Bu gözlük hakkındaki düşünceleriniz...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
(link)

Marka Julbo
Renk Soft Black
Lens AltiSpectron X6

Kullanılan Lens
Alti Spectron X6
Renkler
Noir Soft / Anthracite Satin

Alti Spectron X6 Lens
UV Koruması :%100
Işık Geçirgenliği :%10 Kategori:4
Lens genişliği :60 mm
Burun kısmı genişliği :17 mm
Sap uzunluğu :130 mm

-Rüzgar ve güneşe karşı yan korumalar
*Gözlük Taşıma Kutusu Fiyata Dahildir.

Dağ ortamında ışık:
Dağ ortamında, özellikle kış aylarında radyasyon çok yüksektir. Kar, UV ışınlarının %85´ini yansıtır ve irtifadaki her 1000 metrelik artış için UV ışınlarının yoğunluğu %10 artar.

Tehlikeleri:
Kar körlüğü, gözlerde batma hissi, yaşarma, kızarma ve görme yeteneğinin ciddi ölçüde azalması

Deniz ortamında ışık:
Kum UV ışınlarının %10´unu, su ise %20´sini yansıtır.

CE Lens Standardları
Kategori Işık geçirgenliği Kullanım Alanı
0 %80-%100 Bulutlu Gökyüzü
1 %43-%80 Parçalı Bulutlu Gökyüzü
2 %18-%43 Açık Gökyüzü

3 %8-18 Yüksek irtifa ve deniz
4 %3-%8 Yüksek irtifa ve karlı ortamlar

Bilindiği gibi bisiklet gözlükleri özel dizaynlarından dolayı daha büyük ve kabalar;şehirde,bisiklet dışında takıldıklarında şehirde takılamayacak kadar çok dikkat çekiciler...
Dolayısıyla hem şehir için hem de bisiklet için bu gözlük almak istediğimde bu gözlüğü düşünüyorum ama fiyatı bana biraz pahalı geldi;sizce nasıl?
Gözlüğün sadece yan kaydırmazları var burun için yok,en kötü tarafı bu sanırım.
Camlar değişmiyor ve en koyu camlar kullanılarak özelikle kar ve dağ koşulları için imal edilmiş gibi görünüyor. Üstteki havalandırma kanalları buğuyu önlerken çok da hoş bir görüntü veriyor.
Fiyat ve özellikler hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?
Fiyat 103,8 ytl..

Scudo

fatihgüven

Forum Bağımlısı
Tepki
807
gzl gözüküyor

peki nerden alacaksın bir de tak dene sende nasıl duruyor ona bak sadece özellikler önemli değil beğenmen de lzm

ben beğendm doğrusu

• Beğen
Tepkiler: BF Okuru

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
Güzel gözlük, yakışıyorsa ve daha iyi bir fiyata bulunursa düşünülebilir.

• Beğen

bachibouzouk

Daimi Üye
Tepki
191
julbolarla ilgili olarak, dağcılık yaparken julbonun 2 modelini kullanmış ve dayanıklılık açısından oakley lere nazaran çok memnun kalmıştım (3 oakley full metal jacketim kırıldı) , yine bir tanıdık aynı sebepten oakley kendisine sponsor olmasına rağmen julbo kullanıyordu, cam kalitesi polarize olmamasına rağmen iyiydi, fakat tabi bu her modelde aynı olacak diye bir koşul yok, genel olarak julbo iyi bir markadır...

• Beğen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bu Oakleyler de inanılmaz pahalı, haketseler neyse;Julbolar bunlara ucuz alternatfiler..

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Sonunda bu gözlüğü aldım ve tekrar bi konu açmamak için soruma burdan devam etmek istedim; gözlüğün tek eksiği burun kaydırmazlarının olmayışı, çok sık olmasa da arasıra burnumdan biraz kyıyor gözlük. Tabi buna sinir oluyorum.
Bu durumda ona kaydırmazı kendim takabilir miyim? Piyasada var mıdır bunlar? Veya başka önerileri olan arkadaşlar arsa sevinirim..

goxelkurt

Forum Demirbaşı
Tepki
111
arkadaşlar eminönün'de gözlükçülerde oakley in eski sezon ürünlerini bulabilirsiniz 30-40 ytl farkla oakley sahibi olma fırsatınız var