Bu kombinasyona Deore LX uyar mı?

bozokaydin

Daimi Üye
Tepki
156
Merhaba. Elimde Deore LX on aktarıcı Fd m 567 ve Deore LX arka aktarıcı Rd m 567 var. Bu ürünler Whistle Miwok 1053V 24 vites'e uyar mı?

Bisikletin standart hali şöyle:

Krankset: Shimano FC-M191 42/34/24
Arka aktarıcı: Shimano Acera RD-M360
Ön aktarıcı: Shimano Tourney FD-C050
Vites değiştiriciler: Shimano ST-EF60 EZ Fire Plus
Cassette: Shimano CS-HG30 8s 11/32

Uyar mı, ya da uyarsa ne gibi sorunlar olabilir. Yorumlarınız için teşekkürler.

Scudo

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
Arka vites ayarını 8 dişliye göre normal bir şekilde ayarlarsanız uyar. Zaten 8 dişli ile 9 dişlinin toplam genişliği aynı yanılmıyorsam. Bunun dışında vites makaraları konusunda sorun çıkar mı emin değilim.

Ön vites konusunda bir sıkıntı çıkacağını zannetmiyorum.

• Beğen
Tepkiler: bozokaydin

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
Bir sorun yaşamassınız... Sadece arka vitesi 8li rubleye göre ayarlamanız yeterlidir...

Makaralar yeni serilerde kafes dar olduğundan sıkıntı olabilir belki ama LX serisinde sorun olmayacaktır...

• Beğen

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
@Hasan Çağri

Merakımdan soruyorum, yeni seriler dediğiniz hangileri?

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
@Serden Us

Yeni seri dediğim XT 770 Deore SLX serisi... Bunlarda makaralar değil ama makaralın içinde bulunduğu kafesler daha dar bu sebeple 8 li zincir sürtme yapabiliyorvitesin konumuna göre...

• Beğen
Tepkiler: bozokaydin ve S26

bozokaydin

Daimi Üye
Tepki
156
Moda Fenerbahçe civarında bu montajı ve ayarlamayı iyi yapabilecek kimler var biliyor musunuz?

Tepki
38
arkadaşım sorun yaratıyor aynı şeyi ben yaptım altus (42 32 22 )aynakol ile cshg40 ruble(11 34) 8li uyumlu zincire deore lx ön aktarıcı taktım..(arka aktarıcı deore arka aktarıcılar sorun yaratmıyor) ön arttıcırı diş potansiyeli yetmiyor bunun sonucunda ön arttıcı zincire sürtme yapıyor belli bir viteste(vites ayarını yapanın seçimine göre değişir) aynakolu 42 li deglde 44 lü yaparsan sorun oluşmaz haberin olsun ;)

• Beğen

bozokaydin

Daimi Üye
Tepki
156
Arkadaşlar ikilemde kaldım. Deore LX ürünlerden elimde olanların özellikleri şöyle:

Deore LX arka aktarıcı Rd m 567

* Vites:8
* En büyük dişli:32D
* En küçük dişli:11D
* Toplam kapasite:39D
* Zincir uyumluluğu: Ig
* Ortalama ağırlık: 285 gr

Başka bir Deore LX'in özellikleri ise şöyle:

Deore LX Arka Aktarıcı RD-M661 SGS

* Wide link designe for stronger strength
* Lightweight : 44g lighter compared with RD-M580
* Shorter plate than RD-M581
* Light action
* Double servo-panta mechanism

Bendeki LX ön aktarıcı şöyle:

Deore LX on aktarıcı Fd m 567

* Salınım hareketi: ustten
* Arka uyumluluk: 8 vites
* En buyuk dişli: 42 diş
* Kablo yönlendirme: Tek yonlu
* Kelepce capı: 28,6
* Ortalama agırlık: 128 gr

Başka Deore LX ön aktarıcı:

Deore LX on aktarıcı FD-T660

Deore LX on aktarıcı FD-T660

* Hyperdrive compatible
* Wide link design
* Dual pull
* Multi clamp
* Designed for 50mm chainline
* Compatible wtih 44/48T
* Angled clamp band position

660 kodluların yani bende olmayanların fiyatları benimkilerden daha yüksek. Arkadaşım bana alırken benim sisteme yani 8 li sisteme uygunlar diye m567'leri almıştı. Bisikletim bana hediye geldi bende biraz hafifletme biraz daha kompenet yükselsin amacı ile bu değişikliği yapıyorum. Arka rubleyi de CS-HG 50 Shimano Alivio yapacaktım. Aynakolu da Shimano Acera FC-M340 ya da Shimano Alivio Ayna Kol FC - MC20 yapmayı düşünüyordum. Bir üyemiz de bu aynakolların Deore LX'e uymayacağını söylüyor yalnız bu bendeki Deore LX ler diğer LX gibi 9 lu sistem değil 8 liler. Arka aktarıcı için bendeki LX en büyük dişli 32 diyor bendeki ya da yeni alacağım rublelerde 11-32T şeklinde. Bana Deore Lx alan arkadaşım son vites limitlerde çalışır sorun çıkabilir diyor. Siz ne düşünürsünüz? Artık 2-3 içinde alımları tamamlayayım sistemi kurup rahatlayacağım. Cevaplar için teşekkür ederim.

Tepki
1
Aynı donanıma sahip bi bisiklete sahibim bende. Yaklaşık bir ay önce birkaç değişiklik yaptım. Aynakolu Deore 2010 ile değiştirdim. Ön değiştiriciyide deore lx e yükselttim. Pedal değişimi de yaptım wellgo c27. Şu anki arka değiştiricim ise altus. 8 li. Herhangi bir sürtünme, sorun yok . Ön değiştiriciyi deore lx ile değiştirince ne denli doğru bir hareket yaptığınızı göreceksiniz. Pedal turunuz ne kadar az olsada kesinlikle vites atışında hiçbir sorun olmuyor. Aynakolda deore u ise kesinlikle öneririm. Çok daha akıcı ve performanslı bir bisiklet elde edersiniz.

• Beğen