Bu insanlar saygıyı hak eder mi?

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Bazı arkadaşlar diyor ya sizin önünüze kırsalar da size vursalar da siz bir şey yapmayın dövmeyin der ya bu bence yanlış bir şey. Değişiklik olsun diye ikea'ya gitmeye karar verdik metroya gitmek için minibüse bindik. Her şey durağa gelinceye kadar güzeldi. Durağa yaklaşırken 2 tane bisikletli minibüsün sağ tarafına geçti. Minibüste durak sağ tarafta olduğu için sağa doğru yanaşmaya başladı. ilk bisikletliler geçer desem de minibüs manyak gibi sağa kırınca bir tanesi tam sıkışacakken minibüse yumruk attı adam izin verdi tam arkasındakine şaka gibi imkân tanımadan önüne kırdı. Bunun sonucunda kadın yere düştü. Hemen ardından tartışma çıktı adam manyakmısın falan dedi. Söför ben napayım durağa yanaşacağım diyor. adam bizi öldürecekmisin sen deyince şöför şaka gibi hayatınızı kurtardım dedi. Adam dalgamı geçiyorsun öküz deyince şöför sözde adamlığına bu lafı yedirmeyerek kalın ses tonuyla ölseydiniz banane dedi. Ben zaten baya sinirlenmiştim bu son lafıyla iyice delirdim. Acelemiz olduğu için biz tartışmaya dahil olmadık ama olsaydık kesin olay dahada büyürdü. Şimdi soruyorum arkadaşlar bu hayvan bile denemeyecek varlıkları dövmek akıllandırmak gerekmezmi ? Polise şikayet etsekte fayda etmiyor kafa aynı kafa fayda etmiyor. Ben hiç şakam yok birini bir gün güzel şekilde elimden geldikçe dövmeye çalışacağım. Can ya can sen nasıl ölürsen öl diyebilirsin ? Bu olaydan sonra yüzüm 15-20 sinirden kıpkırmızı kaldı halâda sinirliyim açıkçası. Gerçekten bu insanlar saygı haketmiyor.

Arkadaşlar siz siz olun minibüs,dolmuş,taksi lerin sağında solunda veya arkasında durmayın. Kask takmayıda ihmal etmeyin.

Scudo

Tasogare

Forum Bağımlısı
Tepki
1.340
İsim
Mugen
dövmek yerine haklı tepkini koyup sesini yükseltseydin destek gelirdi, bazen fitili ateşlemek gerekiyor. kalabalık içinde haklı pozisyondayken olayı kişiselleştirip şiddete yönelmeye gerek yok, destek olun yeter. kavga başlarsa taraflar arasında ayırma bahanesiyle haksıza 2-3 bonus giydirirsin :) hengamede kim vurduya gider.

ama benim sevgilmi düşürse...
beni düşürse o kadar takmam ama sevdiğim eşim dostum olunca...

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.390
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Simdi burada bisikletlerin hakli oldugu yer nerede de bisikletlileri savunuyorsun? Adamin tek lafi ölseydiniz banane demis olmasimi. Bisiletlilerin suclu oldugu halde öküz demesi sence normalde adam sinirden ölseydiniz demesimi suc? Ölseydiniz demeyle hemen öldülermi?

Tasogare

Forum Bağımlısı
Tepki
1.340
İsim
Mugen
bi çiftin üzerine 1.5 tl lik ücreti 5sn. önce almak için kadın bisikletçiyi düşürdüğü için haksız buldum ben. gerçekten de sürekli zart diye önünüze kırıyorlar, önümdeyse gene bi derece ama, bazıları gazlayıp, geçer geçmez fren yapıyorlar. düpedüz bencillik, saygısızlık, sorumsuzluk

BağdatlıRuhi

Daimi Üye
Tepki
163
Bisiklet
Bianchi
Bu insanlar nasıl bir acele içinde anlam veremiyorum. Heralde arkada kafalarına silah dayamışlar biraz yavaşladıkları an tetiği çekecekler.

FReeDoMSpY

Aktif Üye
Tepki
54
İsim
Adar Çetin
Valla hocam aslında bi cezayı hak ediyorlar ama ne bileyim bende şiddete karşıyım ama öyle bir anda sinirime hakim olamıyabilirim :s ..

Tasogare

Forum Bağımlısı
Tepki
1.340
İsim
Mugen
@BağdatlıRuhi
bunlar 2 versiyon;
bi gazcılar, duraklarda son ana kadar yatıp, kronometreyle gazlayanlar
bi de saatte 8 kmh ile seyir edip, hem müşteriyi kanser edip, hemde arkadakıine yolcu bırakmak istemeyenler.

saatinde düzgünce gidin, herkes eşit derecede iş yapsın, neden bu aç gözlülük ?

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.390
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Bir duraga yaklasan bir otobüs veya dolmus görülünce o aracin sagina gecilmez ki öncelik onun duraga yaklasmasidir. Böyle bir durumda araba olsun bisiklet olsun arkasindan yavas yavas ilerleyeck ve duraga yaklasmasini bekleyecek. Sonrada solundan gecerken yavas yavas dolmusdan inen kisileri yola cikiyorlarmi diye takip ederek gececekler. Kanun budur, eger türkiyede kanun böyle degilse ki dünyanin heryerinde kanun %95 aynidir ozaman bir terlik var.
Bence böyle seyleri incelemek ve sonra konu acmak lazim.

Türkiyeyi bilmem ama almanyada kanun böyle ve bu durumda malesef bisikletliler suclu.

Tasogare

Forum Bağımlısı
Tepki
1.340
İsim
Mugen
tr de şöförler çok duyarsız, bisikletin de girmemesi gerekiyor elbet, ama arkadan gelen ve olayı gören birinin insaniyet namına böyle davranması lazım, ki kazadan sonraki tepkilere bakılırsa biraz problemli bi tip gibi

EsQaRe

Aktif Üye
Tepki
110
İsim
Ahmet DEMİRER
Bisiklet
Cube
@Murat Cömez beye katılıyorum evet ülkemizde dolmuş otobüs ve taksi sürücüleri trafikte sadece kendileri varmış gibi hareket ediyor ama biz bisikletçiler de trafik kurallarına olması gerektiği uymuyoruz. Hemen suçu karşımızdakine atı veriyoruz

Ferhat Karaca

Forum Demirbaşı
Tepki
536
Bisiklet
Carraro
@matrixlord bugün bir minibüs önüme öyle bir kirdiki kaldırıma yapiscaktim neredeyse. Kaskimda kamera da vardı tüm yaşananları kayıt ettim. Ama ne olacak ki kayıt olsada elimde bir faydası yok...

Atasoy

Terörü ve destekcilerini Lanetliyorum
Tepki
12.347
İsim
ibrahim
Başlangıç
1977—78
Bisiklet
Corratec
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Ya arkadaş "Türkiyede böyle" lafına kusura bakmayında çok gıcık oluyorum.
Dünyanın her yerinde bu tip sürücüler var.
Bisikleti olan sensin gerektiğinde kaldırima çık. Gerektiğinde arka sokaktan git. İTE DALAŞACAĞINA ÇALIYA DOLAŞ.
Ne uğraşacaksın. Sonuçta bisiklet kullanan daha korumasız. Bu sebeble önlem almak bisikletliye düşüyor.

• Beğen
Tepkiler: Ahmet.YILDIZ

AliMurat

Daimi Üye
Tepki
171
İsim
AliMurat
Bisiklet
Sedona
Aynısı bugün başıma gelebilrdi ama gelmedi. Çünkü omuz kontrol yaparken dolmuşu gördüm ve durma derecesinde yavaşladım. Dolmuş tam önümde durdu yolcuyu aldı sonra beraber kalktık. Arkamızı kontrol edersek bu sorunlarla pek karşılaşmayız

• Beğen
Tepkiler: brdtl

lampsakos

Aktif Üye
Tepki
125
İsim
muhammed akpinar
Bisiklet
Sedona
cok eski bir tartisma konusu lakin cagdisi cevreye zararli,insanlarin hayatini hice sayan, trafigi alt ust eden,ses goruntu coplugu, insanliktan nasbini almayan,parasini aldigi insanlara zerre kadar insanlik gostermeyen soforleriyle bu minibus coplugu kaldirilmali.

Dethagorf

Forum Bağımlısı
Tepki
353
@atasoy Hocam kaldırıma çıkmak ancak boşsa çözüm olabilir maalesef kaldırımda yayayken bile 3-4 kişi yanyana gidip kaldırımdan geçişi engellerken bisikletle kaldırımdan geçmek hiç mümkün olmuyor.

Tepki
14
İsim
Sadık Ahmet
Bisiklet
Kron
Dolmuşların, minibüslerin, otobüslerin sağından gitmek sakıncalıdır.
Trafiğin akış hızına uyum sağlanamadığında anayol kullanımı sakıncalıdır. Uyum sağlanıyorsa en sağ şeridin ortasından gidilmelidir.
Suçun kimde olduğu, ciddi bir hasar aldıktan sonra ikinci planda kalıyor.

edoardo

Üye
Tepki
6
İsim
efeberk kaplan
Hocam hep ailem ve arkadaş çevremle konuştuğum bir konudur. Özellikle istanbulda binlerce insan profili var ve bu profiller arasında baskın olan siz olmalısınız. Her ne kadar sakin birisi olsanız bile karşınızdaki kişi bağırıyorsa daha sert bağırıp hâl ve hareketleriniz saldırıya hazır olmalı gibi, bi nevi güç gösterisi yoksa gelen vurur giden vurur ( manevi anlamda). Bu yüzden dışarıda siz baskın olmalısınız karşınızdaki sizden çekinmeli . Bu düşünceyi kendime felsefe edindim edineli çoğu yerde faydasını gördüm, Öneririm.

ozgur908

Forum Bağımlısı
Tepki
999
adı minibüs yolu diye geçen caddede bir minibüsle olan maceram geldi şimdi aklıma. 10 senelik bir geçmişi var. kadıköy'den ataşehir'e giderken bir minibüs beni geçti, ileride yolcu alırken ben onu tekrar geçtim, arkamdan gelirken orta şeritten ayrılıp boş yolda benim şeride de girerek dori dori diye korna çaldı. 'la havle' diye devam ettim, sonra yeniden durak yolcu meselesi oldu ben haliyle bunu tekrar geçtim (haksız olduğumu biliyorum çünkü o yolun adı minibüs yolu, minibüsyolu kanununa göre bisikletlerin kaldırımda ya da çocuk parkında sürülmesi lazım, onun için kanuna göre kendilerine kural çiğneyen bisikletlileri kabahat seviyelerine göre ezerek ve sıkıştırarak cezalandırma görevi veriliyor) minibüsü kullanan zat-ı muhterem bu seferki gayretli pikesinde omzumun tozunu aldı. sonra da yardırdı gitti yoluna. olayın adrenaliniyle plakasını filan almak aklıma gelmedi. aslında kendisini yılın minibüsçüsü diye televizyonda 10 tam altın ödül alırken görmek isterdim alkışlardık topluca.

Atasoy

Terörü ve destekcilerini Lanetliyorum
Tepki
12.347
İsim
ibrahim
Başlangıç
1977—78
Bisiklet
Corratec
Bisiklet türü
Şehir - Tur
İstanbulda 4 sene yaşadım. Tecrübem şudur ki; İstanbulda ne kullanirsan kullan sıkıntı.
Cünkü trafikte ki 10 araçtan 7 si araç sahibi değil şöför. Yani aracta başkasının yakıtda başkasının o yüzden hunharca ve bencilce bir araç kullanımı mevcut.
Kendi alınteriyle kazanarak aldığı aracı, kendi parasını ödediği yakıti kullanan insan böyle araç kullanmaz.

• Beğen
Tepkiler: anon