Bu polar ceket alınır mı?

MertAG

Forum Bağımlısı
Tepki
588
Bisiklet
Kron
(link) Arkadaşlar merhaba bir polar ceket alacağımda bu nasıl sizce teri dışarı atar mı acaba ya da yerine önerebileceğiniz başka bir ürün var mı ?

Scudo

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
dechatlondan bak bence.

thomisus lx

Forum Bağımlısı
Tepki
2.055
polar cektler rüzgara karşı korumaz. üzerlerine rüzgarlık giymeniz gerekir.

Erhan Acar

Aktif Üye
Tepki
258
Bisiklet
Trek
Teri de içerde tutar ayrıca, sırılsıklam olursunuz, bisiklete binerken giyecekseniz...

• Beğen
Tepkiler: MertAG

MertAG

Forum Bağımlısı
Tepki
588
Bisiklet
Kron
@chn krmz

Hangisini öneririrsiniz decathlondan ?

K.Burak

Daimi Üye
Tepki
103
Bisiklet
Giant
Bende bu üründen var. İndirim'deyken 49 liraya almıştım. Ne üşütüyor, ne ısıtıyor, idare edebilecek bir ceket. (link)

• Beğen

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
@MertAG

ter atma özelliği olan ve bütçene uyan herhangibiri olabilir.

• Beğen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
polarların ter atma becerisi o kadar iyi değil
uygun fiyatlı decathlon ürünü alıp koltuk altına en az 40 cm fermuar diktirerek bu sorunu genel anlamıyla çözersiniz

ilkerturker

Forum Bağımlısı
Tepki
197
Bisiklet
Merida
softshell türü ürünler daha iyi olacaktır bence.
Hem rüzgarı keser hem de sıcak tutar.
Polar malzeme sıcak tutar ama rüzgarı keseceğini sanmıyorum.

• Beğen
Tepkiler: Murat B. ve MertAG

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Polar ve pamuktan uzak durmak lazım bence. Hem teri emer hem de tutarlar. Islak kalmana yol açarlar ki bu sadece bisiklet için değil dış ortamda yapacağın sporlarda en riskli şeylerden biridir. Bir rüzgarlık almalısın. Altına teri dışarı atacak termal bir içlik veya o özellikteki bir tişört. Polyester ve diğer teknik kumaşlardan çok sayıda ürün var bu şekilde olan. Tabi 5 derece ve altındaki sıcaklıkta en fazla bir kat daha giyersin. Yani temel prensip ince ince ve kat kat giyinmektir.

MertAG

Forum Bağımlısı
Tepki
588
Bisiklet
Kron
@edin

Yararlı bilgiler için teşekkür ederim bu nasıl sizce ? (link)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@MertAG

Ürünü kullananlardan yorum almak lazım bence ama ben decathlondan aldığım başka bir üründen örnek veriyim. Çok hafif,esnek,ince sayılabilecek bir ürün. İnce sayılabilecek diyorum çünkü başka bir markanın incecik bir rüzgarlığı var o da çok işe yarıyor. Rüzgarı başarılı bir şekilde kesiyor ve nefes alabiliyorsa o ürün doğru üründür bence. Ayrıca yelkencilik,koşu vb gibi spor dalları için üretilmiş kıyafetler bence tam olarak bize uygun.Bu arada cekete odaklanmışken içine giyeceğiniz şeyi sakın boş vermeyin.
(link)

celikeren

Daimi Üye
Tepki
252
Bisiklet
Merida
Bende şu ürünü aldım soğuk havalarda henüz deneyenedim 10 derece civarı birkez giydim . Oldukça iyi olduğunu gördüm. Suya dayanıklı rüzgar geçirmez ve içi polar. Hafifte bir ürün bence alınabilinir. http://tapatalk.imageshack.com/v2/14/11/08/36e8e8e4f1205ee682981e52975a8fcf.jpg

-Skynet-

Forum Bağımlısı
Tepki
2.141
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sonbahar ve kış aylarında bisiklet sürerken kullanacağım, 100-150tl civarlarında ceket bakıyorum. İlk defa bisiklet ceketi alacağım için marka ve özellikler konusuna hakim değilim.
3Tane ürünü gözüme kestirdi,sizce hangisi en idealdir veya bu fiyat aralığında bu daha iyidir diyeceğiniz ceket var mı?
1.(link)

2.(link)

3.(link)

Ahmet Ayaz

Forum Bağımlısı
Tepki
2.201
Bisiklet
Salcano
ilk sıradaki decathlon'un ceketini birkaç hafta önce aldım. şahsi fikrim 10 derecenin üstü koşullarda pek kullanılmaz. beni pişirdi desem yeridir.

• Beğen
Tepkiler: -Skynet-

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
@shooter06 1. Ceket indirim zamanı 70tlydi şimdi zam geldi 100tl oldu.
Mesele şu gezinti yapan biriyseniz ceket o kadar dert değil. Mesela bende böyle bir şey yok, antrenman zamanı içlik üzerine ruzgarlik ile hallediyorum. Ama hava eğer sert ise o zaman biraz daha korunaklı giyinmek ellere yüze dikkat etmek gerek. Şu daha iyidir diyemiyorum iyileri var ama yurtdışı alışveriş şu anda çok pahalıya geliyor.

Commuter, gezi vs düşünüyorsanız bence bir ruzgarlik en kötüsü bir de polar fazla bile gelebilir.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
1 ve 3. Ceket birbirine çok benziyor. 1. Ceketi denedim ancak kullanmadım. Yaka kısmı beni çok rahatsız etti ve boyun kısmını sarmıyor yani önden bol duruyor. O yüzden almadım. Epey araştırdıktan sonra, dün aşağıdaki ceketin mavi renk olanını satın aldım.

(link)

Tepki
7
İsim
Metin Burak Özçelik
Bisiklet
b'Twin
Beyler bundan bende bundan düşünüyorum kullanan var mı ?IMG_6182.PNGIMG_6182.PNG

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Metin Burak

Ürünü yakından inceledim. Bu ürün sıcak tutmaz sadece rüzgar ve yağıştan korur. Ayrıca nefes alan bir ürün değildir. Vücut ısısını dışarı atamadığı için, ter içeride hapsolur. Kullanırken ön kısımı zaman zaman açmak zorunda kalabilirsiniz.