Bu resimdeki bisikletin türü nedir hocam?

Tepki
15
Değerli bisiklet tutkunu arkadaşlar.
Aşağıda resimleri olan, 10 yıl önce dağ bisikleti diye aldığım bu çelik gövdeli bisiklet gerçekten de MTB mi dir yoksa yol bisikletimi dir?
Bir de ben bu bisikleti fırın boyatmadan önce üstünde BECKER SAMYELİ diye markası vardı. Alman malı diyor du. Böyle bir marka var mıdır yoksa bu çakma alel ade bir bisiklet midir?
Bu arada fırın boyası dahil bütün yenilemelerini yaptım. Sadece kadro ve maşa orjinal kaldı. Şimdi de süspansiyonlu maşa takayım istiyorum. Acaba bana uygun fiyatlı şehir içindeki kasislerde yorgunluk vermeyecek bir süspansiyon önerir misiniz? Şahsımın kilosu 93, bisikletimin ki de 16 Kg dır. Herkese iyi akşamlar dilerim.

(link)
(link)

• Beğen
Tepkiler: Levent_K
Scudo

bülent samsunlu

Forum Demirbaşı
Tepki
663
İsim
Bülent SAMSUNLU
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
dağ bisikleti....zoom maşa yeterli olur..

• Beğen
Tepkiler: Muzaffer Gül

Levent_K

Forum Bağımlısı
Tepki
2.594
Bisiklet
Trek
Güzel olmuş, elinize sağlık.
Eski bisikletleri hayata döndürmek iyidir.

• Beğen
Tepkiler: Muzaffer Gül

Mustafa Mus

Daimi Üye
Tepki
86
16 kilo azımsanacak bir ağırlık değil. uzun turlarda ve yokuşlu yollarda yorar ama şehir içi günlük kullanımda sorun yaratmaz. Maşadan sonra yol lastiği alıp akıcılığını arttırabilirsiniz. Ayrıca hazır boya yapıp bisikleti canlandırmışken sticker alıp ufaktan daha da çekici hale getirebilirsiniz:in:

Tepki
15
lastik değiştirme fikrini verdiğiniz çok iyi oldu hocam...Ben çocukluğumdan beri bisiklete biniyorum ama bisiklete sadece biniyordum. Sizin gibi teknik bilgilere sahip üyelerin verdiği bilgiler benim için çok değerli. Çok teşekkür ederim. Yarın maşayı lastikle birlikte değiştiriyorum(Eğer İstanbul da yarın akşam yağmur yağmaz ise). Levent K bey size de yorumunuzdan dolayı çok teşekkür ederim.
Bisikleti toplayınca walla yağmurda sürmek şöyle dursun, su birikintisinin bile üstünden geçesim gelmiyor. Ki pinti bir adam da değilimdir hani. Herhalde ilk heves:)