"Bu senenin modası bisiklet olsun’’ diye haykıralım.

kudretozbay

Forum Demirbaşı
Tepki
1.150
Arkadaslar bugun gordugum bir organizasyonu sizinle paylasmak istiyorum bana ilginc geldi acikcasi gun icerisinde konserler sergiler gibi degisik etkinliklerde olucakmis ilginizi cekecegini dusunuyorum.Site www.kadikoytasarim.org buradan daha kapsamli bilgi alabilirsiniz.

Scudo

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.463
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Tamamen yanlış bir önerme. İlk önce moda nın tanımına bakarak başlayalım. TDK sözlüğüne göre moda

1-Değişiklik ihtiyacı veya süslenme özentisiyle toplum yaşamına giren geçici yenilik.
2-Belirli bir süre etkin olan toplumsal beğeni, bir şeye karşı gösterilen aşırı düşkünlük
3-Geçici olarak yeniliğe ve toplumsal beğeniye uygun olan

şeye denir. Oysaki bisikletin kendinde mündemiç olan özelliklere bakarak şunu söyleyebilirizki onyıllardır iki teker, iki üçgen ve hareket unsurlarından oluşan özgün formundan taviz vermeden bugünlere gelen, hareket eden en basit mekanizmalardan biri olan bisiklet bizatihi modaya karşıt duruşun bir ifadesidir.
Bisiklet bir kaç aksesuar değişimiyle olsada onyıllardır ilk şekillenen formundan taviz vermeden günümüze gelmiş, aynı zamanda toplumun konformist taleplerinin tersine bireyi doğaya daha yakın kılan etkinliğin bir aracı olmuştur. Bu anlamda bütün tanımlarda ortak olan geçicilik, belli dönem etkinlik ve toplumun genel kesimlerinde yarattığı beklentiyle de ilgisi yoktur.
bisikletin varoluşu, onun zamanın ruhuna aykırı olması ve suyun akışının tersine yüzmesindeki ayrıksı duruşu sembolize etmesinden kaynaklanmaktadır.
Bisiklet bir moda metası değil bizatihi zamanın akışına karşı duruşun öznesidir.

kudretozbay

Forum Demirbaşı
Tepki
1.150
Slogan etkinligin olusturdugu bir slogandir cok guzel bir yazi yazmissiniz haklisinizda orada toplanicak olan insanlarin arasinda birkac gercek bisiklet tutkunu olsa tutkusunu diger insanlara yansitsa ve bu tutku ulkemizde daha cok kisiye yayilsa diye dusunmustum bunu paylasmak istedim :)

• Beğen
Tepkiler: MehmetAliB.