bunny hop yardımm!!

Konu, BMX kategorisinde Emre KÖSEOĞLU tarafından 18 Ekim 2010 tarihinde paylaşıldı.

1. Kayıt:
    25 Eylül 2010
    Sponsorlu ya ben bisikletle birlikte 20 25 cm felan zıplaya biliyorum ama videoda izlediğim de adamın yaptıgını yapmaya çalışıyorum,adam 1metre zıplıyo bn 20 cm bunun püf noktası felan mı var anlamadım önce direksiyonu kaldırıyoruz sonra direksiyonu öne itip ayaklada pedalları biraz yukarı çekiyoruz böyle değil mi bi yardımcı olurmusunuz lütfen!:( :( :( :( :(

2. Kayıt:
    11 Ekim 2010
    herşeyden önce bmx'in ağırlığıylada alakalı biraz :D sonrası tamamen popo ve ayakta bitio.

yakup öztırpan ve Emre KÖSEOĞLU bunu beğendi.
  3. StreetRide Üye

Gidonu ne kadar çok yukarıya kaldırırsan emin oldaha yüksek olcaktır.Kendini daha yükseğe vermeye çalış pedala yükün verme.

yakup öztırpan ve Emre KÖSEOĞLU bunu beğendi.

ya tmm pedala yük vermiyyorum ama az yük verincede ayağım yükseliyo bisiklet aşağıda kalıyo boyum 175 kilom 67 bence vücüdüm normal ama zayıflamam mı gerekiyo?

5. StreetRide Üye

Zayıflamayla alakası yok sen sabırlı ol ve sürekli hareketin üzerinde yoğunlaş, denemeler yap hareketi yaparken düşcem diye korkma.Denerken kendi video'nu çek ve başkaları nasıl yapıyor karşılaştır.Sabırlı ol!

yakup öztırpan ve Hakkı Özen bunu beğendi.
  6. Atakan_ErteL Aktif Üye

Zamanla ve vücut ile alakalı vücut yapın ve kollarının kaslı olması bısıkletı daha iyi çekmene yardımcı olur

StreetRide bunu beğendi.
  7. StreetRide Üye

Evet Atakan arkadaşımızın dediği doğru. Zamanla zaten vücut alışıyor ve arada sırada kolların,belin vs. ağrımayada başlar zamanla o da geçer.

hergün çıkıyorum ve sırf bu hareketi yapmaya çalışıyorum başka hareket yapmıyorum çünkü en temel hareket bu bunda uzmanlaşıp diğer hareketlerri öyle yapmak istiyorum videoda çektim ama bi yere koyuyorum onun önünden geçerken hareket felan yapıyorum oda beni kısıtlıyo birazda yerden çektiği için doğru bilgi edinemiyorum kardeşime söylesem gelmez öyle genelde bende engel koyup ondan felan atlıyorum sonra üstüne bi taş daha felan diye yüksekliği artırıyorum düşmektenden korkmam zaten en fazla 1 hafta sonra geçer tehlikeli bi harekette değil zaten bunny.siz kaç hafta çalışmayla 60-70 cm felan zıplamaya başladınız??

9. StreetRide Üye

Kişi'ye göre zaman değişir,1 haftada da 60-70cm öğrenebilirsin 3 ayda da ama umidini kesme zamanla öğrenirsin.

10. andrew Üye

11. BF Okuru Üye

abi dalgamı geçiorsun yazdığın sabırsızlıktan başka bişi değil bnce :S

12. Orhan Yıldırım Daimi Üye

Tüm iş manuelde veya gidonu iyi çekmede bitiyor
    çıkacağın yere odaklan ona göre hızını ayarla (pedalın ayağına oturduğunu hisstmelisin) gidonu çekebildiğince göğüsüne doğru çek maximum seviyeye ulaşınca gidonu ileri doğru it ve bacaklarını bük. bunny tamamdır.

Emre KÖSEOĞLU bunu beğendi.

ya öyle yapmaya çalışıyorumda videolarda felanda öyle videolarda daha çok havada kalıyo sanki zaman yavaş ilerliyo ama zamam hızlı ilerliyo ben yaparken sanki ben yavaş hareket ediyorum gibi oluyo(bu arada videoarı yavaş çekimde izlemiyorum)

ya arkadaşlar ben tam öğrendim tam şimdi bisikleti biraz öne itip önü biraz kaldırıp bacaklardan zıplıyoruz bu arada ön yukaru kalkıyor direksiyonu itip yükseliyoruz ama bundada arka ve ön kol kaslarım ağrıyor bundada videolarda felan adamlar kendilerini kasmadan korkuluklardan zıplıyo ben olabildiğince yukarı çıkmaya çalışıyorum ama olmuyor yavv daha püf noktası felan varmı yoksa bu kaslarım çok gelişmediğindenmi anlamadım cevaplarınızı bekliyorum.

15. Gürkan Karataş

Gürkan Karataş Daimi Üye

Adı:
    Gürkan Karataş
    Bisiklet:
    Specialized
    tekniğin zamanla gelişir, 1 haftada olacak iş olsaydı bu herkes bmxci olurdu.

16. Kayıt:
    14 Haziran 2010
    Sabırlı ol, sıkılmadan çalış. Öyle hemen olacak iş değil sakin ol :in:

Konuralp Erdil bunu beğendi.
  17. bmxserdar

bmxserdar Daimi Üye

bunnyhop cesaret ister

18. Emre Secer

Emre Secer Üye

:in:

19. egehan Daimi Üye

kilo ile açıklama yapmak istiyorum :) ;kilom 80 civarı boyumda 1:70 seviyelerinde dağbisikletimle 30 cm. den fazla zıplıyorum kiloyla pek bağıntılı değil arkadaşım bisikleti benden hafif (bmx) kendisi benden kat kat hafif 50 kg civarında benim dağ bisikletiyle yaptığım kadarını yapamıyor ;)

20. StreetRide Üye

Sponsorlu
    Zamanı gelince o da yapar,sadece zaman ve bunnyhop üzerinde yoğunlaşması gerekli.;)

1. Daha güzel bir site kullanımı sağlamayı hedeflediğimizden dolayı, bu sitede çerezler kullanılmaktadır. Bu sebeple çerezlerden yararlanarak sitemizle nasıl bir etkileşimde bulunduğunuza dair ilişkili verileri kaydedecek araçlardan faydalanıyoruz. Bu siteye giriş yapıp kullanarak, çerez kullanımını kabul etmiş oluyorsunuz.
    Duyuruyu Kapat