Bulgaristan'dan Istanbul'a

Tepki
0
Oncellikle herkeze merhabalar,
Bu forumda yeniyim, aslinda bisikletler hakkindada cok sey bildigim soylenemez. Ben Kanada da ogrenciyim ve uye oldugum bir bisiklet gurubu Bulgaristandan Istanbula giden bir yol belirlemeye calisiyor. Ben tek Turk olaraktan bu gorevi ustelendim.
Iki secenek var:
1) Kapikuleden girerekten Istanbula dogru yol almak.
2) Kirklareli tarafindan Istanbula gelmek.
Benim sormak istedigim bu iki olasi yonde hangi yollar tercih edilmeli?
Umuyorum ki bazilarinin bu konunda bir tecrubesi vardir.
Simdiden cok tesekkur ediyorum.

Scudo

kcuk_

Forum Bağımlısı
Tepki
180
Merhabalar...

-Bir aydır Bulgaristan'da kalıyorum . Bisiklet grubunun burdaki şehirler arası yollardan haberi var mı bilmiyorum amma yollar tek şerit ve dar emniyet şeridi göremedim (yani biraz tehlikeli gibi bisiklet icin). En azından kapıkule - Plovdiv'e kadar . Sahil kısımlarında durum nasıldır bilmiyorum ; Yapabileceğim bir şey varsa özelden msn veya mail gönderebilirim ...
-Hatta zaman uygun olursa az biraz bulgarca bilen yol rehberi isterlerse katılabilirim, bana da gezinti çıkar :)
-Hiç olmadı Plovdiv e gelirlerse burda etrafı gezdiririm ...

hops saatin gec olmasından oturu yazıdıgınızı yanlıs anlamısım siz Türkiye'ye girildikten sonra yardım istemişsiniz ... O konuda hiç bir deneyimim yok bisikletle Edirneli arkadaşlar yardım edeceklerdir. Fakat Tekirdag'a uğramayı düşünürlerse oranın her yerine gitmişliğim vardır.

M.Ergun GÖZET

Forum Demirbaşı
Tepki
688
Bisiklet
Fuji
Plovdiv-Haskova-Harmanlı-Svilengrad-Kapıkule-Edirne üzerinden gelirlerse, buradan Havsa-Babaeski-Lüleburgaz-Çorlu-Silivri-B.çekmece-İstanbul güzergahını takip edecekler.Bundan tam 15 gün önce bu yolu takip ederek 3 günde İstanbul'a gittik, 3 kişi. Yolun yalnızca Lüleburgaz-Çorlu bölümü hem yoğun trafik hem de emniyet şeridi olmaması dolayısıyla biraz riskli. Ama geri kalan kısmı biz bisikletçiler için harika. Eğer bu yolu düşünürlerse Edirne'de onlara güzel bir karşılama töreni de yaparız. Selamlar...

Kerem GÜNDOĞDU

Forum Bağımlısı
Tepki
383
@M.Ergun GÖZET

bi çok bulgar tanıdıkla konuştum ve sürekli gelip giden kişiler
bulgaristan ın pek emniyetli bi yer olmadığını söylediler ve şeytan köprüsü turumdan vazgeçirdiler
siz gitmişsiniz acaba tek başıma gitsem sorun olur mu?

Tamer Çetiner

Forum Demirbaşı
Tepki
433
Bisiklet
Giant
@KER-EM

:boese157:
Kerem Bulgar tanıdık ne demek yahu .
Gerçek Bulgar mı yoksa Bulgaristan göçmeni Türk mü ?
Eğer kastettiğin 2. seçenek ise kullandığın ifade çok hatalı olmuş . :mad:
Değilse problem yok . . . :rolleyes:

kcuk_

Forum Bağımlısı
Tepki
180
ewt Bulgaristan - Türkü diye düzeltirsen gerçekten iyi olur ... (çok ağır bir küfür gibi bir şeymiş bulgar demek Bulgaristan-Türklerine)

Bulgaristan'nın yolları gerçekten riskli gibi gözüküyor . Amma yinede kendileri bilir.

Halil Atalay

Forum Bağımlısı
Tepki
576
@M.Ergun GÖZET

bende ergün abiye katılıyorum ne de olsa bu yolu onlar kısa zaman önce tamamlandı b.çekmece den geçerken ben size eşlik ederim

Onur Kahraman

Forum Bağımlısı
Tepki
853
o laf biraz ağır olmamışmı? 7 sülalem bulgaristan göçmeni :D kapıkulede çok arama yapılıyor,zor olur biraz.

M.Ergun GÖZET

Forum Demirbaşı
Tepki
688
Bisiklet
Fuji
@KER-EM

AB üyeliğinden sonra çok şeyin değiştiği söyleniyor. Ben daha önce (AB'den önce) defalarca gidip geldim ve o zamanlar için ;böyle bir tura kesinlikle yalnız çıkma derdim. Şu an için ise bir şey söylemem yanlış olur. Bu konuda sana Rahman ve Nedret arkadaşlar daha doğru yanıt verebilirler. Selamlar...