Bunny ve arka göbek mili

Ayhan_Işık

Daimi Üye
Tepki
73
Arkadaşlar bunny hop denilen zıplama hareketinin arka göbek milini yamulttuğuna ve 2. milimde kırdığına şahit oldum.Yeni street bisikletimde bunny çekmeye korkuyorum sizce bunny hareketinin göbek miline ne kadar zararı var.

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
sen tekniğini bilmedikten sonra düz gitmek bile bisikletine zarar verir :D

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
bunny hareketinin göbek miline ne kadar zararı var.

Sağlam olmayan bi kaynaktan aldığım bilgilere göre 10 üzerinden 7.8 ile 8.3 arasında değişen değerlerde zarar verebilir.

Emirhan Kocamaz

Forum Bağımlısı
Tepki
397
eğer göbekte boşuk varsa bunny cekerken yada drop yaparken boşluktan dolayı kırılabilir.

ujur

Forum Bağımlısı
Tepki
1.215
veya gobek 5-10 liralik piyasada satilan gobeklerdendir. bas 600 dolar al bi crish king gerisini takma kafana.

• Beğen
Tepkiler: OuSy

Ayhan_Işık

Daimi Üye
Tepki
73
arkadaşlar dedikleriniz doğruda tekniğini biliorum, göbekte boşluk yok, göbekte ii denilecek bir street göbeği, neden yamuluyo anlayamadım.

koraymalkoc

Forum Bağımlısı
Tepki
371
Sert iniyorsundur vs vs bir çok nedeni olabilir.Sürüşünü görmediğimiz için bilemeyiz.

Ayhan_Işık

Daimi Üye
Tepki
73
Hımm sizde böle bir durum var mı? Birde 180 atarken demiyimde atmaya çalışırken çemberi yamulttuğum bile oluyor.Yani benim birinden ders almam gerekiyor.

Tepki
5
dostum herkes teknik vs. vs. den bahsetmıs bunun teknıkle falan alakası yok hareket yapmayıp arazı ortamında surulse o mil yine yamulucaktır veya 7. viteste ayaga kalkıp yüklendıgınızde de tekerleğin sol tarafa gelıp gıttıgını görebılırsınız ! ! aynı sorun bende de vardı. 2 haftada tam 5 tane mil yamulup kırılıyordu, tornacı da imalat çeliğinden özel mil bile yaptırdım ve abubaca atlamadıgım kaldırım merdiven kalmadı ve 2 ay idare ettı, baş edemeyınce rulmanlı normal göbek alıp janta ördüm, 2.5 ay oldu mil baya yamuk fakat kırlmadı. diyiceğim şu sorun bizde değil arka göbek milinin vida tarfında yanı rubleyı takınca mil de 6 cm lik uzunca bır alan kalıyor kadroya bastıgı kısımla bilyalı kısım arasında tam 6 cm var bunun ıcın kaldırımdan ınmenız bıle yamulmasına yetıyor. kaset göbek kadroya tam uç bölgelerınden bastığı ıcın basınc butun mıle eşit dagır kırlılmayı bırak kıpırdamaz . Ayhan kaset göbek taktıgında sorun ortadan kalkıcagına inanıyorum saygılar :)