Bu Soruların Cevabı "Türkiye" Olmak Zorunda Mı ?

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında IlkerArslan tarafından paylaşıldı.

 1. IlkerArslan

  IlkerArslan Üye

  Kayıt:
  12 Haziran 2013
  Mesajlar:
  91
  Beğeniler:
  367
  Şehir:
  Ankara ve Istanbul
  Adı:
  İlker Arslan
  Bisiklet:
  Claud Butler
  Seviye:
  Bu soruların cevabı Türkiye olmamalı...

  1) Şanlı devlet ahvali yılda bir kez göstermelik olarak 200 metre bisiklete binecek diye bulvarlarının trafiğe kapatıldığı, boğaz trafiğinin aksadığı ülke aşağıdakilerden hangisidir ?..  2) Biz Türk Gençliğine sporu en güzel sözlerle tavsiye eden ve ondan da öte bizlere Gençlik ve Spor Bayramı gibi muhteşem bir bayram hediye eden Mustafa Kemal ATATÜRK'ün kabri ve ebedi ziyaretgahı olan Anıtkabir'e otomobille, otobüsle, kamyonla ve de kamyonetle girilebilirken, bisikletle girilmesini yasaklayan ülke aşağıdakilerden hangisidir ?.
   
 2. o.kucuk

  o.kucuk Kıdemli Üye

  Kayıt:
  26 Mart 2012
  Mesajlar:
  211
  Beğeniler:
  253
  Şehir:
  Çerkezköy/ Tekirdağ
  Adı:
  Ömer
  Bisiklet:
  Merida
  Seviye:
  Hayır canım... Hayıır...
  Sizinki bir yanılgı. Gerçek ve Büyük Türkiye "Fırat'ın kenarında kurdun kaptığı kuzunun bile acısını taaa yüreğinin derinlerinde hissedip, hesabını veren" ulul emrin uhdesindeki cennet bir vatan. Hal böyleyken sizin yazdıklarınızın bizim ülkemizde olması olacak iş değil.
   
  IlkerArslan bunu beğendi.
 3. #3
  IlkerArslan

  IlkerArslan Üye

  Kayıt:
  12 Haziran 2013
  Mesajlar:
  91
  Beğeniler:
  367
  Şehir:
  Ankara ve Istanbul
  Adı:
  İlker Arslan
  Bisiklet:
  Claud Butler
  Seviye:
  Arkadaşlar inanın bunları siyaset maksatlı vs asla yazmadım. Bu soruları ve buna benzer soruları zaten hepimiz sırası geldikçe kendi kendimize sık sık soruyoruz.

  Bütün dünya toplu ulaşım konularında inanılmaz çözümleri ve tasarımları konuşurken, bisikletli ve sağlıklı yaşamı "gerçekten" teşvik ederken, bizim araba hastası yani özetle hastalıklı bir toplum olarak kalmamız gücüme gidiyor.