Bursa, Ankara, Eskisehir, Konya sergiler ve bir acik artirma

Konu, Serbest Kürsü kategorisinde bikergrrl tarafından 28 Şubat 2007 tarihinde paylaşıldı.

 1. bikergrrl

  bikergrrl Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  18 Ocak 2006
  Mesajlar:
  1.102
  Beğeniler:
  762
  Sponsorlu Sevgili Bisiklet Forum camiasi :)

  kronolojik olarak gidiyorum, butun basin duyurulari tek tek asagida, secin begenin alin :D
   
  Lütfü Çolak bunu beğendi.
 2. #2
  bikergrrl

  bikergrrl Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  18 Ocak 2006
  Mesajlar:
  1.102
  Beğeniler:
  762
  "Kadinlar Icin Kadinlar Tarafindan" projesinin devam etmekte olan fotograf sergisi 4 Mart 2007 Pazar gunu saat 13:00'de Konak Kultur Evi'nde "Gunyuzu Kadin Dayanisma Kooperatifi" yararina yapilacak olan muzayede ile son bulacaktir.

  Muzayede sonrasi, projeye kadin fotografcilar tarafindan bagislanan (yeni - diger??) fotograflar ile, 8 Mart Dunya Kadinlar gununde Konya ve Eskisehir'de iki paralel sergi acilacaktir.

  Fotograf satin alarak ya da makbuz karsiligi bagis ile Gunyuzu Kadin Dayanisma Kooperatifine destek olmak isterseniz,

  veya;

  Turk kadin fotografcilarin calismalarini merak ediyorsaniz,

  Sergiyi gezdiyseniz dahi salona sigdirabildigimiz 53 fotografin haricindeki diger 130 forografimizi da gormek istiyorsaniz,

  ve

  fotograf muzayedesi gozlemlemek istiyorsaniz,

  kimimiz fiilen, kimimiz fotograflarimizla orada olacagiz.

  Ekte davetiyesi bulunan muzayedemize sizleri de bekleriz...

  Bağlantıyı görmek için üye girişi yapınız.
   
 3. #3
  bikergrrl

  bikergrrl Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  18 Ocak 2006
  Mesajlar:
  1.102
  Beğeniler:
  762
  The Refugee Project™ (Mülteci Projesi) Ankara’da

  2 yıllık bir aradan sonra Mülteci Projesi (The Refugee Project) Ankara’lılarla tekrar buluşuyor.

  Bikem Ekberzade’nin 1998 yılında çalışmalarına başladığı belgesel fotoğraf projesi, ağırlıklı olarak savaş ve iç karışıklık ortamlarında göçe zorlanan mülteci ailelerin yaşamlarından karelere yer veriyor. Proje kapsamında farklı şekillerde -- sergiler, enstelasyonlar, kısa film ve kitap -- yurtiçi ve yurtdışında izleyiciye ulaşmayı başaran Mülteci Projesi 5 Mart 2007 Pazartesi günü Ankara'lı sanatseverlerle buluşuyor. (detaylı bilgi için Bağlantıyı görmek için üye girişi yapınız.)

  Yasadışı'nın Ankara çıkartması

  Ekberzade’nin 3 yıllık bir çalışma sonrası PlanB yayınlarından çıkan Yasadışı isimli kitabı da projenin Ankara sergisi süresince okurlarla buluşacak. Kitaptan karelerinde yer alacağı serginin açılış günü okurlar fotoğrafçı ile bir araya gelip, kitaplarını imzalatma fırsati da bulabilecekler.

  Mülteci Projesinin Ankara'lı sanatseverlerle buluşmasında, daha önce sergilenmemiş Çad/Darfur sınırında yaşanan mülteci krizinden karelere de yer verilecek. 2003 yılında başlayan çatışmalardan kaçan Darfur'lu mülteci ailelerin Çad'ın doğu sınırında zorlu şartlarla sığınmaya çalışmalarının üzerinden neredeyse 4 sene geçmiş olsa da, bölgede dinmeyen şiddet, mülteci aileleri ve yardım organizasyonlarını zor durumda bırakmaya devam ediyor. Hali hazırda Çad'ın dogusunda 200 bini aşkın mülteci çölde kum fırtınalarına, sınırlı yiyecek ve su kaynaklarına rağmen operasyonel olan yardım kuruluşlarının da desteği ile yaşam savaşı vermekte.

  Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği'nin ve Türk Amerikan Derneği'nin destekleri ile gerçekleşecek olan sergi, 18 Mart 2007'ye kadar Ankara Türk-Amerikan Derneği Emin Hekimgil Sanat Galerisinde izlenebilecek. Turk-Amerikan Dernegi: Emin Hekimgil Sanat Galerisi, Cinnah Cad. 20, Kavaklidere / Ankara Tel: (0312) 426-2648 Faks: 80312) 468-2538 Bağlantıyı görmek için üye girişi yapınız.
  Aşağıda Bikem Ekberzade ve Mülteci Projesi ile ilgili bilgilere ulaşabileceksiniz. Hepinizi 5 Mart'ta Ankara'da aramızda görebilmek umuduyla...
   
 4. #4
  bikergrrl

  bikergrrl Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  18 Ocak 2006
  Mesajlar:
  1.102
  Beğeniler:
  762
  Konya basin bulteni:

  Kadınlar İçin Kadınlar Tarafından Projesi 2007’de tüm hızıyla devam ediyor.

  Ocak ayında Ankara’da UNFPA’in katkıları ile gerçekleştirdikleri ilk sergilerinden sonra Türkiyeli kadın fotoğrafçılar, Kadınlar İçin Kadınlar Tarafından projesini 8 Mart Kadınlar gününde Konya’ya taşıyor.

  İlk olarak 2 sene önce kadına yönelik şiddete karşı bir araya gelen, ve sayıları halihazırda 400’ü aşan kadın fotoğrafçılar 2007’ye etkinlikleri ile hızlı bir giriş yaptılar. Geçtiğimiz yıllarda İstanbul, Şanlıurfa ve Washington DC’de düzenledikleri açık artırmalar ve İstanbul, Çanakkale, Diyarbakır, Düzce, Kars, Londra, Washington DC, Şanlıurfa, İzmir, ve Ankara sergilerinde yaptıkları satışlar ile Mersin Bağımsız Kadın Dayanışma Derneği ve Urfa Yaşamevi’ne maddi destek sağlayan Kadınlar için Kadınlar Tarafından Projesi bu sene de yüzünü Bursa’ya çeviriyor. Her yıl farklı bir kadın dayanışma derneğini yardım için belirleyen kadın fotoğrafçı topluluğu, 2007 senesinde maddi destek sağlamak için Bursa Günyüzü Kadın Dayanışma Kooperatifi’ni seçti. Türk kadın fotoğrafçılarının bu projesi tüm ülkede ve dünyada ses getirdi. Gelin siz de bu sesin tüm alanlarda duyulması için, kadına yönelik şiddetin durması için, yardım edin. Bir fotoğraf da siz alın.

  Kadınlar İçin Kadınlar Tarafından Projesi kapsamında gerçekleştirilen sergi 8 Mart 2007 Dünya Kadınlar Gününde saat 17:30’da Konya Devlet Güzel Sanatlar Galerisinde açılıyor.

  Sergi, 12 Mart 2007 günü son bulacak.

  Detaylı bilgi icin:

  Bağlantıyı görmek için üye girişi yapınız.


  Eskisehir Basin Bulteni:

  "Bizler kadına yönelik şiddete karşı bir araya gelen amatör ve profesyonal "Kadın Fotoğrafçıların" bir anlamda temsilcisiyiz.

  Ülkemizde bu konuya karşı büyük bir duyarsızlık olduğunu düşündüğümüz için bir aradayız.

  Kadın Fotoğrafçılar, fotoğraflarıyla bu konuya olan tepkilerini ve etkinliklerini ortak bir isim altında topluyorlar: Kadınlar İcin Kadınlar Tarfından!

  111 kadın fotoğrafçı ile yola çıktılar ama şimdi sayıları 400'e yaklaştı ve gün geçtikçe çoğalıyorlar.Sadece Türkiye'den değil,Japonya'dan Amerika'ya kadar,dünyanın çeşitli yerlerinde yaşayan Türkiyeli kadın fotoğrafçılar bu projeye destek vermektedirler.

  "Kadınlar İçin Kadınlar Tarafından" etkinliklerinin 2 temel amacı var; 'Kadına yönelik şiddete dikkat çekmekve kadın kuruluşlarına maddi destek sağlamak.'

  Fotoğraflarını satarak aile içi şiddet, töre cinayetleri,cinsiyet eşitsizlikleri yüzünden kadınların intiharın eşiğine sürüklendikleri bir zamanda onlara çare olabilecek organizasyonları ayakta tutabilmeyi, kadın organizasyonları başta olmak üzere şiddete karşı mücadele eden sivil toplum kuruluşlarına kamuoyunda yer verilmesi ve bu organizasyonlara sağladıkları destek ile onların bir süre daha nefes alabilmelerini sağlamayı amaçlıyorlar.

  Bizlerde Ekim 2006 tarihinde bir grup duyarlı arkadaşımızla oluşturmuş olduğumuz 'Karnaval Görsel Tasarım ve Organizasyon' ekibi olarak böyle bir etkinliğe duyarsız kalmak istemedik ve eskişehir ayağında gerçekleşecek serginin tüm sorumluluğunu üstlendik.Aramızdan 3 bayan arkadaşımızda bu projeye 3 fotoğrafını bağışladılar.

  "Kadınlar İçin Kadınlar Tarfından" fotoğraf sergi ve satışları İstanbul, Diyarbakır, Düzce, Çanakkale, Kars, Londra, Washington DC, Urfa, İzmir,Ankara ve Bursa'dan sonra Şimdide Eskişehirlilerle buluşacak.

  16 Mart 2007 'ye kadar devam Eskişehir sergimizin açılış resepsiyonu ,geniş bir katılımcı kitlesi ile 8 Mart 2007 Perşembe (Dünya Kadınlar Günü) Saat:18.00 da Hayal Perest'de gerçekleşecektir.

  Herbiri 200 ytl den satılacak fotoğraflarımız sergi salonunda veya internetten takip edilerek satın alınabilir.

  Bilgi için: Bağlantıyı görmek için üye girişi yapınız.

  Kadın fotoğrafçıların bu yıl Eskişehirde açmış oldukları bu sergiden sağlanacaktüm gelir 'Bursa Günyüzü Kadın Dayanışma Kooperatifine' aktarılacaktır."
   
 5. #5
  bikergrrl

  bikergrrl Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  18 Ocak 2006
  Mesajlar:
  1.102
  Beğeniler:
  762
  Umarim hepiniz hepsine gelebilirsiniz :) Ben 5 Martta Ankarada kendi sergimin acilisinda olacagim, Ankarali forumcular buyursunlar :) Kasksiz almiyoruz :D
   
 6. #6
  bikergrrl

  bikergrrl Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  18 Ocak 2006
  Mesajlar:
  1.102
  Beğeniler:
  762
  yarin (8 Mart) Konya ve Eskisehir sergileri aciliyor ;) (kadinlar icin kadinlar tarafindan)

  benim ankaradaki sergim de pazartesi acildi 18'ine kadar devam ediyor :)

  hatirlatayim dedim :D
   
 7. Ediz Tevfik Özgan Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  26 Ocak 2006
  Mesajlar:
  1.141
  Beğeniler:
  977
  Şehir:
  BURSA
  Hadi bakalımkolay gelsin başarılar dilerim
   
 8. #8
  bikergrrl

  bikergrrl Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  18 Ocak 2006
  Mesajlar:
  1.102
  Beğeniler:
  762
  tesekkurler bursada bir tane daha var :D

  BURSA SERGİSİ BASIN DUYURUSU

  "Kadinlar Icin Kadinlar Tarafindan" projesinin kapsamında Bursa Nilüfer Belediyesi'nin katkılarıyla Konak Kultur Evi 'nde "Bursa Gunyuzu Kadin Dayanisma Kooperatifi" yararina düzenlenen fotoğraf sergisi ve fotoğraf muzayedesi sonrası, şimdi de BOYKOP'un katkılarıyla 8 Mart 2007 Perşembe günü saat 14:00'de Bursa Şehirlerarası Otobüs Terminali'nde yeni bir sergi açıyoruz. Fotoğraflarımız 22 Mart 2007 tarihine kadar sergilenecektir.  Fotograf satin alarak ya da makbuz karsiligi bagis ile Bursa Gunyuzu Kadin Dayanisma Kooperatifine destek olmak isterseniz,

  veya;

  Turkiyeli kadin fotografcilarin calismalarini merak ediyorsaniz,

  kimimiz fiilen, kimimiz fotograflarimizla etkinliklerimizi düzenlediğimiz sergi salonlarında olacağız.

  Sizleri de bekleriz...

  Bağlantıyı görmek için üye girişi yapınız.
   
 9. Ediz Tevfik Özgan Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  26 Ocak 2006
  Mesajlar:
  1.141
  Beğeniler:
  977
  Şehir:
  BURSA
  iyide ben yeni gördüm kaçırdık.
   
 1. Daha güzel bir site kullanımı sağlamayı hedeflediğimizden dolayı, bu sitede çerezler kullanılmaktadır. Bu sebeple çerezlerden yararlanarak sitemizle nasıl bir etkileşimde bulunduğunuza dair ilişkili verileri kaydedecek araçlardan faydalanıyoruz. Bu siteye giriş yapıp kullanarak, çerez kullanımını kabul etmiş oluyorsunuz.
  Duyuruyu Kapat