Bu ülkede bisiklete binmenin cezası 128 lira

hız

Forum Bağımlısı
Tepki
1.985
evet arkadaşlar,işte resimde gördüğünüz gibi,can denen bi arkadaşıma,

istanbul,sabiha gökçen,istikametinde,antreman yaparken,trafik polisi

tarafından,uygunsuz sürüyüş,diye,ceza kesilmiş,:boese157: :boese157:

neymiş,otoyolda bisiklete binmek yasakmış,hal bu ki,o yol,otoyol değil,

otoyol balantı yoludur,sizcede saçma değilmi?

işte bu ülkede,bisiklete binmenin cezası,128 tl,ona göreee....:ci: :Skull-175

(link)

Scudo

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
Sevgili Hız,

Arkadaşın Can'ın canını yakacak kadar yüksek bir ceza olmuş.:(

Arkadaşının , tehlikeli bir sürüş yapmadığından, emniyet şeridi dışına kaymadığından, bahsettiğin cezanın kask takmamak vb bir sebepten yazılmadığına emin olduğunu düşünüyorum.

Dikkat çekecek bir başka olay olmadıysa bahsettiğin yerde polislerin bisikletlilere alışkın olması lazım.

Geçmiş olsun, :(

umarız aynı yerde süren ( bu bölgede süren çok sayıda grup ve insan var ) diğer arkadaşların da başına gelmez.

Selamlar

mask

Aktif Üye
Tepki
180
Orada polisin yanından tek başıma çok geçtim herhangi bir sorun yaşamadım şahsen, acaba başka bir olay mı oldu?

• Beğen
Tepkiler: hız

hız

Forum Bağımlısı
Tepki
1.985
@mask

istersen bi daha dene bakalım,nasıl olacak:D :D

mask

Aktif Üye
Tepki
180
Eee nasıl olacak bundan sonra o güzergahta antreman yapamayacak mıyız? :boese157:

bandivan

Üye
Tepki
49
ya oradaki polisin insiatifine kalmıs bir olay...
ben bugun saat 13:00 suladında o yoldan gecerken çevirme yapıyorlardı ve benimle ilgilenmediler bile....ama bundan önce bağırıp çağıran,ceza yazmakla tehdit eden olmadı değil...
Can arkadasımıza gecmiş olsun
not:Can Bey yılların sporcusudur ve antreman yaparken gerekli her turlu önlemi aldığına eminim.

• Beğen
Tepkiler: hız

KMCPro

Forum Bağımlısı
Tepki
311
İsim
Kadir KAMACI
Bisiklet
Diğer
Arkadaşalar Tüm Yaz Boyunca E5 Kara Yolu üzerinde sayısızca çevirildim Trafik polislerinin %90 bisiklet kuralı ile alakalı hiç bir bilgileri yoktur. Bunu bilmenizi isterim.. Beni çevirdiklerinde her defasında bana sordukları bisikletimin fiyatı , Yarışcı olup olmadığım , bir tur atabilirmiyim soruları oldu polis sizi çevirir çevirmez kendinize her hangi bir spor salonundan çıkardığınız sporcu kimliğini uzattığınızda ve antreman maksatlı bu yolları kullanmak durumunda oldugunuzu ve ülkem için yarışacağım dediğinizde size ceza kesmek ve sizinle uğraşmak yerine size yardımcı oluyorlar bilginize.. Bu arada Yoldaşım için üzüldüğümü belirtmek isterim sağlığa gelmesin kardeşim para kolay kazanılmasada giden para olsun gönüller bir olsun demekten başka birsey bulamıyorum Hayırlı Forumlar....

Bülent ÖZER

Forum Bağımlısı
Tepki
2.822
Bisiklet
Colnago
Can ile aynı yolda beraber bindim çok fit bir arkadaş (50 kilo var yok :D )yanlız kask takmıyor, birde oldukça yüksek tempo çeviriyor ,acaba diyorum polis gıcık falanmı kaptı, aslında 66 .maddeye göre orda ceza kesemez nerde kesebilirler sahil yolunda çünkü 66. madde bisiklet yolunun olduğu yerde bisiklet yolundan değilde karayolundan giden ,elini kolunu bırakıp süren, yanyana 2 yada fazla kişinin bisiklet sürmesi gibi maddelereden oluşuyor.Ben cebime 66. maddeyi yazıp koyim eniyisi ,kavga çıkmadan ikna edebilirsem bineriz artık.

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
@bandivan

Teşekkür ederim,

Bölgeyi kullanan çok arkadaş olduğunu bildiğimiz için, acaba polis görevini çok iyi yapmak kastı ile hareket etmiş ve kaskı vb. olmadığı için ceza yazmış olabilir mi diye düşünmüştüm .

Selamlar

nuhcan

Forum Bağımlısı
Tepki
812
İsim
nuh can
aslında bizim için en güvenli yollar otoyollar, kocaman 1 emniyet şeridini kullanabiliyoruz. Şehir içi yollar, hatta sahil yolu bile daha tehlikeli oluyor.

Bu arada arkadaşa geçmiş olsun... Yeme-içme devlete ceza olarak öde... İnsan ne biçim üzülür, belki de bisikletine almak istediği bir parça vardı, ona vereceğine boşu boşuna cezaya gitti...

Bu ülkede sorunumuz keyfi yapılan işlemler...
Hiçbirşeyin düzeni, kuralı yok... Kafasına göre ceza kesenler, veya kesmeyenler...

Benim de bir arkadaşım (yaya olarak) kırmızı da geçtiği için ceza yemişti...

hız

Forum Bağımlısı
Tepki
1.985
@nuhcan

hocam senin arkadaş,kırmızı ışıkta,geçmiş,doğru,hata yapmış,
ama bisiklet giremez,levhasının olmadığı bi yoldan bahsediyoruz:rolleyes:
saygılar

nuhcan

Forum Bağımlısı
Tepki
812
İsim
nuh can
@hız

Anlatmak istediğim o değildi... Evet yanlış bir iş yaptığı için ceza yemiş... Peki kaç kişi bu şekilde ceza yiyor? Ben keyfiliğe örnek olması için yazmıştım...

serdar canıbeyaz

Forum Bağımlısı
Tepki
469
Bisiklet
Cube
oyle bır cezayla karsılasma durumunu sezdıgınız anda trafıgın ,seridin tersıne dogru gıdınız ve en yakın sapaktan kacınız bısıklet terse gıttıgınde cok sorun olmaz ama arac gıderse sorun olur:Dnasıl olsa plaka vs. yok bısıkletlerımızde:D
polıslerın sacma sapan cezalarına karsı en buyuk ceza bu olsa gerek:D

• Beğen
Tepkiler: MertSayın

Eren AYDIN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.279
Tersten kaçmak ok güzel bir fikir :)

Türk polisinin üstünlüğünü bu videodan izleyebilirsiniz. Yaşasın Türk Polisi :) Kesinlikle tavsiye ederim. Yalnız sesi açmayı unutmayın :)
Bir Türk Dünyaya Bedeldir :)

(link)

• Beğen
Tepkiler: serdar canıbeyaz

Celasin Telli

Daimi Üye
Tepki
244
Bisiklet
Cannondale
Otoban bağlantı yolu da otoban kapsamında sayılabilir. Dikkat ederseniz bazı bağlantı yollarındaki hız sınırı otoban ile aynı.

byyurt

Aktif Üye
Tepki
134
arkadaşlar bu işin çaresi çok basit karayolları trafik kanunu kitapçığı heryerde mevcut sırt çantanıza bir tane koyarsınız size ceza yazmak isteyen trafik polisine (otoyol değilse)yazmak istediği ceza maddesini göstermesini isteyip duruma göre itirazını yaparsınız,kask,eldiven,gözlük,ön ve arka reflektör veya adınlatma olmadığı takdirde ve trafik güvenliğini tehlikeye atacak şekilde sürüş yapıldığı zaman ceza yazabilir bilgilerinize.

byyurt

Aktif Üye
Tepki
134
@ali aras

kitapçığa bakarsan orada çatal iğneye kadar yazıyor !!!!