281
İsim
yasin
Bisiklet
Corratec
2009-2010 da gemlik askeri veteriner okulunda yedek subaydım :) bu yazıyla yine özlettiniz bana oraları. elinize sağlık :)

• Beğen