Bu yoldan nasıl geçilir ?

dadalife

Forum Demirbaşı
Tepki
79
İsim
ali
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaşlar ben İstanbul Esenler-Fatih Turu yapacağım fakat otoyoldan geçmek zorundayım galiba.Gelişte yolun şerit sayısı bayağı artıyor ve ben sağ şeritteyken bir anda orta şeritte oluyorum.O kısımı nasıl atlatabilirim :D ? Durup karşıya mı geçsem yoksa direk 60+ km/h hızla direk geçsem mi :D ? Bisikletim yol bisikleti.Ben kırmızı ile çizdiğim şeritteyim.http://imageshack.com/a/img547/2184/14ab.png

Arkadaşlar ayrıca çok özür dilerim oraya viraj yazmışım bariyer olacak o kafa karışıklığı işte :).

Scudo

batu gurca

Üye
Tepki
20
Bisiklet
Bianchi
durup, araba gelmediği zaman geçmek en mantıklısı, gösterdiğin şekile göre galiba anlatmak istediğin yan yol girişi, pek araba geçmez zannediyorum.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@cenkduran

Bu cevap yeterli olmuş işin teorik kısmıyla ilgili olarak. Bisikletlerin otoyola girmeleri yasak.

Başka bir yerde bu tip bir durumla karşılaşırsan, yapacağın şey çok basit; yandan bağlanan yolu net biçimde görebiliyorsan, hızını kesip kesmeyeceğine karar verebilirsin. Göremiyorsan zaten görüntü belirene kadar durmak zorundasın. Yok ben macera severim, 60'la durmadan geçeyim dersen, 120 ile biri gelir, böylece 180 kilometre hıza ulaşırsın. Tek seferlik, paha biçilmez bir deneyim olur.

mucoist

Üye
Tepki
79
Bisiklet
Merida
Esenler'den Fatih'e gitmek için Tem'e girmene gerek yok ki. 8-10 km uzunluğunda bir yol. Otoyol'a girmeni gerektirecek bir güzergah değil.

(link)

Tuna Kalın

Aktif Üye
Tepki
37
Bisiklet
Cannondale
İte dolanacağına çalıyı dolaş derler bizim orda. Sen güvenli yoldan git kardeşim. İstanbul'un sağı solu belli olmaz

meseduzu

Forum Bağımlısı
Tepki
342
Bisiklet
b'Twin
Aşkla geçilir

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Otoyol tehlikeli hiç gerek yok maceraya illa ara yollar, büyük caddeler mevcuttur o güzergahta. Ayrıca otoyola girmekte yasak polis gördüğü yerde durdurur. Tur yapmak içinde ilginç bir yer sahil şeritler daha eğlencelidir bana göre.

FelixTheCat

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Betül
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Amacınız tur yapmakmı bilmiyorum fakat metroyu kullanabilirsiniz. En azından tur yapmak için benim kullandığım yolu kullanarakta gidebilirsiniz. Zeytinburnu bisiklet yolun bağlanarak sahilden ulaşabilirsiniz en azından daha güvenli ve idman yapabilceğiniz bir yol.