Bu yaz İstanbul'u gezi fırtınasında boğalım

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında mtsemiz tarafından paylaşıldı.

 1. mtsemiz

  mtsemiz Kıdemli Üye

  Kayıt:
  21 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  367
  Beğeniler:
  405
  Şehir:
  İstanbul
  Seviye:
  Arkadaşlar,

  Bilemiyorum böyle bir başlık açmam ne kadar etkili olur ama,

  Etrafımdan duyduklarıma bakarak, köprü geçişinin insanlarca farkedildiğini, ve eskiden benim bisiklet muhabbetlerime küçümseyerek bakanların tavır değiştirmeye başladıklarını görüyorum.

  Bu yaz İstanbul dışına çıkamıyorum. Hafta sonlarımı -öncelikle- toplu gezilere, eğer organizasyon olmaz ise, tekli sürüşlere ayırmayı istiyorum.

  Ancak her hafta bir gezi ayarlanabilir diye düşünüyorum ve Anadolu yakasında olmama karşın, özellikle Avrupa yakasında sürekli olarak yollarda görünmenin FARKINDALIK açısından çok faydalı olacağını düşünüyorum.

  Köprü geçişine sadece Zaman gazetesi, o da Pazar ekinde yer ayırmış. Bu büyük organizasyon bile medya tarafından istenilen düzeyde ilgiye mazhar olamadı. O zaman yollara çıkmamız, görünür olmamız, hem spor yapıp eğlenirken, hem de insanların gözlerine takılmamız gerektiğini düşünüyorum.

  Kudret baba nın açtığı Garipçe gezisi bir örnek. Boğazı baştan başa katetmek. Başka zamanlarda başka güzergahlar da yapılabilir. Belgrad ormanı, tarihi yarımada, Haliç vb... Avrupa yakası için aklıma gelenler.... Cumartesileri çok çalışanlar olduğu için herkes katılamıyor, o yüzden büyük organizsyonlar Pazar'a ayarlanıyor, ancak mesela benim gibi Cumartesi çalışmayanlar, ayrıca Cumartesiyi de değerlendirebilirler. Neler yapabiliriz? Şunu organize edelim şeklinde konuşmuyorum, bu yönde organizasyonlara seve seve katılmak istediğimi belirtiyorum. Görüşlerinizi, eleştirilerinizi, fikirlerinizi paylaşır mısınız?

  :cool:
   
  bahtiyar közen ve Kudret Kurtcebe bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

cool-down.jpg
Merhabalar, Bicyling.com'un güzel bir makalesini paylaşıyorum :) Alıntı yapılan metin; 8 Quick Recovery Tricks to Get You Back on the Bike Bisiklet üzerine tekrar çıkmanızı hızlandıracak 8 püf...
CMUYucGVEAAxM1a.jpg
Merhaba kolay gelsin arkadaşlar. Benim 1.80 boyum var 98 kiloya kadar çıkmıştım 2-3 ay sonra 80 kiloya kadar düştüm ama havaların kötü olması nedeniyle bisikleti bi müddet ara vermek zorunda...
1.JPG
Bisiklete yaptığımız faydalı yükseltmelerden biri kilitli pedal. Kilitli pedalın güç aktarmada faydası, çalışmayan bazı kasları da çalıştırarak sadece itme değil çekme kuvvetini de uygulatması,...