Bu Nasil İŞtİr Kafayi Yedİm

Furkan Yavuz

Forum Demirbaşı
Tepki
267
Bisiklet
Salcano
Eve yeni girdim aslında 1 saat önce gelmiş tv karşısına kurulmuş olmalıydım ama talihsiz bir olay işte...merkezden 6km uzaklıkta mesire alanına gitmiştim.açık havada fren vites kontrollerinin ardından yola çıktım.düzlüğü ortalama 35 km hızla geçtikten sonra kısa bir inişte en az 55i hedefledim(yol çok bozuk ve rüzgar karşıdan esiyor) 37,38,39.... 45e ulaştığımda yokuşun yarısını inmiştim biraz daha zorladım daha 50ye ulaşamadan yokuş bitti ve bu kez tırmanış...10 metre kadar daha pedala yüklenince cırt diye bir ses geldi pedallar aniden boşalınca sendeledim frenleri sıkıp durduğumda zincirimi dişlilerde göremedim.zaten mekanizmalar sorunluydu sinirim bozuktu bisikleti kaldırdığım gibi yere çarptım ön tekerin jant tellerine bir de tekme...bunlara rağmen inanın kendimi yine zor tuttum.önümde yokuş,yorulmuşum ta nereden zinciri aldım yol kenarında taşla bir diş çıkardım tekrar bağladım.bisikleti kaldırdım bi baktım orta mekanizma eğrilmiş 1 zinciri 1 dişli aşağı indiriyor.zorladımsa da eskisi gibi olmadı.nasıl becerdiğimi hala anlamış değilim ön tekerin akort bozulmuş gibi pabuçlar sürtünüyor.eve kadar ön dişli 2de fren boşta geldim garaja kilidi taktım ve bisikletime el salladım...bu sezonu kapattım jant teline kadar o bisikleti yenileyene dek kendime o hurdayı yasakladım

çok sinir bozucu bir durumdu hemen paylaşma gereksinimi duydum saygılar selamlar...

• Beğen
Tepkiler: gezgin2
Scudo

ali karagönlü

Forum Bağımlısı
Tepki
630
gerçekten olabiliyor böyle şeyler! Bende de bugün buna benzer bir durum yaşadım!

TRD8138

Aktif Üye
Tepki
27
Bazısı hurda çıkyor yapacak bir şey yok şans kısmet işte.Geçmiş olsun

BF Okuru

Üye
Tepki
2
bende bisikletten acayip şekilde bıktım..Atv alabilirim yakında :) 3 kez kulakçığım kırıldı..Paso kırılıyor sramlar..Vitesler çok dışarıda..Yan devrilse kulakçık kırılıyor..Tiksiniyorum artık bisikletten :)

Tepki
8
Benimde eve yaklaşık 12 km uzaklıkta lastiğim patladı. 4 tane yama yaptım lastiğe her yerden patlamış :). Takmadan önce şişirdim taş gibi yaptım iyice sıktım, baktım ki hava kaçırmıyor sağlam olmuş. Sonra yerleştirdim lastiği dış lastiği filan güzelce oturttum . Hava basmaya başladım bas ALLAH bas ben bastıkça havası iniyor sanki. o sinirle pompayı kıracaktım. naptıysam şişmedi lastik :). eve yürüyerek geldim attım iç lastiği yenisini taktım şimdi taş gibi :D. Bazen böyle talihsiz durumlar oluyor olgunlukla karşılamak lazım.

Furkan Yavuz

Forum Demirbaşı
Tepki
267
Bisiklet
Salcano
çocukken bisikletime zarar gelmesinden çekinmezdim eve daha yakın mesafede benim de lastiğim patlamıştı o zamanlarda çantamda yama seti pompa bulundurma diye birşey yok:) baktım patlamış yürümeye ne gerek var dedim vitesi küçülttüm geldim:)

• Beğen
Tepkiler: mustafa38

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
Sorun yazanların çoğunluğu profilinde bisikletini Salcano olarak tanımlamış...

Tepki
8
Sorun yazanları çoğunun profilinde salcano var diye hepsi salcanoyla mı sorun yaşayacak. Ben mesela eski bisikletim bianchiyle yaşamıştım bu patlak sorununu. Yersiz ve saldırgan bi tesbit olmuş.

_kartal_

Forum Demirbaşı
Tepki
207
yoo bence çok yerinde bi tespit
bende yıllarca o bisikletlerden kullandım
burda onları ve kullananları aşşağı grmek gibi bi niyetim yok ama öyleler
ben 2 ayda bi göbek değiştiğimi bilirim şimdi 2 yıldır bişi yok
tamamen kaliteyle ilgili bişey bunlar

ercan günes

Daimi Üye
Tepki
102
Bisiklet
Scott
çağrı kardes lastik patlamasınında salcanosumu olurmuşş pess vallaa

Samet Şenel

Forum Bağımlısı
Tepki
782
Bisiklet
Bisan
Lastikleri,diğer donanımları salcano ürettiği için salcano suçlu olmuş :) Bu kadar da önyargılı olmayalım arkadaşlar.

Furkan Yavuz

Forum Demirbaşı
Tepki
267
Bisiklet
Salcano
ben olaya şöyle yaklaşıyorum elbette sedona kron gibi bi marka olsa bu kadar sorun yaşamazdım ancak ben bisikleti aldığım zamanlarda 2.ele kesinlikle güvenmezdim..astroyu alana kadar da ne sıkıntılar çektiğimi ben biliyorum...o fiyata o zaman salcanodan iyisini alamazdım.salcano demek arıza demek de değil.kendi şartlarımda en iyi bisiklet bu pişman değil yine aynı şartlarda yeni bisiklet almak zorunda kalsam yine salcano derim ( inşallah giant diyeceğim günler de gelir)