Bugün Şile otobanında bir kaza oldu..

tolga1976

Forum Bağımlısı
Kayıt
12 Eylül 2009
Mesaj
1.720
Tepki
2.400
Şehir
İstanbul, Ümraniye
Öncelikle bu konuyu açıp açmamakta çok kararsız kaldım zira kazaya maruz kalan kardeşimizin hasta hakkı adına suskunluk hakkını kullanmak isteyebileceğini düşündüm..

Sonra bisiklet sezonunun açıldığı bu dönemlerde pedalseverlerin aynı hatayı yapmamaları konusunda bir pedalsever olarak sizleri uyarmakta kendimi borçlu saydım..

Şile otobanında Ömerliden İstanbul istikametine giderken rampada bir bisikletçinin kamyonla bir kazaya karıştığı anonsu olay yerine en yakın ambulans birimine acil vaka olarak verildi.

Telefonla komuta kontrol merkezimizi arayarak olay yerine bizimde yakın olduğumuzu ve ikinci ambulans olarak çıkış yapmak istediğimizi söyledim.

Olay yerine gittiğimizde 112 ambulansı bisikletlerin arasında yatan bir pedalşöre müdehale ediyordu. İkinci 112 ambulansı olarak ekibe kendimizi tanıtarak müdehaleye yardımcı olduk.

4 arkadaş İstanbula giderken yaralı arkadaşımız rampa tırmanan kamyona tutunmuş maalesef. Ne oldğunu nasıl olduğunu hastada dahil kimse hatırlamıyor ve bilmiyordu. Arkadaşımız sol bacağından yumuşak dokusundan yaralanmış kırığı ya da çatlağı ilk bakışta yoktu.

Biz İki 112 ambulansı arkadaşımızı dikkatlice ambulansımıza aldık ve pedalşörlerden biride refaketçi olarak yanında gitti.

Olay yerinde 2 pedalşör 3 sağlam bisiklet ve bir parçalı bisiklet vardı. Önce ortada kalan bu bisikletleri istasyonumuza götürmek istedim ancak bölgemizdeki üçüncü ve son ambulansda başka bir acil vakaya çıkınca bizim boş konumumuz birden önem kazandı ve istasyonumuza acil dönüp hazır beklemede kalmamız önerildi. Böylece makinaları alamadık.

Biz ayrılmak üzere iken aynı istikamette iki pedalşör daha geldi. Olayı detaylı anlatmayıp bisikletlerin İstanbula gitmesi için yolda kalan bu iki kardeşimize yardım etmeleri gerektiğini anlattım.

Umarım onlarda sağ salim evlerine dönmüşlerdir zira biz hızlı bir şekilde Şile'ye döndük. Telsizle olay yerine jandarma istemiştik ama biz ayrılana kadar gelememişti. Umarım jandarma yardımcı olmuştur..

Geride kalan arkadaşlar bisikletforumda ise buradan irtibata geçmek isterim.

BU arada arkadaşımızın genel durumunun iyi olduğunu belirtmeliyim ama lütfen rampa yukarı çıkarken araçlara asılmayın.
 
Scudo

akifberkant

Forum Bağımlısı
Kayıt
3 Temmuz 2010
Mesaj
1.235
Tepki
1.597
Şehir
-Kırklareli-İstanbul
Bisiklet
Salcano
Üzücü bir olay ve büyük bir hata. Arkadaş şanslıymış gerçekten, dilerim çabuk iyileşir ve diğer pedalşörler de sağ salim evlerine dönmüşlerdir.

Konuyu paylaşmakla çok iyi yapmışsın. - Herkes bilse de - herkesin kulağına bir kez daha küpe olsun.

Duyarlılığın için ayrıca teşekkürler.
 

naz34

Forum Bağımlısı
Kayıt
10 Ağustos 2007
Mesaj
830
Tepki
1.128
Şehir
Pendik, İstanbul
Bisiklet
Carraro
@Tolga Ayla

Sevgili Tolga
uyarı niteliğinde bu konuyu açmakta iyi etmişsin..
Boşuna dememiş atalarımız : " bir musibet, bin nasihatten iyidir" diye...

Kazazede arkadaşımıza geçmiş olsun diyorum, ucuz kurtulmuş..
.
.
 

KerimBulut

Daimi Üye
Kayıt
1 Haziran 2010
Mesaj
214
Tepki
29
Şehir
İstanbul
Kazanın suçlusu bizden olan bisikletli arkadaşlarımızmış ama hata bizimkilerde olmasına ragmane bu tür kazaları duyunca bisiklet kullanasım bile gelmiyor.

Acil şifalar diliyorum.
 

tolga1976

Forum Bağımlısı
Kayıt
12 Eylül 2009
Mesaj
1.720
Tepki
2.400
Şehir
İstanbul, Ümraniye
@KerimBulut

Ben suçlu anlamında kimseyi nitelendirmedim ve istememde. Her ne kadar yaralanma derecesinden bahsetmesemde arkadaşımızın mutlak ölümden döndüğünü belirtmek isterim.. Bacağını bile koparıp atabilirdi mazallah.. Verilmiş sadakası varmış gerçekten..
 
  • Beğen
Tepkiler: Enis AYKUŞ

Alper Yıldırım

Forum Bağımlısı
Kayıt
20 Haziran 2009
Mesaj
609
Tepki
454
Şehir
Antakya
Arkadaşımıza acil şifalar diliyorum. Bu tarz hataları yada dalgınlıkları yapmamak lazım. Hem kendi sağlığımız için hemde bak bisiklet ne kadar tehlikeli binme oğlum diyen ebebynlere kötü örnek olmamak için.

Arkadaşımıza geçmiş olsun diyorum. Ben eminim diğer gelen bisikletçi arkadaşlar gereken ilgiyi göstermiş ellerinden geleni yapmışlardır. Bir kez daha geçmiş olsun...
 

oguzcigsar

Forum Bağımlısı
Kayıt
19 Şubat 2008
Mesaj
667
Tepki
87
Şehir
mersın
Konuyu açmakla çok iyi yapmışsınız, elinize sağlık... Herkez kendi payını almıştır diye düşünüyorum, arkadaşada çokkkk geçmiş olsun.
 
  • Beğen
Tepkiler: tolga1976

semih59

Forum Bağımlısı
Kayıt
26 Mart 2007
Mesaj
904
Tepki
1.408
Yaş
63
Şehir
İstanbul
İsim
Semih Saygın
Bisiklet
Scott
Beylikdüzü,haramidere,büyükçekmece, Rampalarında ismini buradan vermek istemediğim.Bir genç var yazılarında kamyon arkasına tutunarak çıktığını yazıyor bu sitede kendisine bir abi olarak yaptığı işin son derece tehlikeli olduğunu ve ölümle sonuçlanabileceğini cevap olarak yazdım ve gönderdim bu yazıyı okusada kafası dank etse:)
 
  • Beğen
Tepkiler: tolga1976

Enis AYKUŞ

Aktif Üye
Kayıt
15 Aralık 2010
Mesaj
196
Tepki
43
Şehir
izmir konak
ben sezer deilen arkadaşım ile sürekli izmir sabuncu beline komyon tutunarak çıkıyoruz adrenalin yaşamak adına ama bu olay bu heycanı şu an yedibitirdi bir daha asla komyonlara falan tutunmayacagım bu olayı yasıyan arkadaşlara ise allah acil sifalar vermesini istiyorum
 
  • Beğen
Tepkiler: tolga1976

Cem AKINCIOGLU

Daimi Üye
Kayıt
10 Ağustos 2011
Mesaj
211
Tepki
37
Şehir
Samsun
tolga abi dün aynı şeyi bende yaptım rampa yukarı kamyonun yanına tutunarak cıkdım ama cok pismanım :(
 

Oxsy

Forum Bağımlısı
Kayıt
5 Ekim 2006
Mesaj
1.899
Tepki
2.064
Şehir
İstanbul
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kendi gücünüzün farkında değilseniz , neler yapıp neler yapamayacağınızı bilmiyorsanız biraz tecrübe kazanana kadar düz yolda binin.

Yokuş yukarı kamyona tutunacaksanız bisiklete binmeyin!!!
 

turist

Daimi Üye
Kayıt
1 Haziran 2011
Mesaj
214
Tepki
205
Şehir
İstanbul
itiraf ediyorum, Bolu dağını aşarken ben de yaptım yer yer
 
Yukarı Alt