Bugün atlattığım kaza

pancama

Üye
Tepki
8
Bisiklet
Sedona
Saat 5'e doğru İzmit seka park'tan yürüyüş yoluna geçiş yapıyordum. Bilen bilir bisiklet yoluna geçmeden 2 dakikalık bir mesafe. Yolun en sağından gidiyordum ve araçlar yanımdan geçebiliyordu. Ardından arkamdan kızgınca korna sesleri duydum tabii ki çok korktum kafamı çevirmemle bir yeşil özel halk otobüsünün(kısalardan) hızla üstüme doğru geldiğini gördüm. Olabildiğince sağ yaptım ve kaldırıma çarptım yalpaladım düşüyordum zor durdum. Ardından şoför kapıyı açtı tüm suçu bana attı ve kaldırımdan gitmem gerektiğini benim canımı hiç umursamadan ölüp gidersin hiç bir şey hak talep edemezsin şeklinde konuştu. O anın korkusuyla konuşamadım bile plakayı da alamadım. Ben suçlu olsam bile bu tarz düşünceye sahip insanların olması çok kötü.
sdfh.png
Bu yolda oldu da bir gerisi mi burası mı tam emin değilim.

Scudo
Tepki
12
İsim
Emre
Bisiklet
Giant
Geçmiş olsun bu tarz düşünce yoksunu insanlardan uzak durun

• Beğen
Tepkiler: pancama

Cyanide

Daimi Üye
Tepki
404
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Çok geçmiş olsun, otobüs şoförü ayrı bir hanzo orası tartışılmaz size denk gelmesi de şanssızlık olmuş.
Diğer taraftan yol durumunun da pek sağlıklı olduğu söylenemez. 2 aracın yan yana geçmesi için olan mesafe otobüsle birleşince pek mümkün görünmüyor. Buna benzer yollarda daha da dikkatli olmak gerekir, malum pek sabırlı ve anlayışlı bir toplum değiliz.
Bu tür yolları hiç sevemedim, özellikle Ankara'da yaşayanlar bilirler bir İstanbul yolumuz var ki tadından yenmez, o otobüs dolmuş şoförleri kolunuza sürterek yamyam gibi giderler.

Tekrar geçmiş olsun, boş verin siz beladan uzak durun.

• Beğen
Tepkiler: pancama ve Ozicu

Cemal Ç.

Sadece sürüyorum. 😒 𐱅𐰇𐰼𐰰- 🚵‍♂️🚴‍♂️
Tepki
20.617
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Durumumda da belirttigim gibi. Bisiklet yolundan cok saygili "insanlara" ihtiyacimiz var :naslyany:.

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.349
Geçmiş olsun..Böyle dar yollarda,arkadan gelen herkes size saygı göstermez..Bu bakımdan böyle yollardan uzak durun,ya da kaldırımdan gidin..

historiyst

Pedalşör ;)
Tepki
1.014
İsim
Murat Hoca
Bisiklet
Giant
Hep söylüyorum trafikte böcekten farkımız yok malesef ...:acpsnr:

• Beğen

seras

Üye
Tepki
17
İsim
serkan
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
geçmiş olsun. memlekette odun çok

• Beğen

KeremOktay

Üye
Tepki
124
İsim
Kerem Oktay Bilgici
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@pancama O yoldan hiç hoşlanmıyorum, kaldırımdan gitmek de olası değil en azından ilk ayrıma kadar. Bana denk gelseymiş şerefsiz keşke ben direkt yoldan gidiyorum sağa falan yanaşmadan zaten hız limiti belli. Araç gibi, makul hızda devam etsen 1.5 dakika sonra bisiklet yolundasın zaten. Bizim şehirde haddinden fazla özel toplu taşıma olmasının handikapı bu işte bunlara dur diyebilecek bir makam yok. Plakayı almadığın kötü olmuş neyse geçmiş olsun.

CeRKeZ

Kağnı Arabası
Tepki
1.188
İsim
Yunus Emre Cebe
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Her zaman söylüyorum; Araçlar siz izin vermedikçe sizi sıkıştıramazlar! Eğer yol bu şekilde dar ise yolu ortalayarak gitmek zorundasın ki şeride girip seni şıkıştırmasınlar. Ben İstanbul trafiğinde bile bunu yapıyorum şuana kadar araçların sıkıştırması ile ilgili bir problem yaşamadım. Ayrıca korna çalanlara da hiçbir zaman bakmayın. Çoğunlukla ya küfür edip gitmek amaçlı yada sizi korkutup kendilerince eğlenme amacıyla korna çalıyorlar.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Belediye ve özel halk otobüsü şöförleri ruh hastasıdır, normal insan davranışı beklemeyin. Bin tane kötü anım var, anlatmaya bile değmezler...

cember3454

Kendi halinde...
Tepki
891
İsim
Berke Uslu
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@pancama bu tarz yollarda illaki sürmeniz gerekiyorsa ‘bence’ park halindeki araçların olduğu yani yolun daraldığı kısımlarda şerit kapatarak gidip, yol genişlediğinde arkadaki araçlarım geçmesi için sağa geçmek.
Aradaki kısacık zaman zarfında muhtemelen çok küfür ve korna yiyeceksiniz fakat unutmayın ‘küfür öldürmez!’
en azından ben böyle yapıyorum. Bir de söylediğiniz gibi 2dk lık bir yolsa hiç gerek yok canınızı riske atmaya.

pancama

Üye
Tepki
8
Bisiklet
Sedona
Sağolun çok teşekkür ederim hepinize desteğiniz ve tavsiyeleriniz için tüm yazdıklarınızı tek tek okudum çok yardımcı oldunuz moralim de düzeldi biraz.

@KeremOktay Benim de bu olayla kafama dank etti artık çok daha dikkatli davranacağım. Bide daha 1 ay oldu ben başlayalı iyi veya kötü tecrübe kazanıyorum artık.

@CeRKeZ Haklısınız benim acemiliğimden de kaynaklandı bu durum. Çok teşekkür ederim naçizane fikirleriniz için dikkate alacağım.

• Beğen
Tepkiler: CeRKeZ

Emre Özhan

Forum Demirbaşı
Tepki
877
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
geçmiş olsun orda dikkat etmek lazım sağa doğru gözlerini kapatıp dönmeye meyilliler.Size tavsiyem bir kask aynası edinmeniz gerçekten inanılmaz fark yapıyor

KeremOktay

Üye
Tepki
124
İsim
Kerem Oktay Bilgici
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@KeremOktay Benim de bu olayla kafama dank etti artık çok daha dikkatli davranacağım. Bide daha 1 ay oldu ben başlayalı iyi veya kötü tecrübe kazanıyorum artık.

Ben o yol yerine köprüden öğretmenevine çıkıp karşıdan kız meslek yolundan şelale şeklinde ilerleyip az ileriden bisiklet yoluna geçiyorum. Daha uzun ve yavaş ama trafik ile neredeyse hiç muhattap olmuyorsun, tavsiye ederim.

Tepki
41
İsim
Burak Y.
Bisiklet
Kron
bisiklet üzerinde beyzbol sopası taşımak şart oldu resmen. böylesine geçireceksin sopayı.

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.966
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yolun en sağına geçtikçe , kaldırıma yaklaştıkça daha da fazla sıkıştırılırsınız.Unutmamanız gereken şey sizin de birer araç olduğunuz.O kadar da kolay olmuyor demeyin.En fazla korna çalıp küfür ederler.Ne yaşarsanız yaşayın tek bir altın kural vardır:Göz teması kesinlikle kurmayın!!!

-Skynet-

Forum Bağımlısı
Tepki
2.141
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Geçmiş olsun,bu tarz dar alanlarda bende ister istemez kaldırımdan gidiyorum.Araçlar yol versede çok yakın geçiyorlar,insan tedirgin oluyor yinede. Yolun çok fazla kenarından gitmekte sıkıntı,pedalın kaldırıma çarpıp dengeyi kaybedip araçların önüne devrilme gibi bir felakete açıklığı var. Tıpki park etmiş araçlardan kapı açılma riski gibi.
Birde böyle ehliyeti kasaptan alanlar varki sorma. İnsan düşünmeden edemiyor, acaba ehliyet sınav kitabında bisikletlilere yönelik haklar ve durumlar var mı?Ciddi eğitim eksikliği var malesef,sürekli reklamlarda kamu spotu olarak bisikletlilerin hakları tekrar edilmelidir,başka yolu yok gibi.

• Beğen