Bu sefer sola döndük.

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Newguinea tarafından paylaşıldı.

 1. Newguinea

  Newguinea Yeni Üye

  Kayıt:
  18 Temmuz 2005
  Mesajlar:
  41
  Beğeniler:
  53
  Şehir:
  Yeşilköy
  Seviye:
  Kumburgaz, Kamiloba, Ovayenice, Elbasan, İnceğiz, Kabakça, Akören, Kadıköy, Ortaköy,
  Selimpaşa, Celaliye, Kamiloba. (www.catalca.gen tr) 60,39km

  Geçen pazar, (07/08/2005) tek başıma gittim. Hava yağışlı ve serin. Yerler ıslak.
  60 kmda gördüğüm araba ve Otobüs sayısı, Ortaköye kadar 10 u geçmedi. Hele Kabakçadan Kadıköye kadar kimseleri görmedim. Sabah 6.30 da yola çıktım. Herkes uyuyordu herhalde. Yağmur da var tabi. Çoban köpekleri ile hoşbeş ettik tabi :)
  Akören eski bir köy. Güzel büyük bir çeşmesi var. Padişah tuğralı. Caminin kapısındaki çınar da bayağı büyük, (hatta çok büyük). Aköreni Kadıköye bağlayan yolda iki araba yan yana geçmez. Her taraf karpuz tarlası, mısır, fasulye, ayçiçeği. Yol yine asfalt.
  İnceğiz çukurda, onun için çok sulu. Her tarafta çeşmeler. Hayratlar. Her yer yeşillik.
  Kadıköyden sonra Ortaköye ve Selimpaşaya doğru (sahile doğru) genelde iniş.
  Günübirlik kafasını dinlemek isteyen, pek uzağa gitmesin.
  Akörene gitmenin bir tırmanış olacağını biliyordum, ama sonrası nasıldır fikrim yoktu. Ama şimdi şunu rahatlıkla söyleyebilirim, haftasonu gezintisi için harika.
  Bu parkurun şu iyiliği var, devamlı geliştirebiliyorsunuz. Şimdi Kabakçadan sonra, İhsaniyeye kadar gidip, oradan Bekirli üzerinden Akörene dönüp aynı yoldan geri gelmeyi düşünüyoruz. Ama ihsaniyeye ana yoldan gitmek sıkacak bizi.
  Bir sonraki etapta Kurfallı, Fenerköy, Gazitepe, Kadıköy, Ortaköy hattından gitmeyi düşünüyorum. İhsaniyeden dönmekle 75 km kadar bisiklet kullanmış olacağız. Ort 3,5 saat.
  Ama Kurfallı, Fenerköyden kapatırsak çemberi, 100km ı bulacağız. O zaman biz bisikletçi olduk yahu diyebiliriz herhalde. (Şaka bir yana artık bisiklet üzerinde karnım acıkıyor, izotonik içecek, dextroz para etmiyor. Başka tür bişey lazım ama ne?)
  İhsaniye Trakyanın tam ortası. Ordan geri geldiğimize göre diyoruz. Yaw biz direk, Akalan üzerinden Kalfaköy Belgrat, Karacaköye gitsek, bir gece yatsak ertesi gün geri dönsek diyoruz ama, daha gözümüz yemiyor.
  Ama 5 sene önceki halimizi hatırlayıp, neden olmasın yaw diyoruz. :)
  Kalın sağlıcakla.
  Newguinea
   

İlginizi Çekebilir

20160630_084931.jpg
Hazirandı..Hepimizin gelmesini dört gözle bekledeğimiz o harika doğanın bize sunduğu bisiklet koşulları uygun hale gelmişti.Hoş kendi adıma mevsim yada iklim nasıl olursa olsun aynakol kadanssız...
1917315_10156712026035253_5430136571405157378_n.jpg
Arkadaşlar biliyorsunuz ki sağlık raporu almak için hekiminize başvuruyorsunuz aslında bunların ne kadar önemli tetkikler olduğunu az kişi biliyordur birçok kişi formalite olarak görüyor, hekim...
63119070124aac83_ESCHELON.jpg
Hazır bu konuya parmak basmış bir GCN videosuna denk gelmişken, forumda da tartışalım istedim :D [MEDIA] GCN, bisikleti hobiden öteye geçirmek isteyen herkesin mutlaka öğrenmesi gereken yakın...