Bu topik yarışlara hazırlananlar içindir.

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Forumlarımızın herhangi bir alanına gönderilecek mesajlarınızın aşağıdaki maddelerden biriyle çakışması durumunda mesaj(lar)ınızın gösterimden kaldırılması ve yazma hakkınızın elinizden alınması vb. durumlar ile karşılaşabileceğinizi önemle hatırlatırız.
  • SPAM - İstenmeyen mesajlar göndermek, aynı mesajı birden fazla alana göndermek.
  • Satış / Kiralama / Tanıtım - Herhangi bir ürün, hizmet, servis tanıtım veya satışına yönelik mesajlar.
  • Web sitesi tanıtımı vb. - Bu tür mesajlarınızı sadece "konu dışı" alanına gönderin.
  • Ticari - Ticari tanıtım / reklam içeren mesajlar
  • Konu dışı mesajlar - Mesajlarınız alan ve başlık konusuna uygun olmalıdır.
  • İçeriksiz mesajlar - Tek satırlık, katılıyorum, katılmıyorum, tarzı mesajlar yada konuları güncel tutmak için gönderilen mesajlar.
  • Kişisel tartışma, konuşmalar - Bu gereksinimlerinizi özel mesaj yoluyla gideriniz.
  • Yardım istekleri - Yardım almak için "tartışma alanları"'na mesaj göndermeyiniz.
  • Gerçek dışı dedikodular - Kişi, grup yada kurumları hedef alan, gerçekliğini ispatlayamayacağınız mesajlar göndermek tüm mesajlarınızın gösterimden kaldırılması ve hesabınızın kapatılması ile sonuçlanacaktır.
  • Hizmetlerimiz hakkında soru, yorum ve eleştirileriniz - Bu konularda forumlarımıza göndereceğiniz mesajlar yanıtlanmayacaktır. Lütfen iletilerinizi info@bisikletforum.com adresine gönderiniz.
Mesaj yazma isteğinizi anlayışla karşılıyoruz. Fakat yazacağınız konunun forumlarımızda daha önce tartışılmadığından emin misiniz? Yazmayı düşündüğünüz konunun daha önce tartışılmadığından emin olunuz.

forum kuralına göre hareket ederek,,

1- bu topikte sadece yarışlara hazırlanmak isteyen genç arkadaşların ve ben yaşta arkadaşların mesajlarının olması beni sevindirecektir

forum kuralı
Kişisel tartışma, konuşmalar - Bu gereksinimlerinizi özel mesaj yoluyla gideriniz.

2- bu topikte her türlü tartışmalar ve tartışmalara sebebiyet verecek her türlü mesajları yönetime bildireceğimden üzülerek belirtirim ve anında mesajların silinmesini yönetimden isteyeceğim,

forum kuralı

• Konu dışı mesajlar - Mesajlarınız alan ve başlık konusuna uygun olmalıdır.
bu kuraldan hareketle,,,,,,,
bu topikte bisiklet sporunun hakkı verilecektir
bu da disiplin ve çalışmadır
bu topik gezi anlayışında olmayacaktır
burada kısa mola ve tempolu sürüşler gerçekleştirilecektir,
18 yaş altı kesin olarak veli iznine tabidir
amaç kendimizi sahada geliştirmektir

saygılarımla
teşekkür ederim,

bu topiğin şeref konuğu ise
aynen mehmet sunudur ,mehmet sunu tur konusunda bilgilerini burada paylaşabilir,süleyman şatır gibi ,ahmet mumcu gibi gürkan genç gibi turcuların ufku geniş turcuların forumda çoğalması dileği ile..

Scudo

Groims

Forum Bağımlısı
Tepki
1.511
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti

BF Okuru

Üye
Tepki
2
https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/14702476_1535149819832269_6891066736994537369_n.jpg?oh=85f3fe7332afcdeecf4608588969c104&oe=588DFA82

16 ekim grand fondo marmara etabında, 43.5 km 'lik yolun 55' yaş üstü katagorisinde, ,kısa mesafede 2'incilik kürsüsüne çıkarak ,ilk yarışımda podyumu es geçmeyerek ,değerlendirdim,buraya nasıl geldim ?

dudullu-göçbeyli etapta ,6 adet eğim artı köy içinden eğimlerin olduğu etapta 50 km pedal kesmeden eski sistem ile (44-32-22 arka 11-34 ile)hibrit 28 jant 700x32 teker ile 2 saat 5 dakikada yolu aldım,

yola geçince 50-34 arka 10 'lu 11-34 ile,33 km 'lik dudullu-bıçkıdere etapta durmadan 1 saat 31 dakikada etabı tamamladım ,6 adet şile eğimi biri uzun idi ,kömürlük kervansaray ve bıçkıdereye doğru köy içinden kısa eğimlerin olduğu güzergahta çalışmalarımız oldu,(kartepe bisiklet takımı ile )

eski kartepe bisiklet takımının emektarları,erkan ,bahtiyar furkan kendi katogorilerinde iyi dereceler aldılar,

erkan kendi katagorisinde 14 'üncü
bahtiyar 12'inci
furkan 26 'inci oldular,

bu üçlü ile az tepinmedik 200 'km 'lik kartepe etabında ,tabi bursaya taşınan kerimi unutmayalım ve korcanı,

bu topikte amaç kısa mesafede yarışlara katılacak pedalşörler ile bütün kış idman yapmaktır,

gerekli kış aksesuarlar hazır olmalı,

1- kışlık eldiven
2- kışlık uzun tayt
3- kar maske
4- gözlük
5- kask
6- termal içlik
7- bisiklet forma uzun kollu kışlık
8- iç lastik
9- pompa

bisiklet ayrımı söz konusu değildir,mtb ,city,olabilir,
anadolu yakada idmanlar 50 km ile başlayacaktır ,eğimli güzergahlarda olacağız.

bu topikte kısa mesafe çalışma güzergahları,

1-bostancı-başıbüyük uğur mumcu,dönüş aynı
2- üsküdar-hekimbaşı-çavuşbaşı ,dut eğim sonu dönüş aynı

gerekli kış aksesuarlar hazır olmalı,

1- kışlık eldiven
2- kışlık uzun tayt
3- kar maske
4- gözlük
5- kask
6- termal içlik
7- bisiklet forma uzun kollu kışlık
8- iç lastik
9- pompa

bisiklet ayrımı söz konusu değildir,mtb ,city,olabilir,
anadolu yakada idmanlar 50 km ile başlayacaktır ,eğimli güzergahlarda olacağız.

etap,

(link)

etap-2

(link)

@Kerem Groims

kerem günaydın beslenme konusunda ne durumdasın kilolar gidince haber ver ,,,

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Kudret Kurtcebe Başarınızı tebrik eder, devamını dilerim.

"kısa mesafede 2'incilik kürsüsüne çıkarak" demişsiniz lakin, ikinci, birincilik kazanın sağında yer almaz mı? Kürsüyü hatalı mı yapmışlar?

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Volkan AYAZ

hata bende volkan arkadaşım, 3 'e çıktım uyarmadılar,olur böyle vakalar .:)
mete taşkın üçüncü oldu
daha önce yazdım kaçırmışsın mesajımı,

1942307KudretKurtcebe01:30:56.08Master Erkek 55+2186

(link)

2133MeteTaşkın01:32:00.87Master Erkek 55+3198

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kudret abi forumu topik oğlu topik ile doldurdun. Bilirsin kudret abi lafı eğriltmeden söylerim sende bunu bildiğinden alınganlık göstermezsin. Şimdi iş yılda yapılacak bir fondoya bakacak olursa bunun kimseye bir yararı olmayacaktır. Aslında tamamen amatörlerden bir lig kurulabilir. Amatör yarışlar çoğalır. En az ayda bir düzenlenebilir. Bir transcontinental yarış neden türkiyede olmasın. O zaman şirin osman ile rekabete gireriz. Yılda bir yapılacak fondonun bir getirisi olmayacaktır. Bak mesela şu dikkatimi çekti. Şimdi avatarında 1976-2016 bisiklet mottosu var. Şimdi sen 40 yıl bisiklet sür ama anca 60 yaşında bir yarışa katıl. Bu 40 yılda bu memlekette bisiklet yarışı düzenlemek (amatör düzeyde) kimsenin aklına gelmedimi.

BF Okuru

Üye
Tepki
2

attila atay ile konuştum,
bana ne dedi biliyormusun bizde öyle uluslar arası takım yok dedi ,
torku bu sene hareket yapacakmı inşallah,
ama biliyorsun konya düz ovada ne olduğunu ,
bu sene tekrar cumhurbaşkanlığını takip edeceğim bu topik oraya ışınlanacak,
lotto takımı ne yaptı gördün,
andrei greipel ne yaptı gördün
takım anlayışının ne olduğunu gördün ,
taja yakaladı lottoyu ama nefesi yetmedi andrei greipele
düzde sonda 75 bastı andrei greipel
onun domestiği vardı gördün ,
bizde daha böyle bir anlayış oluşmadı ,
inşallah oluşur torkuda ,
takım anlayışıda takım anlayışı başka bi şey demem,
lottoyu örnek alacan takım anlayışının ne olduğunu konya yarışını seyreden görmüştür

@mehmetsunu

mehmet sunu ,devletin kapısını çalacan ,öyle değilmi,
devlet işe el atacak öyle değilmi
40 yıldır uyuyan devlettir ben değil
öyle değilmi
40 yıldır başa geçen hükümetler ne yapmış ona bakacan sunu gardaş

tekrar uzun yazacağım bekle geliyor
ayrıntılar birazdan

BF Okuru

Üye
Tepki
2
topik hayırlı olsun kudret hocam
Mehmet sununun dediği gibi ayda bir yarış olsa amatör mamatör
çok güzel olurdu hem seyredene hem yarışana
millet doya doya gazını atsın

mehmetsunu

Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Kudret Kurtcebe

Tam olarak öyle değil kudret abi. Klasik tabir olacak ama herşeyide devletten beklememek gerekir. Mesela bu fondo yarışı bir devlet organizasyonumu, değil. Sivil toplum çalışması. bak bu yıl 4 yerde düzenlendi. Oldukçada başarılı organizasyonlar oldu. Bunun yanında belediyeler var. Mesela bizim arkadaşlar belediyeye çöp römorklarıyla ilgili bir sosyal sorumluluk projesi önerdi. Belediyede sıcak karşıladı. Ne olacak, bisiklet arkasında çekilen römorklar ile yol boyu çöp toplayacağız. Bak birde bisiklet federasyonu en fazla bütçe ayrılan 4. federasyonmuş. Bunuda ciddi bir şekilde irdelemek gerek. Gerçi bu paranın önemli bir kısmı türkiye turu için kullanılıyordur sanırım. Sonra birde şirketler var. Onlarda elini taşın altına koymalı. Sponsorluk geliştirilmeli.

• Beğen
Tepkiler: Özcan

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@mehmetsunu

grand fondo marmarada özel sektör sadece spor a.ş var idi 4 valilik dört adet belediye ve bisiklet federasyonu ve de gençlik ve spor bakanlığı öncü oldu ,

şirketler neye bakar kara
kar getirir ise dalar yoksa neden türkiyenin 3 büyük şirketini göremiyoruz yarışlarda
ayrıca yarışları düzenleyen red bull bayağı işlere imza attı, hatırla çıkartma gemisi ile mtb yarışları adalarda ...

herşeyi devletten beklememek tamamda geriye kim kalıyor halk,halk yapamaz bu işi
ortada klüp yok ,amatörler bi araya gelecek ve bisiklet spor klübü kuracaklar ,devletten izin alacaklar ,sonra ne yapacaklar onları kim yönlendirecek kim bilgili orada kim antrenör diplomasına sahip
bu ülkede kaç adet diplomalı bisiklet antrenörü var işi bilen yetişmiş beyin yok ise iş zor mehmet sunu..
diploması olan murat suyabatmaz gibi kaç adet antrenör var bu işi bilen 85 milyonda adam olmaz ise dışardan getirtecende bu adamlara para bağlayacanda, işler zordur ,
bizim hedefimiz ne peki lotto gibi takım çıkarmakmı
3 'likten bi takımı çıkartıp birinci likteki takım ile ile yarıştıramazsın akibetin konya düz ova olur
lotto bize neyin ne olduğunu konya düz ovada gösterdi tüm takımları silkeleyerek
bu sene gene lotto gelir ise torku ne yapacak ,ona göre takım stratejisi uygulayacak benim derdim bu ülkeden bi adet uluslar arası takımın çıktığını görmek
bu işi ya özel sektör yapacak ya da devlet
ama iş özele kaçar ise özel bedava iş yapmaz...
ha devletin burda kazancı varmı ,esasında devletin iyi niyetli olması bence daha makul sağlam nesiller yetiştirme ,gençleri yönlendirmede öncü olabilir.bisiklet sporuna teşvikte devlete hizmet düşmekte..

konuyu açalım,
maliye gençlik spor bakanlığına ödenek verir keza bisiklet federasyonuna ,artı bakanlık ve federasyonda tüm belediyeleri örgütler ve denetler ,
amaç kadıköy bisiklet klübü oluşturmak erenköy bisiklet takımı beylikdüzü bisiklet takımı mtb yol vs vs tüm türkiye genelinden bahsediyoruz.kum gibi bisiklet klüpleri bi o kadarda antrenör bu para demek acaip para,
amaç ne ,amaç sağlam bisiklet sporcusu yetiştirmek güçlü antrenörler nezdinde alt yapıyı kuracan bi kere alt yapı olmaz ise sonuç hüsrandır ,

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Hareket etmeyen bir toplumuz. Ölüme neden olan risk faktörleri listesinde "hareketsizlik" dördüncü sırada geliyor. Türkiye toplumunun sadece %25'i (yüzde yirmi beş) yeterli fiziksel aktivite seviyesine sahip. En hareketsiz grup 15-19 yaş grubu gençler. Gelir düzeyi düştükçe hareketsizlik artıyor, yüksek gelir grubunda %34, düşük gelir grubunda %44. Fiziksel aktivite seviyesi iş hayatında yükseliyor, en çok hareket edenler elbette mavi yakalılar. Meslek gruplarına göre aktiflik düzeyinin en düşük olduğu grup Öğrenciler. Aktivitelerin günlük dağılımına bakıldığında serbest zaman aktivitesi toplamın sadece %10'unu kapsıyor, yani boş zamanında hareket etmeyen, yan gelip yatan bir toplumuz. Ebeveynlerin sadece %55'i spor yapıyor, sadece %39'u birlikte spor yapıyorlar. Hafta sonlarında öğrenciler %15 daha da hareketsizleşiyorlar. %65'i her gün düzenli televizyon seyrediyor. Buna bilgisayarı da ekleyin. Spor yapmalarına aileleri kızmıyor (%95), dersleri spor yapmalarına engel olmuyor (%83), spor yaparken sakatlanma korkuları yok (%69), yaşadıkları yerlere yakın spor alanları mevcut (%74), okullarında spor alanları mevcut (%84), ip top ne ararlarsa buluyorlar (%90), birlikte spor yapabilecek arkadaşları da var (%92) ama televizyon seyredip bilgisayar kullanıyorlar, özetle "tesis var istek yok".

Kaynak: Aktif Yaşam Araştırmaları
(link)
(link)

Bisiklet hakkında düşünürken bu verileri dikkate almazsak daima eksik kalırız. Toplumu hareketlendiremiyorsanız, insanları sokağa çıkarıp adımlarını çoğaltamıyorsanız, kaç yarış düzenlerseniz düzenleyin, kaç madalya alırsanız alın, spor o ülkede gelişmeyecektir. Sporcu küvözde yetişmez, akvaryumda yetişmez, ille de pistte parkurda kulvarda sahada yetişmez, sporcu hayatın içinde yetişir, spor hayatın içinde yaşanırsa ancak gelişir. Bisiklete de bu gözle bakmalıyız, bu yüzden bisikletin sadece bir spor değil, bir kültür olduğunu düşünmeliyiz, bu yüzden paylaşımcı, dayanışmacı, katılımcı bir bisiklet kültürüne ihtiyacımız var.

Bisiklet federasyonunun 2017 tahmini bütçesi 18+ milyon lira. 4 milyon küsur lirası devlet tarafından başlangıç ödeneği olarak veriliyor, bu değerin üç katı ise Spor-Toto'dan, TRT'den ve Turkcell'den geliyor. Meraklısı gidip federasyon faaliyet raporlarını inceleyerek bu paraların nasıl harcandığını az çok görebilir. Spor yapmayan toplum, boş zamanında yan gelip yatan toplum, öğrencisi televizyon ve bilgisayar başından kalkmayan toplum, toto oynayarak, tv seyrederek spor bütçelerine gelir aktarıyor. Trajikomik nedir deseler, cevap olarak bu durumu gösterebilirsiniz. Trajedi değil, komik değil, trajikomik. Cumhurbaşkanı bisiklet kullanımını teşvik için bisiklete biniyor, bisiklet yolları yapın diye sesleniyor, belediyeleri göreve çağırıyor, 2018 sonuna kadar 1 milyon bisiklet dağıtacağız diyor, ama toplum hareket etmiyor.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@cahitakin

madalyonun öteki yüzüde bu gerçekler malesef..

bunları yazacaktım siz yazdınız cahit bey

@mehmetsunu

mehmet sunu dostum toplumu harekete geçirmek için ne yapmak gerekir diye sana sorsam ne cevap verirdin,

:):):):)

mehmetsunu

Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Kudret Kurtcebe

Adım başı beş kuruş teşvik vermek.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
bu topik amacından şaşmadı yukardaki mesajlar dahilinde bu konuda fikir sahibi olanlar tabi yazabilir,esasında bu ülkede neden bisiklet sporcusu yetişmez fena halde deşmece nuhabetine girdikki hayırlısı..:)

@mehmetsunu

doğrudur, çam sakızı çoban armağanı amatör yarışlarda kürsüye çıkanlara para ödülü verilmesi..

Bisiklet federasyonunun 2017 tahmini bütçesi 18+ milyon lira ise mehmet sunu ,tüm bu paranın izini esasında sürmek lazım nereye gidiyor bu para
gerçi şu anda erol küçükbakırcı başkan ,bu izi aynen sürer ,o çok iyi bir yarışçı idi iz sürmede onun üstüne yoktur..

@mehmetsunu

bak ne buldun dostum
ferhat köse

(link)

Keyif adamı

Aktif Üye
Tepki
237
Bisiklet
Diğer
bu ülkede sporcu yetişiyormu'ki zaten 10 yıldır ne yaptık!! bırakın 20-30 sene öncesini adam zakkumdan kansere çare buldum dedi adamı kaybettiler,biri çıkdı kendi işletim sistemimiz olsun dedi pardusu ortaya çkardı mico amca olmaz dedi bizim bürokratlar projeyi ve o projedeki çalşan bütün ekibi dağıttı, adamın biri su ile çalışan motor yaptı otomotiv devleri başladı gürlemeye oda kayıplarda, yani bir şeylerin ağa babaları birilerine al ve sus dedikçe ne bisiklet üretilir nede bisikletci çıkar bizim ülkeden kimse kusura bakmasın.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@frost
doğru dedin ama konuyu başka yöne taşımadan sadece bisiklet sporu hakkında bilgilerini paylaşır isen sevinirim,
başka yönlere girmeyelim,
konumuz türkiyede bisiklet sporunun gelişememesinin nedenleri
zati yukardaki mesajlardada görebilirsin

bu konuda fikir sahibi olanlar yazar ise sevinirim

soru
türkiyede bisiklet sporu neden gelişememektedir ?

başka ekleme yapacak olanlar olabilir,

Keyif adamı

Aktif Üye
Tepki
237
Bisiklet
Diğer
@Kudret Kurtcebe Kudret bey konu ile alakası şu kısaca ister bisiklet sporu ister başka bir spor dalı birileri kazanacak ekmeklerine yağlar ,ballar sürülecek olmaz ise siz unutun bütün spor dallarını son sözüm bu.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@frost

teşekkürler,,

erol küçükbakırcı kimdir tanıyalım,,

(link)

http://i.hurimg.com/i/hurriyet/90/620x350/581f22d918c77313b0e83ac6.jpg
Erol Küçükbakırcı: 'Bisikleti hızlandıracağız'

Bisiklet Federasyonunun yeni başkanı Erol Küçükbakırcı, "Geçmişte 2 defa Fransa Bisiklet Turu, 2 defa olimpiyat koştum. Bugünkü derecelerle, başarılarla süslenen bir bisiklet, Türkiye'den dışarı çıkamaz. Bu sporun sıkıntılarını biliyoruz. Devlet büyüklerimizle paylaşıp onların desteğiyle bisikleti hızlandıracağız" dedi.

Bisiklet Federasyonunun yeni başkanı Erol Küçükbakırcı, bu sporu Türkiye'de daha iyi noktalara getirmeyi hedeflediklerini söyledi.
Bisiklet Federasyonunun 4. Olağan Genel Kurulu'ndaki seçimde, 12 yıldır başkan olan Emin Müftüoğlu'ndan görevi devralan Küçükbakırcı, yaptığı açıklamada "Devlet büyüklerimizle paylaşıp onların desteğiyle bisikleti hızlandıracağız." dedi.
Münih 1972 ve Montreal 1976 Yaz Olimpiyat Oyunları'nda Türkiye'yi temsil eden Küçükbakırcı, bisikleti bulunduğu noktadan daha iyi yerlere getirmek konusunda iddialı olduklarını dile getirdi.
Bisikletin hak ettiği yerde olmadığını ifade eden Küçükbakırcı, "Maalesef bugün Fransa Bisiklet Turu'na bizi kabul etmezler. Ben geçmişte 2 defa Fransa Bisiklet Turu, 2 defa olimpiyat koştum. Bugünkü derecelerle, başarılarla süslenen bir bisiklet, Türkiye'den dışarı çıkamaz, giderse de ancak bizden geri ülkelere gider." diye konuştu.
Bisikleti yukarılara çekeceklerini belirten Küçükbakırcı, "Eski ve yeni sporcularla, bisikletçilerle beraber yapacağız. Bisikletin, sporun sıkıntılarını biliyoruz. Devlet büyüklerimizle paylaşıp onların desteğiyle bisikleti hızlandıracağız." ifadelerini kullandı.

inşallah ,iş bürokarsiye takılmaz ise iyi olur
murat beyin şikayet ettiği konu üstteki bürokrasi anlayışı idi..

üzerimize federasyondan görev düşer ise aynen ter dökerim..

rıfat çalışkan kimdir..

(link)

cavit cav kimdir ?

(link)

hasanalparslang

Daimi Üye
Tepki
241
İsim
Hasan Alparslan
Bisiklet
Trek
Fırsat buldukça çok çalışmak lazım, lakin yağışlar başladı ne diyorsun kudret abi ilk ''kuru'' gün ne zaman ? :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@hasanalparslang

hasan diğer 3 topiği kapatarak tek bir topiğe kısa ve uzun mesafeleri sığdırmak niyetindeyim
valla sen avrupa yakada beni bekle barborosa gel saat 10.00 'da ,
beşiktaşta barboros heykeli var oraya gel
havaya bakar ,burdan haberleşmece
hedef küçük bebek eğimi, ama seni zorlamıyorum..ben tekde giderim..

https://www.bisikletforum.com/dosyalar/image-jpeg.45819/

adem dualı ile bebek eğimine ayar çekmiştik..
adem sıkı idi askere gidiyor..

https://www.bisikletforum.com/dosyalar/image-jpeg.45890/

aynı gün avrupa yakadan anadolu yakaya geçtik dragosun eğimlerine bakmış idik..

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.