Bu foka nasıl kıyarsınız??

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Nail USANMAZ tarafından paylaşıldı.

 1. Nail USANMAZ

  Nail USANMAZ Bisikletkolik

  Kayıt:
  22 Eylül 2007
  Mesajlar:
  1.376
  Beğeniler:
  1.231
  Şehir:
  İzmir-Karşıyaka
  Bisiklet:
  Specialized
  Seviye:
  KANADA’nın Quebec eyaletinde yer alan Magdalen Adaları’nda önceki gün, yeni doğan yavru bir harp foku, buzların üzerinde dinlenirken görülüyor. Birçok sivil toplum kuruluşu üyesi, Kanada’nın doğu kıyılarında bu ay sonu başlayacak olan fok avı mevsimini protesto etmek ve fokların öldürülmesini engellemek için bölgeye akın ediyor.

  (Alıntıdır.)

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Böyle av mı olur ya??:eek:
  Kürkleri için güzelim hayvanları sopalarla döve döve öldürecekler.:boese157:
   
 2. lepidoptera

  lepidoptera Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  6 Kasım 2007
  Mesajlar:
  461
  Beğeniler:
  479
  Şehir:
  Samsun
  Seviye:
  Birkaç gün önce gazetede okumuştum bu haberle ilgili bir yazı.Değindiğiniz için

  gerçekten teşekkür ederim.Bu dünya tatlısı güzelim hayvanları tanesi 60 dolar

  karşılığı birtakım süsüne düşkün,boş kafalı kadınlar için katlediyorlar.Aslında

  denilebilecek o kadar çok şey varki ama malesef dile getiremiyorum.Nasıl bir

  dehşet nasıl bir canavarlıktır bu yapılan.Ben bakamıyorum bile resimlerinde

  gözlerine bu caniler nasıl yapabiliyorlar bunu hiç anlamıyorum.O kadar

  masumlarki bu resimleri çekmek isteyenlere yakınlık gösterip poz veriyorlar ama

  malesef çok kısa bir zaman sonra ucu çivili tahta parçaları ile başlarına

  vurularak öldürülüp ikinci sınıf bile olamayacak ucuz insanların sırtlarını

  ısıtacaklar.Evet bir hayvanseverim,bu terim bir çok insan sınıfına ait olanlar

  için çok uzak bir kelime.Ben onların sığ ve duyarsız penceresinden bakamadım

  hiçbir zaman bakmayada çalışmadım.Ne mutlu benim gibi olanlara...Beni

  anlayabilenlere...
   
 3. dagci

  dagci Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  30 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  530
  Beğeniler:
  606
  Şehir:
  istanbul
  Seviye:
  paylaşım için teşekkürler ewet bu hayvanlara nasıl kıyılır bende buradan kınıyorum
   
  Nail USANMAZ ve lepidoptera bunu beğendi.
 4. Serdar TEBER

  Serdar TEBER Bisikletkolik

  Kayıt:
  29 Kasım 2006
  Mesajlar:
  1.215
  Beğeniler:
  1.368
  Şehir:
  Ankara, Antalya
  Seviye:
  Evet, ben de paylaşım için teşekkür ediyorum. Nasıl bir canlı türüyüz ki, zevk, süs, veya hobi olarak başka canlıları katledebiliyoruz. Ve nasıl bir canlı türüuüz ki, bizim yaşadığımız yerde bizden başka hiçbir canlı yaşam alanı bulamıyor. Hayvanlara eziyet edip öldürüyoruz, ağaçları kesiyoruz, Dünya'yı yaşanmaz hale getiriyoruz. Malesef :(
   
  Nail USANMAZ ve lepidoptera bunu beğendi.
 5. Mert Bağcılar

  Mert Bağcılar Onursal Üye

  Kayıt:
  10 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  1.826
  Beğeniler:
  1.332
  Şehir:
  Eyüp, İstanbul
  Bisiklet:
  Cannondale
  Seviye:
  Ya bunlar dünya tatlısı hayvanlar bunlara nasıl kıyıyıyolar anlamıyorum..bide sopalarla öldürmüyolarmı,içim gidiyo çok üzülüyorum.
   
  Nail USANMAZ ve lepidoptera bunu beğendi.
 6. lepidoptera

  lepidoptera Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  6 Kasım 2007
  Mesajlar:
  461
  Beğeniler:
  479
  Şehir:
  Samsun
  Seviye:
  Söylediklerinize sonuna kadar katılıyorum.En mükemmel canlı türü olarak insan ırkı olduğunu savunan biz,dünyayı yaşanılası bir mekan olmaktan çıkaran,tüm dengesini bozan,zevk uğruna şiddeti savunan ve bunu gözümüzü kırpmadan yapan yine biz.Yeryüzünde bizim kadar tehlikeli bir canlı türü varmı acaba diye kendimi düşünmekten alamıyorum.
   
  Nail USANMAZ ve Serdar TEBER bunu beğendi.
 7. fiveX

  fiveX Yeni Üye

  Kayıt:
  6 Mart 2008
  Mesajlar:
  47
  Beğeniler:
  18
  Şehir:
  şurası
  Seviye:
  amanınnnnnnnnn, yasukkk yaaa :( nasıl kıyıyorlar bunlara yafff :mad::mad: :mad:
   
 8. Süleyman Onur Dülger

  Süleyman Onur Dülger Bisikletkolik

  Kayıt:
  22 Kasım 2007
  Mesajlar:
  1.009
  Beğeniler:
  508
  Şehir:
  Eskişehir
  Seviye:
  daha önce duymuştum.bir kürk için yaklaşık 20 hayvan öldürülüyormuş.ve silahla vururlarsa kürk zarar görüyormuş,ilaç verecekselerde pahalı oluyormuş.bu yüzden çoğu hayvanı öldürmeden derisini yüzüyorlarmışevet bu bir gerçek ve video görmüştüm hayvanın resmen derisini soyuyorlar ve can çekişerek ölüyor.ve buda yetmez gibi nerenize yakışıyor hayvan ölüsü.özellikle bülent midir nedir karımıdır adammıdır ona gıcık oluyorum sürekli kürk giyip hayvan ölüsü üstünde taşımaktan ne kadar memnun!sonra yok hayvanları sevelim,şöyle böyle ıbıdık zıbıdık şeylerle milletin aklını karıştırmasını iyi biliyorlar.
  ŞİMDİ YALANIM VARSA BİRİ SÖYLESİN ŞU KONUDA HAKSIZSIN DİYE...:eek:
   
 9. Süleyman Onur Dülger

  Süleyman Onur Dülger Bisikletkolik

  Kayıt:
  22 Kasım 2007
  Mesajlar:
  1.009
  Beğeniler:
  508
  Şehir:
  Eskişehir
  Seviye:
  :boese157: evet arkadaşlar buldum ve videoyu midesi kaldırmayan izlemesin havyan yarısı yokken bile can çekişiyor.:eek:
  Arkadaslar bu konuyu önceden gündeme getirmistim imza kampanyası için ama simdi kürklerin nasıl yapıldıgını,kürk için hangi hayvanların acımadan öldürüldüğünü resim ve baslıklar altında sizlere sunmak istiyorum.
  Bu baslık altında toplayacagım yazıları uzun da olsa lütfen okuyun! kürke tam anlamıyla DUR diyemesekte kürk satanlar ve kürk giyenlere ikiçift söyleyecegimiz laflar kanıtlayacagımız görüntüler olur.

  Nasıl yaşıyor ve ölüyorlar?

  Tıpkı kürk endüstrisi kurbanı diğer hayvanlarda da olduğu gibi, köpekler ve kediler yeterli besin alamadan ve su bulamadan yaşatılıyorlar. Kürklerinin kalitesini optimum düzeyde tutmak için her tür uygulamaya maruz bırakılıyorlar ve itlaf zamanına gelene kadar olabildiğine güçsüz hale getiriliyorlar.

  Kürk gerçeği!

  Aslında kedi ve köpeklerin kaderi diğer onlarca kürk mağduru hayvandan farklı olmuyor. Hepsi çok kötü koşullarda geçen çileli bir büyüme döneminin ardından akıl almaz vahşilikteki metotlarla öldürülüyorlar. Bazen ise kafalarına vurulan ağırlığın darbesi ile bayılıyor, ayıldıklarında ise kürklerinin üzerinden alındığını hissediyor, tarif edilemeyecek acılar içinde kıvranarak can veriyorlar.

  Tabi ki bizler -kedi ve köpeklerin yanında- kürkü için ya da başka sebeplerden öldürülen hayvanları bir görmeli ve hepsinin kurtuluşu için savaş vermeliyiz. Ancak kişilerin tüm güzel anılarında bulunan sevimli dostlarının da giydikleri kürkün yerinde olabileceğini bilmeleri, durumun ciddiyetini anlamaları açısından faydalı olacaktır diye düşünüyoruz.  Her yıl sadece kürkü için öldürülen onlarca türden milyonlarca hayvan var ve bu ölümlerin hepsi son derece vahşice oluyor. Moda diye, sosyal statü diye, gösteriş diye alınan kürkler, birer ceset aslında. Kürk artık sadece giyim olarak değil, aksesuar, oyuncak ve hediyelik eşyalarında bir parçası. The Humane Society International’ın verdiği bilgiye göre kürk ticaretine yılda 2 milyonun üzerinde kedi ve köpek kurban ediliyor. Çin ve Doğu Asya’dan sağlanan ham kürkler, bu alanlarda kullanılmak üzere Avrupa’ya pazarlanıyor.

  Hayvanlar geniş gruplar halinde kürk çiftliklerinde üretiliyorlar. Çiftliklerin en sık bulunduğu yer, soğukta tüy örtüsünün daha sert büyüdüğü Kuzey Çin. Hayvanlar, özellikle kürk yapısının sert olmasını sağlamak amacıyla dayanılmaz soğuk ortamlarda hapsediliyorlar. En çok ticareti yapılanlar ise Alman Çoban Köpekleri ile kısa tüylü kediler. Diğer kürk endüstrisinin kurbanları gibi kediler ve köpekler yeterli besin ve su alamadan yaşatılıyorlar. Öldürülme zamanı gelene kadar olabildiğine zayıf hale getiriliyorlar.

  Kürk deyince aklımıza sadece 3. dünya ülkeleri ya da Çin gelmesin. Dünyanın en medeni ülkelerinden Kanada, her yıl eşi benzeri görülmemiş bir katliam yapıyor ve av sezonunda yüz binlerce yavru fok balığı kürkleri için kafalarına sopa ile vurularak öldürülüyor. (Kürkte açacağı delikten ötürü silah tercih edilmiyor!)  Dünya üzerinde de birçok ünlü isim kürk karşıtı eylemlerde boy gösteriyor, insanları “kürk”ün kendi talepleri yüzünden öldürülen hayvanların cesetleri olduğu konusunda uyarmaya çalışıyorlar. Ülkemizin bu konuda çok bilinçli olduğunu söylemek zor. Hayvan seven, hayvan sahibi olan ünlü isimlerden kürke hayır demelerini beklerken, bazıları “hayvanları çok seviyorum ve bu nedenle de üzerimde taşıyorum.” gibi hayvan sevgisini(!) gösteren talihsiz açıklamalar yapıyor.
  Kürkün gerçek olup olmadığı nasıl anlaşılır?

  Satın aldıkları üründe gerçek kürk olup olmadığını anlamak için birkaç basit test uygulayabilirler. Yüzeye dokunduklarında gerçek bir hayvanın tüyüne dokunuyormuş hissi alıyorlarsa ya da çakmakla yaktıklarında naylon gibi erimek yerine yanmış insan saçı gibi kokuyorsa gerçek kürk satın almışlardır...

  Kürk giyenlerin çoğu giydikleri kürklerin hangi hayvandan olustugunu merak ediyorlar meraklarını gidermeleri için bir link vermek istiyorum vicdanları sızlamadan bakmaları için!

  Bu canlının gözlerinde neler görüyorsunuz? çaresizlik mi? sevgisizlik mi? yardıma muhtaclık mı? Ben "beni bu vahsetten kurtarın haykırıslarını görüyorum ölmek degil yasamak istiyorum bende diğer canlılar gibi yeme içme yasama özgülüğümü sonuna kadar kullanmak istiyorum kürkümüz bizde kalsın haykırıslarını görüyorum. Çaresizlik...korku..."

  "Kürke HAYIR" Kampanyasına lütfen tekrar imza atalım! http://www.petitiononline.com/mod_perl/petition-sign.cgi?HKDKP011

  Mustafa ÖZDABAK/İSTANBUL

  Yaşama Hakkına Saygı Platformu, Kanada’nın fok avına izin vermesini, tüm dünya ile aynı günde yaptıkları protesto ile kınadı.

  Beyoğlu’ndaki Kanada Konsolosluğu önünde yarım saat oturma eylemi yapan platform üyesi beş kişi, Kanada’ya fokları rahat bırakın mesajı gönderdi. YHS sözcüsü Özlem Buket Dinçsoy, "Tüm dünya ile aynı anda, bu rezil katliama dur diyoruz. Sürünerek denize ulaşmaya çalışırken, sivri sopalarla vurularak öldürülen bu canlar adına, dur diyelim! Kanada kürkleri nedeniyle, son 3 yılda, bir milyondan fazla fokun öldürülmesine izin verdi" denildi.

  Kanada’nın Newfoundland bölgesinde yeniden başlayan fok katliamı, İstanbul’un dışında Madrid’den Sydney’e, Lahey’den Chicago’ya dünyanın dört bir yanında Kanada elçilikleri önünde düzenlenen eylemlerle protesto edildi. Kanada’da her yıl mart ayında başlayan katliamda, yavru foklar beyaz kürkleri uğruna dövülerek öldürülüyor. Mayıs ayı ortasına kadar devam eden katliamda üç-beş haftalık beyaz foklar sopa darbeleri altında can veriyor ve her yıl avlanan fok sayısı 300 bini buluyor.
  Hürriyet ..

  KÜRKE HAYIR diyelim, giyenleri önce anlatarak bilinçlendirelim.

  KÜRKE HAYIR diyelim anlatmamıza rağmen giyenleri dışlayalım, konuşmayalım, bulunduğmuz ortamlara sokmayalım.

  Alış-veriş sitelerine üye olup site yönetimlerine tek tek link vererek GERÇEK KÜRK SATILMASINI İSTEMEDİĞİNİZİ söyleyebilirsiniz.

  Ben bir alış veriş sitesinde bu konuda ciddi çalışma başlattım gerçek kürk satanları engelletmeye çalışıyorum. Çalıştığım yerde üzerinde gerçek kürk taşıyanları bulunduğum yere sokmuyorum. KÜRKE HAYIR kürk ihtiyaç değil. Hanımlarımız kürk giyecek diye binlerce, yüzbinlerce masum hayvan diri diri derileri yüzülüyor işkence ile öldürülüyor. Hiç birimiz bu işkenceye ortak olmamalıyız. Bu insanlık suçudur. Buna seyirci kalmak demek onlar kadar bu suçu işlemek demektir.

  Evet arkadaşlar KÜRKE HAYIR demeye hazırmısınız. Hepinizi bu kampanyayı başlatmaya ve çoğaltmaya çağırıyorum. Gelin insanlık adına, yaşam hakkı adına, masumu koruma adına biz de kendimize düşeni yapalım.
  Lütfen konuya duyarsız kalmayalım bu konuyu elimizden geldigince tanıdıklarımıza ulastırmak kürke bir nebze olsun dur diyebilmek için çaba gösterelim
  alıntıdır.
   
  okokok bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

eat-more-protein.jpg
Merhabalar, Bicyling.com'un güzel bir makalesini paylaşıyorum :) Alıntı yapılan metin; 8 Quick Recovery Tricks to Get You Back on the Bike Bisiklet üzerine tekrar çıkmanızı hızlandıracak 8 püf...
Fabian-Cancellara-aero-position.jpg
1988 İtalya turunda Andy Hampsten’in Passo di Gavia tırmanışı efsanedir. Hampsten, o tırmanışta pembe mayoyu ele geçirmişti, ancak, turun bitmesine hala 8 gün vardı ve Gavia etabını kazanan Erik...
upload_2017-5-5_23-31-12.png
Amerikalı Amber Neben kadınlarda TT kraliçesi. 15 yıllık geçmişinde 2 Olimpiyat, 2 Dünya, 2 Ulusal ve 2 Pan American şampiyonluğu bulunuyor. Amber hakkında daha fazla bilgiyi kendi sitesinden...