Bu Yazi küresel ısınma ezberimizi bozacak gibi görünüyor.

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Ogez tarafından paylaşıldı.

 1. Ogez

  Ogez Kıdemli Üye

  Kayıt:
  27 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  263
  Beğeniler:
  194
  Şehir:
  İstanbul/Kadıköy
  Seviye:
  Ilgimi cekti paylasayim dedim.Bana dogru gibi geldi.Belki sucu kendimden atmak icin ama daha onceden yasanilip atlatilmis olmasi beni inandiran kanit u.Iste yazi.Bakalim siz ne dusuneceksiniz.:)

  Çok fazla karbon dioksit salınmasına yol açtığımız için dünya giderek ısınıyor” diyorlardı. Bir grup bilim adamı bunun doğru olmadığını söylüyor…

  Global Warming Hoax (Küresel Isınma Hilesi) adlı film dünyanın ısındığını, iklimlerin değiştiğini söylüyor. Fakat, bunun insan yapımı bir şeymiş gibi lanse edilmesine karşı çıkıyor.
  Belgeselde konuşanların hepsi saygın kuruluşlardan bilim adamları... Ayrıca Green Peac örgütü kurucularından birinin de bu konudaki görüşü var.
  Filmden bazı ilginç konu başlıkları
  1000 ile 1500 yılları arasında sıcaklığın şimdiden daha fazla olduğu Ortaçağ Isınma Devri yaşanırken 1600 ile 1700 yılları arasında Küçük Buzul Çağı denilen dönem yaşanmış, ki bu dönemde Times nehri donmuş. Daha geriye gittiğimizde ise M.Ö. 7000 ile 4000 yılları arasında tam 3000 yıl suren “Holosin Maksimum” denilen bir dönem yaşanmış. “Holosin Maksimum” döneminde küresel isi şu ankinden çok daha fazla olmakla birlikte, günümüzde bahsedilen felaketler görülmemiş. Kutup ayıları gayet iyi adapte olmuşlar.
  En ilginç veri ise NASA’nın verileri: 1940’taki endüstriyel gelişmenin başladığı (yani karbondioksit salınımının yükselmeye başladığı ) yıllarda ise kürenin ısısı düşmeye başlamış. Yani söylenenin tam tersi olmuş. Ekonomik gerilemenin olduğu (yani karbondioksit’in düşmeye başladığı) 1970’lerde ise ısı yükselmeye başlamış. Ayrıca daha önce karbondioksit’in daha yüksek olduğu dönemlerde küre ısınmamış. Karbondioksit atmosferin % 0.05 ini oluştururken insan kaynaklı karbondioksit ise bu yüzdenin çok daha küçük bir kısmını oluşturuyor. En önemli sera gazı ise sanılanın aksine karbondioksit değil su buharı ve son bin yıldaki iklim değişikliklerinin hiçbiri karbondioksit’e dayandırılamaz…

  Yazinin Devami Icin:

  http://anadoluhaber.blogspot.com/2008/07/kresel-snmann-nedeni-sen-deilsin.html

  Belgeselin Linkleride Yukaridaki Sitede

  Küresel ısınmanın insan kaynaklı olduğuna karşı çıkan oluşumun web sitesi:
  http://www.globalwarminghoax.com/news.php
   
  ateze bunu beğendi.
 2. mcaliskan23

  mcaliskan23 Bisikletkolik

  Kayıt:
  29 Eylül 2006
  Mesajlar:
  1.004
  Beğeniler:
  258
  Şehir:
  Ankara
  Seviye:
  Boşa işkillenmiyormuşum demek ki sam Amca nın koyunu sonra çıkar oyunu, en kötüsü de Mr Al Gore un bu işe alet olması :)
   
  Ogez bunu beğendi.
 3. Barış Kılınç

  Barış Kılınç Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  22 Eylül 2007
  Mesajlar:
  735
  Beğeniler:
  1.212
  Şehir:
  İstanbul
  Seviye:
  Bu senaryo gelişmekte olan ortadoğu islam ülkelerini daha çok sera gazı salımı için teşvik edecek türden bir yalandır. Gerçekle bağdaşmamaktadır. Günümüzdeki küresel karbon salım miktarı 8 milyar tondur. Geçtiğimiz 50 yılda normal seyrin dışında 2 santigrat derecelik ortalama sıcaklık artışı olmuştur.
  Anti-emperyalist yobaz haber kaynağında NASA alıntısı görmek şaşırtıcı tabii :)
   
  Ogez bunu beğendi.