Bu mailleri sakın açmayın...

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Nail USANMAZ tarafından paylaşıldı.

 1. Nail USANMAZ

  Nail USANMAZ Bisikletkolik

  Kayıt:
  22 Eylül 2007
  Mesajlar:
  1.376
  Beğeniler:
  1.231
  Şehir:
  İzmir-Karşıyaka
  Bisiklet:
  Specialized
  Seviye:
  Terör örgütü, Türklüğü öven tuzak maillerle bilgisayar sistemlerini çökertiyor


  PKK, bu kez gönderdiği aldatıcı maillerle sanal ortamda vuruyor. Terör örgütü tarafından bilgisayarlara gönderilen Türklüğü övücü nitelikteki aldatıcı maillerle sistem çökertiliyor.

  Türk Silahlı Kuvvetleri'nin yaptığı operasyonlarla köşeye sıkışan PKK terör örgütü, son günlerde gönderdiği Türklüğü övücü, terörü lanetleyen aldatıcı maillerle bilgisayar sistemlerini çökertiyor.

  'Yaşasın Türk milleti, Terörü lanetleyelim, Kahrolası PKK'nın iç yüzü' gibi Türk Bayrağı kullanılan aldatıcı mailler gönderen terör örgütü, vatandaşları sanal olarak vurmaya başladı. Mailin sonuna doğru gelindiğinde ise PKK'yı övücü, Türklüğü aşağılayıcı bölümlere geçiliyor.

  Mailler açıldığında sistem tamamen çökerken, bu mailin o kişiyle bağlantılı olan herkese gittiği, bundan sonra açılmasa dahi bilgisayarları çökerttiği belirtildi.

  Edinilen bilgiye göre; bu tür malillere karşı Emniyet Genel Müdürlüğü'nden İl Emniyet Müdürlüklerine gönderilen uyarı yazısı ile emniyet birimleri de dikkatli olmaları konusunda uyarıldı.

  Bursa Emniyet Müdürlüğü'ne gönderilen uyarı yazısında son günlerde aldatıcı milliyetçi içerikli maillerle sanal olarak terör örgütlerinin bilgisayarlara zarar verdiği ve bu konuda çalışanların dikkatli olması istendi. Bu tür maillerin açılmadan silinmesi istendi.

  (Alıntıdır.)
   
 2. yighitjan

  yighitjan Bisikletkolik

  Kayıt:
  1 Ocak 2007
  Mesajlar:
  1.018
  Beğeniler:
  315
  Şehir:
  Ankara/Dikmen
  Seviye:
  Teşekkürler.Ama böyle bi mail daha göremedik:)
   
  Nail USANMAZ bunu beğendi.
 3. Atila Filmer

  Atila Filmer Bisikletkolik

  Kayıt:
  3 Haziran 2007
  Mesajlar:
  1.133
  Beğeniler:
  804
  Şehir:
  İstanbul/Nişantaşı
  Bisiklet:
  Cannondale
  Seviye:
  oncelikli olarak soyleyecegim, eger bir mailde bu maili tanıdıgınız herkese yollayın yazıyorsa %99 spam maildir. emniyet müdürlüğü falan yazıyorsa bile kanmayın. emniyet acıklama yapıcak olsa zaten cesiti mecralardan yayınlar kişisel mailinize atmaya ugrasmaz.

  gecenlerde sözde Adalet bakanlıgı kaynaklı terör eylemi tehtidi olabilir gibilerinden bir mail dolşıyordu altında da bir başsavcı ismi ve irtibatları yazıyordu. isim dogru numaralar bakanlık numaraları ama dediğim gibi yine spam içerikli bir maildi.

  sonuc olarak bu kişiler, bizleri gündemde olan konularla kandırarak bu tarz mail trafiğini arttırmak sureti ile mail adreslerimizin databaseini oluşturmaya calışıyorlar ve daha sonra bunları ticari amaçla satıyorlar.

  kolay kolay kanmayın dediğim gibi herkese yollayın yazan mail varsa %99 spam maildir.
   
  Nail USANMAZ bunu beğendi.