Bugün 14 Mart Tıp Bayramı

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında H.Can DEMİREL tarafından paylaşıldı.

 1. H.Can DEMİREL

  H.Can DEMİREL Bisikletkolik

  Kayıt:
  25 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  1.233
  Beğeniler:
  995
  Şehir:
  Muğla
  Seviye:
  Tüm sağlık çalışanlarımızın Tıp bayramı kutlu olsun.

  Türkiye'de tıp alanında hekim sayısının yetersizliği başta olmak üzere bazı sorunlar hala devam ediyor. Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES), üyesi sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı'nda 'G(ö)REVDE' olacağı duyurdu.
  SES'tan yapılan yazılı açıklamada, bugün gelinen noktada sağlık hizmetlerinin ''toplumsal amacından ve kamu hizmeti niteliğinden uzaklaştığı'' belirtildi.
  Bu nedenle, hekimler, hemşireler ve tüm sağlık çalışanları için 14 Mart'ın bir bayram günü yerine, sorunların tartışılacağı ve kamuoyuna duyurulacağı bir sağlık haftası olarak değerlendirildiği kaydedilen açıklamada, ''14 Mart Tıp Bayramında tüm Türkiye'de G(ö)REVDEYİZ'' denildi.
  Açıklamada, bugün ''genel sağlık sigortası, sağlık ocaklarının kapatılması, hastanelerin işletme haline getirilmesi'' gibi konularda çalışanların seslerini yükselteceği belirtildi.
  Osmanlı İmparatorluğu döneminde, 14 Mart 1827'de ''Tıphane ve Cerrahhane-i Amire''nin kurulmasıyla modern tıp öğretiminin başladığı tarihte her yıl Tıp Bayramı kutlanıyor.
  Türk Tabipleri Birliği (TTB), başlattığı ''Beyaz Eylemler'' çerçevesinde, yarın sağlık kurumlarında ''Beyaz G(ö)rev'' adı verilen eylemi gerçekleştirme kararı almıştı.
  Sağlık Bakanlığı'nca ise Tıp Bayramı kutlamaları çerçevesinde bu akşam Ostim'deki Devlet Opera ve Balesi'nin Leyla Gencer Sahnesi'nde ''Yılın Doktorları Ödül Töreni'' gerçekleştirilecek. Yılın doktorları Anıtkabir'i de ziyaret edecek.

  Ülkedeki hekim sayısı yetersiz
  Türkiye'de modern tıp öğretiminin başlamasının üzerinden 180 yıl geçmiş olmasına rağmen, tıp alanında hekim sayısının yetersizliği başta olmak üzere bazı sorunlar hala devam ediyor.
  Sağlık Bakanlığı yetkilileri, Türkiye'nin, içinde bulunduğu Dünya Sağlık Örgütü'nün (WHO) Avrupa bölgesindeki ülke arasında hekim sayısı bakımından sondan ikinci sırada yer aldığına dikkat çekti.
  Sağlık Bakanlığı yetkilileri, AB ülkelerinde her 100 bin kişiye ortalama 280, Türkiye'de ise 140 doktor düştüğüne işaret etti.

  Kaynak:www.milliyet.com.tr
   
 2. tırt kaptan

  tırt kaptan Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  30 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  591
  Beğeniler:
  672
  Şehir:
  Marmaris/Gökova
  Seviye:
  Bütün sağlık çalışanlarının Tıp Bayramı'nı kutlarım...
   

İlginizi Çekebilir

IMG-20160608-WA0003.jpg
Arkadaşlar hepinize merhaba. Temmuz ayı içinde Trabzon-Samsun istikametinde bir tur planım var. Plan hergün farklı bir fikirle değişebiliyor. Asıl niyetim bir performans turu olması yönünde fakat...
upload_2016-6-24_11-13-48.png
Performans sürüşü yapanların yanıtını aradığı bir soru olsa gerek: Aslında, her şart altında mevcut durumumuzdan daha hızlı nasıl gidebiliriz diye de özetlenebilir. Benim düşüncem aynen şöyle:...
upload_2016-8-24_10-55-54.png
Sistemli çalışmak, gelişmek ve yarışlarda iddialı olmak isteyenler için akıl dolu bir site var. Adı Xert Online Xert Online | Login Baron firması bu siteyi hazırlarken aynı zamanda Garmin Edge...