bu kaski almali miyim

merve acar

Üye
Tepki
11
merhabalar
bugun kask almak icin biraz dolastim 23 milyona felan kask buldum kaskin hava delikleri kask ayarida var ama pek korumazmis gibi geliyo bana onu almami onerir misiniz cunku daha gozluk ve eldivende alcam fiyati baya uygun geldi bana?

Scudo

karatag

Aktif Üye
Tepki
46
Fiyattan ziyade biliyorsanız modelini yazın, daha iyi olur. Ben de araştırıyorum bu ara.

Tepki
15
Fiyatı dert ederek almış olmak için kask almayınız... Dediğiniz gibi güvenmediğiniz bir kaskı da takmayınız o yüzden mümkünse güvenebileceğiniz ve sizi gerçekten koruyabilecek bir kask almanızda fayda var.

Kaskın önemini anlamaya yardımcı olacak bir kazadır.Lütfen okuyunuz.

(link)

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
Başka biyere de yazmıştım.

Kaskın 2 amacı var. Kazaya kadar kafanızda bulunması ve kaza anında sizi koruması.

Kaza yapana kadar, kask sizin kafanızda duracak ve bu süre içinde sizinle beraber seyahat edecek. Bu nedenle olabildiğince hafif ve hava kanalları iyi bir model seçmelisiniz. Hafif kask daha az rahatsızlık verecektir, iyi dizayn edilmiş hava kanalları da yaz sıcağında beyninizin haşlanmasını engelleyecek.

Siz düştüğünüz zaman ise kask asıl amacını yapacak. Kafanız yerine kendisi kırılarak darbeyi emecek, sizi koruyacak.

Kısacası, kask alırken maliyeti 2. plana atıp daha iyi bir kask almak her zaman sizin yararınıza olacaktır.

Ƥinokyo

Forum Demirbaşı
Tepki
596
İsim
Önder
Bisiklet
Trek
15 gün öncesi böle bir durumdayım kask konusunda bisikletim aldığım yere danistim 30 tl lik kaslar plastikten olduğunu ve kaza anında faydasının çok zararı olduğunu açıkladı plastik kirildiiginda parcalandiginda kafamızı korumayacagini aksine zararı olacağını söyledi kopuk her zaman iyidir limar maarka 525 serisinden aldım çok rahat bir kask tavsiye ederim

merve acar

Üye
Tepki
11
valla modelini hic bilmiyorum hava deliklerine kask ayarina felan dikkat ettim
onerilen yaziyida okumustum zaten kaskin oneminin farkindayim bide bisey sorcam ben daha yeni oldugum icin bisiklette pek bilmiyorum kaskin koruyucu ozellikte oldugunu nasil anlariz kaskin disinin cok sert mi olmasi lazim benim baktigim kaskta pek sert gorunmedigi icin ben guvenilmez dedim

Ƥinokyo

Forum Demirbaşı
Tepki
596
İsim
Önder
Bisiklet
Trek
Kişisel tercih ve maddiyata bakar tabi ama bana soracak olursanız yaklaşık 50 TL'den ucuz 100 TL'den de pahalı kask almak çok da mantıklı değil. Sonuçta hepsi sıkıştırılmış köpükten yapılıyor.

• Beğen
Tepkiler: merve acar

Sinan Ceylan

Daimi Üye
Tepki
151
İsim
Sinan
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Kask alırken diğer önemli bir kıstasta rengi bence. Çok koyu bir renk almayın. Çünkü kask, sadece kaza anında darbelere karşı değil, trafikte görünür olmak için de önemli bence. Bu sayede de dolaydı yoldan koruyucu sayılabilir.

Pek çok kaskta ayar yapılabiliyor ama yine de kaskın kendisi kafanıza tam uyması lazım. Neticede onların da S, M, L diye boyları var. Mesela ben Prowell x700 marka, M model kask kullanıyorum. Çok fazla yol katedemedim henüz yeni olduğu için ama memnunum.

Kask takmak güzel, ama en güzeli o kask kafanızdayken kaza yapmamak olsa gerek. Koruyucu da olsa, kaza kötü bi şey.
Güzel sürüşler dilerim.

• Beğen

Ƥinokyo

Forum Demirbaşı
Tepki
596
İsim
Önder
Bisiklet
Trek
@Önder AŞIK

hangi modelleri tavsiye edersiniz şizofren gibi hissettim :) ÖNDER AŞIK iki tane Olunca bunu ne zaman yazdım diyorum :)

Serkan Demir

Forum Bağımlısı
Tepki
309
Bisiklet
Salcano
ben prowel f55 kullnıyordum kazada beni cok iyi korudu eger olmasayd eminim beyin kanamasına kadar giderdi. prowell in modellerini öneririm fiyatları ise piyasaya göre çok iyi ve renk model secenekleride çok fazla.

yaptıgım kazanın ayrıntılarına ve kaskın sonraki fotograflarına linkten ulaşabilirsiniz

(link)

• Beğen

Ƥinokyo

Forum Demirbaşı
Tepki
596
İsim
Önder
Bisiklet
Trek
@önder aşık

Pişti olduk :D
Bilinen markalar zaten ateş pahası. Uygun fiyatlı markalardan bir tanesi de bildiğim kadarıyla Prowell. Birçok arkadaşta görüyorum. Ben Alman markası ProFex kullanıyorum. Bulabilirseniz fiyatına göre oldukça iyi bir kasktır. :)

• Beğen
Tepkiler: Ƥinokyo

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
Kaskların içinde üretim tarihleri vardır. Belli bir süreden ( uzun yıllar ) daha çok süre rafta yatmış bir kaskda koruyucu özelliğini biraz kaybeder.

Hakan Yaş

Aktif Üye
Tepki
87
@Soner Sarihan

İyi de motosiklet kaskı degil ki bunlar, fiberglass, kompozit gibi maddelerden elde edilsin. Bahsettiginiz komplex içeriğe sahip motosiklet kaskları için geçerlidir. O kaskları elden bile yere düşürseniz kullanılmaz duruma geliyor. Vurma anında vurulan nokta beton gibi taşlaşıyor. Ve kafayı sağlama alıyor.

Bu kasklar bildiginiz sıkıştırılmış köpük.