bu gün bir gidondan oldum :D

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.

Bariskkk

Forum Bağımlısı
Tepki
326
İsim
Barış KKK
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
bugün buny hop hareketini çok yüksekten atlamak için çalışırken bir anda düştüm ne olduğunu anlamadım yerdeyken bir baktım gidon ikiye ayrılmış :D gidonu boğaza kaynak yaptırmış olduğum için boğazda gitti.
Siz bisiklet forum üyeleriyle paylaşmak istedim.

(link)

(link)

(link)

Scudo

Bariskkk

Forum Bağımlısı
Tepki
326
İsim
Barış KKK
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
sağolun bende bana birşey olmadığı için mutluyum.

Bariskkk

Forum Bağımlısı
Tepki
326
İsim
Barış KKK
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@M.Cilasun Bayülgen

Boğazın vidası kırılmıştı ve boğaz yalama olmuştu bende o gün masraf yapamiyacak durumdaydım ve demir ci bir arkadaşımın yorumu üzerine böyle yaptırmıştım hem ücretsiz tamir olmuştu hemde kullanılıyordu.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@mountainbikemtb

siz yine iyi kurtulmuşsunuz ben maşamı kırdım 21 gündür evde yatıyorum :D

bu arada bence o gidonun kırılma sebebi kaynaklı olmasıdır.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@gurkankas

O gidonun kırılma sebebi, en başta triala uygun olmayışıdır bence. Bu arada size de geçmiş olsun.

gamebit: Sağlamlığından emin olmadığımız parçalarla böyle hareketler yapmaya kalkışmak bence risk. Geçmiş olsun diyorum, başka şekilde başka hareket yaparken de kırılabilirdi gidonun. Aman dikkat...

cannn3715

Forum Demirbaşı
Tepki
192
Bisiklet
Cube
trialde patçalarına güvenmelisin ama kaynaklı parçaya ne denl, güvenilir tartışılır ameoba gidonumu pedalkick e kalkarken kırmıştım ben büyük geçmiş olsun:)

• Beğen
Tepkiler: Bariskkk

Bariskkk

Forum Bağımlısı
Tepki
326
İsim
Barış KKK
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
ARkadaşlar hepinize teşekkür ederim.

Başka gidon taktım bisiklete ama şimdi korkuyorum eğer bir daha kırılırsa diye :(
daha kötü sonuçlar da olabilirdi yani.

Doruk Atay

Forum Bağımlısı
Tepki
1.507
Eh yani bu iş için yapılmış bir parça olmadığı için çok normal karşılıyorum. Arkadaşlar bazı arkadaşlar durumum yok diyerek bazı parçaların dandiklerini kullanıyorlar... Ancak o ucuz parçalar hem bu iş için tasarlanmadığı için ağır vede açıları kötü olacak hemde tabiiki sağlam olmayacak, sağlam olmadığı içinde 3 tane aynı parçadan alana kadar bir tane zaten düzgün parça alınabilir. Bu örnekte olduğu gibi 10 liralık 2 gidon alacağına 30 liraya Hussefelt var... Biraz mantıklı düşününce zaten insan doğal olarak kaliteli parçayı alıyor.

boxtubing

Daimi Üye
Tepki
257
öncelikle geçmiş olsun tabiki parçalardan farkeder ama sonuçta ne kadar kaliteli olsada dayanma süresi var ve korkunu anlayabılıyorum bı parca kırılıp yerıne yenısı takıldıgı zaman kuşkular kalabılıyo hayırlısı olsun umarım böyle birşeyle tekrar karşılaşmazsın

• Beğen

cheyenne

Forum Demirbaşı
Tepki
191
valla bu direksiyonu trial yaparken kullanmak başlıca bir yanlış olmuş bu kısalıkta ve incelikte bir gidona güvenman büyük cesaret dua et sana birşey olmamış çok geçmiş olsun

• Beğen

is25

Üye
Tepki
23
Gerçekten şükret haline.O giderken kırıldıysa sen nasıl yere sağlam indin onu merak ederim?

• Beğen

Onur Dokmetas

Aktif Üye
Tepki
62
o trial gidonu bile olsaydı kaynaklandıktan sonra güvenilmezdi, kaynak yapılan yer gidona en yüksek kuvvetin uygulandıgı yer hemde kaynak noktasının hemen yanı en kırılgan olan bölge oluyor.geçmiş olsun...

• Beğen
Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.