Bu fotoğraf makinesi nasıl?

Harun.

Yaşam boyu bisikletçi
Tepki
908
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
%50 indirim olduğunu görünce gözlerim yerinden fırladı. :D
Genel olarak kullanacağım.Makro çekim de yapabilirim.
(link)

Scudo

Harun.

Yaşam boyu bisikletçi
Tepki
908
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@mustafa-38

Fujifilm. :D

can ayan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.791
@Harun Salcı

ucuz bir makina değil, %50 indirim demişler ama buna rağmen ucuz değil.
canon yada nikon
(bana kalırsa canon daha esnek ve kullanımı daha kolaydır.)
bu iki markada birinin en ucuz makinasını al.
bu seçtiğin makinaya bakarak söylüyorum bunları. anladığım kadarıyla hatıra fotoğrafı falan çekeceksin.
fotoğraf sanatı ile ilgili bir derdin yoksa dediğim gibi canon un yada nikon un (canon bence) en ucuz modelini al derim ben.

• Beğen
Tepkiler: Cem Coşkun

Sabri Atalay

Daimi Üye
Tepki
245
Bisiklet
Trek
Merhaba,
Bu makınanın sana tek faydası cebinde taşıyabileceğin incelikte ve hafiflikte olması. Otomatık çekim modunda kullanacaksan.Fazla bir şey bekleme..Ama bisikletle gezerken falan seri bir şekilde görüntü alabilirsin.bu makınayı alacak olduğunda araştır kaç GB lık hafıza kartını destekliyor.Sadece fotoğraf çekeceksen 1 GB veya 2 GB kart yeter.Ayrıca pil'i ile kaç kare çekebilirsin.Vizörü yok yani görüntüyü ekrandan göreceksin pil çabuk biter ayrıca video da çekiyormuş.Çok fazla çekim modu yok galiba. Birde çekim hızını bir araştır herhalde 1/1000 dir.
Kısaca bu makınayı alır almaz yedek pil alman gerekecek. Garanti durumu nedir.Fujı Türkiye sayfasından şu makaleyi oku (link) gerçi hepsi burada com fujinin internet satıcısıymış.
Kısaca makınam olsun diyorsan fotoğrafa yeni başlayıcı isen al.Elin makınaya alışsın. Ancak bir süre sonra bu makına yetmez olur benden tavsiye para biriktir Nikon digital SLR makına al.

Harun.

Yaşam boyu bisikletçi
Tepki
908
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@can ayan

Hatıra fotoğrafı çekeceğim ama süslü makro çekimler de yapabilirim.

mustafa-38

Forum Demirbaşı
Tepki
187
@Harun Salcı

yok o anlamda demedim:) marka tanıdık deyil....

can ayan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.791
@Harun Salcı

yeni başlıyorsun anladığım kadarıyla.
makro çekim zor iştir.
bu makinaların makro modu var ama sadece var olsun diye konulmuş. çok birşey bekleme. vizörü bile olmayan bir makinayla makro falan zor iş.
sen hatıra fotoğrafı çekeceksen, turlarda falan bulunsun diyorsan dediğim gibi canon (bence) yada nikon bir makina al.

yok hobi olarak fotoğrafçılığa başlayacaksan tabi ki bu makina yetmez.
SRL bir makina ister.

Tepki
11
% 50 indirim biraz aldatmaca , bu özelliklere göre ederi zaten belirtildiği miktar kadar...

iso değerinde 3200 noktasında megapixel değeri 3 milyon a düşüyor..buda otomatikman görüntü kalitesini bozacaktır..gördüğüm tek eksi yan bu.

Fakat sen büyük ihtimalle yüksek iso değerine ihtiyaç bile duymayacaksın. Flash ile devam edersin.

giriş seviyesi amatör bir makine , fiyatı da uygun.

Volkan Berberci

Aktif Üye
Tepki
37
Makro çekim yapacaksanız , bu slrı öneririm bende almayı düşünüyorum fakat indirime girmesini bekleyin 900 liraya düşüyor çoğu zaman. şuan stokta yok ama bekleyin indirimi memnun kalacaksınız kullanımı kolay hafif ve performans olarak gayet iyi fiyatına göre.Canon 1000d buyrun (link)

BerkBAYAR

Aktif Üye
Tepki
81
Markası çok iyi değil ama özellikler çok iyi :)
Kaçırmayın derim özellikler çok iyi 12 MP az değil :)
Ben 7 Mp'li 600 TL ye almıştım :)

Tepki
11
@Volkan Berberci

Canon 1000d 15-55 kit lensi ile birlikte veriliyor. siz böyle bir lens ile makro çekim yapamazsınız. Tamam makinenin üzerinde makro çekim modu var..ama bu hiçbir şey ifade etmiyor. sağlıklı bir makro çekimi için uygun değil. 300 liralık bas çek compact makineden farkı yok.

Ayrıca makro özellikli bir Objektif almanız gerekir. Böyle bir lensin fiyatı da en az bir canon 1000d fiyatınadır.

ben Nikon SLR D90 kullanıyorum. makro çekimler için kullandığım 150 mm makro lensin fiyatı . 1300 TL.

Bilginize sunarım.

• Beğen
Tepkiler: Barış Kılınç
Tepki
270
Bisiklet
Geotech
Fiyatına göre iyi makina! Fuji iyi bir markadır ve işini görür yok daha fazla şey denemek istiyorum fotoğraf adına dersen zamanla DSLR bir body alman gerekecek ileride ve tabii lenslerini ve filtrelerini ve çantası ve tripodu ve ve ve...Bisiklet gibi yani ne kadar çok şey yapmak istediğine bağlı ama ilerde daha profesyonel şeyler de yapsan kompact bir makina bulunsun her zaman,DSLR taşıyamayacağın yerlerdede işini görür!

Harun.

Yaşam boyu bisikletçi
Tepki
908
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
O zaman bana 200 TL'yi geçmeyen fotoğraf makinası önerir misiniz?Hobi olarak başlamayacağım.

Harun.

Yaşam boyu bisikletçi
Tepki
908
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Eray Haşim ARSLAN

Peki bu?
(link)
@BerkBAYAR Megapiksel değil lensin kalitesi önemlidir.

Tepki
11
Bencede fuji , artı olarak hd video çekim özelliği var...li on bataryalı fln.

fujinin 12 megapixel , sony nin 12.1 megapixel olması sakın seni yanıltmasın...Megapixel değerinin yüksek olması doğrudan görüntü kalitesine etki etmez. Megapixel in önemi şudur ; eğer ki sen 1 metrelik yada daha fazla boyutta fotoğraf baskısı alacaksan işe yarar. Fotoğrafla o kadar ilgilenmeme rağmen Ben 70*50 cm den fazla bir baskı almadım henüz :) Benim dslr makinem de 12 megapixel :)

fujiye devam...

• Beğen
Tepkiler: BF Okuru

Harun.

Yaşam boyu bisikletçi
Tepki
908
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Eray Haşim ARSLAN

Megapiksel olayını biliyorum zaten.Sadece resmin kapladığı piksel alanı büyüyor.